Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • xDefiant teszt

    gp A Ubisoft évek óta készül arra, hogy belépjen a gyors iramú hero shooterek piacára is: sok félbehagyott rivális és megannyi halasztás után megjelent végre a fura nevű xDefiant.

  • Spyra: nagynyomású, akkus, automata vízipuska

    lo Type-C port, egy töltéssel 2200 lövés, több, mint 2 kg-os súly, automata víz felszívás... Start the epic! :)

Új hozzászólás Aktív témák

  • titanium_100

    tag

    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni, hogy megörököltem egy Lenovo N500 423338G-t. Az lenne a kérdésem, hogy nekem Win7 32 bit van rajta és 1-2 kis alap program van rajta + szörfözés, mégis elképesztően lassú. már jó ideje SSD-s asztali gépem van stb, nyilván már megszoktam, hogy ez a 1x éves laptop már túl lassú nekem, nade mivel nem akarok erre sokat rákölteni az lenne a kérdésem, hogy szerintetek egy SSD merevlemez és 2x2giga ramot ha beszerzek hozzá éreznék változást? Kicsit tartok attól, hogy olyan elavult a SATA vezérlője, hogy nem lenne gyorsabb a mostani SATA2-es merevlemeznél. De ha mégis érezhető lenne a változás ráköltenék egy kicsit, persze csak ha megéri. Szerintetek? Bemásolom a gyári specifikációkat, a gyárihoz képest az a különbség, hogy az enyémben most 2x1 giga ram van és egy sata 3.0 Gbit/s azaz SATA 2-es mervelemez.

    Modellszám4233-38G Processzor típusaDual Core T3200
    2.00GHz, 667MHz, 1MB L2 cache, 35WMemória mérete1x 1GB non-parity, dual channel, PC2-5300 667MHz DDR2Maximum memória4GB (2x 2GB, 2 memória DIMM)Merevlemez160GB/5400rpm, SATA 1,5Gb/sOptikai meghajtóDual Layer DVD±RW, SATA, 1,5Gb/s, 12,7mm, fixen beépítettGrafikus magIntel GMA 4500M, 32MB dedikált, max. 268MB dinamikus allokáció
    Max. külső felbontás: 2048x1536@75Hz (DB-15 port); 1920x1080 (HDMI port)ChipsetMobile Intel GL40 Express ChipsetKijelző15,4" WXGA (1280x800), glossy (fényes), CCFL backlight, 185 nits, 16:10 kijelző arány, 400:1 kontraszt arányKameraIntegrált, 1,3 megapixel, fix fókuszEthernetIntegrált 10/100MB/s, Broadcom® BCM5906MWirelessIntel 5100 AGN (1x2) 802.11 b/gBluetoothIntegráltModem56K V.92 modemAudioHigh Definition (HD) Audio, CX20561-15Z codec / sztereo hangszórók
    2 watt teljesítményBillentyűzetTeljes méretű billentyűzet, Lenovo Care, multimédia, FN funkció gombokkal és Windows gombokkalTouchpad2 gombos, scroll funkcióval (Trackpoint nincs az eszköben)Akkumulátor6 cellás Li-Ion, akár 3,8 óra üzemidővelKártyaolvasó4 az 1-ben (Memory Stick / Pro, Secure Digital, xD-Picture Card)ExpressCardEgy kártyahely (ExpressCard/34, ExpressCard/54)Portok4x USB 2.0, külső monitor (VGA DB-15) modem (RJ-11), ethernet (RJ-45) HDMIOperációs rendszerDOSGarancia1 év szervizgaranciaFedőlapEzüstszínű ABS plastic, karcolásálló borításMéret358.5 x 256.5mm x 31–37mm (Sz x Mé x Ma)Súly2,7 kg

    [ Szerkesztve ]

  • titanium_100

    tag

    Értem, köszi a válaszokat!
    1-CPU-kat milyen specifikációval ellátottat tehetek bele? gondolom itt újra kell pasztázni stb, ez tuti nem integrált CPU amúgy?

    2-BIOS frissítés szükséges lehet? - mert azt a világon sehol nem találtam hozzá, pedig tennék rá, bizton nem rontanék az élményen.

    3-RAM: nekem azt írja, amikor megvan nyitva minden amit szoktam használni, hogy 1,3 GB használatban 700MB szabad. Akkor lehet mégsem lenne olyan fontos a ram bővítés?

    4-SSD-t ha cserélek a biosban van amit ilyenkor át kell állítani?

    [ Szerkesztve ]

  • titanium_100

    tag

    válasz Pyttawrx #15131 üzenetére

    Szia!

    Akkor hiába beleteszek egy ssd-t nem lesz sokkal jobb? Most egy WD SATA2-es merevlemez van benne, még az is gyorsabb úgymond, mint a SATA1-es interface amire rádugom. Szóval lehet, hogy még ez a vinyó is lassabban megy mint amit tudna?

Új hozzászólás Aktív témák