Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    Sziasztok!

    i945GM express és i945PM express közt az integrált VGA jelenléte a különbség, ugye?
    Fentebb említett GM chipset jelenleg egy T2300 (1,66GHz 667MHz FSB) CoreDuot szolgál. Csere felfele (T5xx, T7xx) lehetséges-e, vagy lefele (T2xxx - 533MHz FSB).
    Celeronok melyek (Celeron M 4xx, 5xx) lenne jó?

    Mi a helyzet egy 533MHz FSB-s Dothannal?

    Ez a proci nekem egyszerűen nagy. Sokat eszik. Az akkuidő meg értékes. Egy Dothan sokkal energiatakarékosabb (7W idle, 15W load), viszont ahogy néztem, a CoreSolo-k ugyanekkora TDP-vel rendelkeznek, mint az én T2300-am. Egy Dothan 0,7V-on elszaladgál 800MHz-en, emez meg két maggal, 1000MHz-el kér 0,95V-ot! :Y
    Vagy akár egy Celeron M hozna-e ezen a téren javulást?

    A CoreDuo egyik magját hogy lehet szoftveresen teljesen kikapcsolni? Azt olvastam, épp ez az egyik előnyös tulajdonsága a CPU-nak.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz xedos #1577 üzenetére

    Értem. A régi TM2493-amban Celeron volt (M430), és 3,5 óra lazán volt az üzemidő, SppedStep ide, vagy oda! Most egy ugyanakkora kapacitású akkuról, T2300 (okooooos, ügyeeees, energiatakarékoooos proci ugyebár...), és nem több az üzemidő! És úgy nem több, hogy folyamatosan 1000MHz@0,95V, RMClock-kal szabályozva, nem is engedem feljebb. A két mag az mégiscsak kettő!

    Azt meg kétlem, hogy a 945GM chipset ennyivel többet enne a 940GML-nél.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz xedos #1579 üzenetére

    Jézus Máriám! :Y Ezzel azt akarod csendben sugallani, beleültetni agytekervényeimbe, hogy a CoreGyuó az már a SppedStep működését figyelembe véve eszi meg azt a 31W-ot átlagosan?

    Akkor viszont ezt a marketinget én úgy benyeltem, mint a torkos boci. Józan paraszti ésszel ugyanis úgy gondolkoztam, hogy 31W a Yonah Cerka M is, és 31W a Yonah CoreDuo is. De mivel az utóbbi fejlettebb, ezért felét eszi, mint a cerka. Hát most már nagyon pipa vagyok.

    HGyu

    MOD: amúgy valóban igaz lehet, hogy átlagos a fogyasztási érték, ami a megadott, így utólag visszanézve. Ugyanis kb. akkor fúj ugyanolyan meleget (kicsit melegebbet) az újabb CPU, mikor le van véve. Normál frekin egyenesen hőlégfúvó lesz! Mi lesz velem nyáron? :F

    MOD2: A magok kikapcsolása akkor továbbra is érdekelne, hogy is megy a dolog. Továbbá lehetséges 0,95V-nál kevesebbet adni szegénykének? Ha igen, mi úton-módon?

    Köszi: HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz sghc_toma #1581 üzenetére

    Az teljesen reális érték szerintem... Főleg a fentebbi kis párbeszéd után olvasva.

    V(core) > 0,95V :O

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz xedos #1584 üzenetére

    Nekem máris megmondom, hány W-ot eszik! Kis matek, és fizika.

    Az akkum 11,1V 4800mAh --> 53,28Wh. (tételezzük fel, hogy nagyjából pontos a ráírt kapacitás-adat!) Bírja a gép 3,5 órát, ha 0,95V@1000MHz a CPU, fényerő levéve. WiFi on, 120GB/5400rpm HDD. Azaz ~15W a felvett teljesítmény.

    Nagyobb fényerőn, normál beállításokon futó CPU-val kevesebbet bír, de az összteljesítmény, amit felvesz, csak alulról közelíti meg a 30W-ot, még így is.

    Kérdés közbevetőleg: az i965GM vagy az i945GM fogyaszt többet?

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák