Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tankcsabee

    csendes tag

    Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni laptop processzorcsere témában.
    Van egy kissé korosodó, ámde nekem még megfelelő NEC Versa M300 gépem, amiben cseréltem procit 1.8 GHz Celeron-ról : Mobile Celeron 1.8 SL6J4
    1800 MHz L2 cache: 256 KB FSB: 400 MHz Mult: 18× Voltage: 1.3 V TDP: 30 W Socket: PPGA 478
    erre a Pentium 4-M 2.5 GHz-re: SL6WY
    2500 MHz L2 cache: 512 KB FSB: 400 MHz Mult: 25× Voltage: 1.3 V TDP: 35 W Socket: PPGA 478.
    A műtét majdnem sikeresnek mondható, a proci működik, BIOS, WinXP (SP3) felismeri, a bökkenő mindössze annyi, hogy az általam áhított 2500 helyett csak 1200 MHz-en ketyeg. Igazándiból nem értek az Intel vonalhoz, már elég régóta csak AMD procijaim vannak és annak idején amikor még kellett játszani a mem. órajel- szorzó párossal, akkor volt egy 2500+ os Barton procim, ami gyárilag 1833 MHz-en ketyegett, voltak hozzá PC-2700 (333 MHz) DDR1 RAM-jaim, és a BIOS-ban azt kellett beállítani, hogy a memória órajel 166 MHz és ezt kellett szorozni 11x-el amivel kijött a majdnem 1833 MHz.
    Namost a NEC masinámban PC-2100 (266 MHz) DDR1 RAM-ok vannak, csak ezt támogatja. Ehhez képest az FSB pedig 400 MHz ami nem tudom hogyan jön össze, de amúgy ez a problémám szempontjából nem érdekes, viszont nem értem hogyan jön össze. Mindenesetre a BIOS-t már frissítettem (2003-as a legfrissebb BIOS), de ahogy korábban, úgy továbbra se tudok állítani semmi teljesítményt befolyásoló paramétert, viszont kiírja, hogy P4 - 2.5 GHz, úgyhogy szerintem nem a BIOS lesz a gond. Ha jól olvastam a topicban, akkor ezekbe a P4 procika "be van égetve a szorzó" és nem is lehet állítani. Ha legalább 1800-on menne a proci, akkor tudnék arra gondolni, hogy valahova (BIOS, alaplap jumper) be van rögzítve egy 18-as szorzó és ezvan, ennyit ment a Celeron. Ehhez képest meg számomra rejtély, hogy miért pont 12-es szorzóval, de most azon meg a proci és 1200 MHz-et produkál. Csináltam print screen-eket, ezekből pl. a GPU-Z számomra külön érdekes, mert mégcsak nem is az 1200 MHz-et mutatja.



    Várok tippeket, ötleteket, mi lehetne a megoldás, mert nekem sajnos elfogytak ötleteim és túrtam fel a netet, sajna nem találtam mégcsak hasonló problémát se, nemhogy megoldást. Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

    A football az egyetlen valóságshow, amit szeretek..

  • tankcsabee

    csendes tag

    válasz tankcsabee #8615 üzenetére

    na körbenéztem a p4 topicban és megtaláltam, hogy
    "100MHz-es FSB-nél (a procinak ugyebár 400)"
    és vagy egy DRAM: FSB 4:3-as arány ami az Everest szerint stimmel is. Márcsak arra kellene rájönnöm, hogy miért pont 12-es a szorzó és hogyan lehetne felfelé tekerni rajta.

    [ Szerkesztve ]

    A football az egyetlen valóságshow, amit szeretek..

Új hozzászólás Aktív témák