Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    Sziasztok!

    Barátnőm húgának van egy Acer Travelmate 5520G laptopja, azt hiszem 1.8-as kétmagos Turionnal, HD2400XT-vel, 1 giga 667-es memóriával (ddr2).
    Na most, van egy olyan probléma vele, hogy egyszer el kellett vinni a szervizbe, mert túlmelegedés miatt lekapcsolt. Mint kiderült, a felgyülemlett por volt az oka. A legnagyobb baj az, hogy ez a tisztítás ~ 10 rongyba fájt. Most újra lekapcsol magától, és elég forró, tehát valszeg megint az összegyűlt portól, viszont kiadni ennyi pénzt... szóval arra gondoltam, hogy esetleg én ki tudnám tisztítani? Aspire 5520-hoz van Service Manualom, sajnos Travelmate-hez nincs, ráadásul nem tudom, milyen spec. csavarhúzó meg miegyéb kell hozzá, ami szintén nincs nekem... Asztali gépekhez hozzá vagyok szokva, de laptopot még nem szedtem szét, és tudom, hogy nem egyszerű a dolog. Mondjuk azt nem tudom, hogy ahhoz mennyire kéne szétkapni, hogy a problémás részeket ki tudjam tisztítani...
    Ti mit mondtok, mit tehetek?

    mod.: amikor elvittem a laptopot a szervizbe és visszamentem érte, megkérdezték tőlem, hogy hol használjuk a laptopot... utána megmutatták a fényképet, amit a belsejéről csináltak a tisztítás előtt, és hát elég durva volt... nos az a helyzet, hogy ez egy ház a 4. kerületben, ahol elég nagy a por... nem úgy értem, hogy nincs takarítás, mert van, hanem úgy általában, mindenhol száll a por, és az asztali gép porszűrője is hamarabb lesz tele, mint itt, ahol én lakom, panel házban... azt mondanám, hogy 1 hónap alatt annyi por gyűlik össze ott mindenen, mint itt nálam 3 hónap alatt. Meg gondolom az is közrejátszik, hogy a kedves húga előszeretettel használja a laptopot az ágyon, mondjuk azóta már rá lett szólva, hogy úgy ne... :Y

  • proof88

    addikt

    válasz kem #2614 üzenetére

    Úgy emlékszem, hogy amikor mutatták a képet, akkor a legnagyobb por mennyiség potn a hátsó, nagy redős kivezetőnél volt megrekedve, tehát gyakorlatilag nem tudott rendesen kijönni a meleg levegő a házból.
    A procin a paszta egyébként mennyi idő alatt szárad meg? Spéci pasztára van-e szükségem? A szervizes tisztítás max. fél éve lehetett.

    mod.: spéci alatt azt értem, hogy nem tudom, laptopoknál mi a módi, asztali gépnél ugye gyak nem befolyásol semmit (mármint attól nem lesz gond, hogy 200 ft-os a paszta vagy 2500 ft-os).

    [ Szerkesztve ]

  • proof88

    addikt

    válasz kem #2618 üzenetére

    Nagyon köszi a helpet! Most megcsináltam, és sokkal jobb! :)
    Eredetileg alapjáraton 70 fok körül voltak a magok, Orthos-szal elkezdtem terhelni, mikor 90 fölé emelkedtek, nem vártam meg, leállítottam, kikapcs, akksi ki, és nekiláttam, olyan vonzónak tűnt az alulról eltávolítható burkolat, gondoltam ez még menni fog. 7 csavar és kis kipattintósdi, kifújtam a dolgokat, meg ilyen kefével belátogattam a lamellák közé, ami ugye hátul van a kivezetésnél, igen megint ott voltak megrekedve dolgok... a ventit is kiszedtem, megtisztogattam, aztán minden vissza és most megnéztem, 3/4 óráig ment az Orthos (Prime), de nem mentek a magok 60 fok fölé. :C
    Egy darabig jó lesz, és ráadásul csak pár perces meló... viszont ha egyszer majd újra kell pasztázni a procit, akkor az megint új dolog lesz számomra (hangsúlyozom, desktopnál van tapasztalatom bőven), ahogy láttam, ott is csavarozgatni kell majd lefelé a hűtőt és alatta van a proci... érdekes dolgok ezek a "kis helyre berakunk mindent" dolgok...
    Még1x köszi! :R

    szerk.: gondoltam arra, hogy esetleg valami vékony kis porszűrőt lehetne barkácsolni a szívó venti alá, a rácsos részre... bár ezt ki kéne tesztelni...

    [ Szerkesztve ]

  • proof88

    addikt

    Hello,

    szétszedtem barátnőm netbookját, hogy kiporoljam, de túl sok dolgot nem találtam benne 1 év használat után, egy msi wind u123-ról van szó. De barátnőm szerint és szerintem is hangosabb, mint 1 évvel ezelőtt. Többet jár a venti vagy csak hangosabb. Ha megterhelem IntelBurnTest-tel, akkor ugyanúgy 54°C-ig megy fel az Atom hőmérséklete, mint 1 éve. Feltételezem, hogy a venti kopott. Zsírozás segít rajta? Sosem zsíroztam még ventit!
    A másik dolog, hogy csak egy vékony fémlapka tölti be a hűtő szerepét a netbookban ( meg a venti ugye ), ez a fém lapka az Atom procira és a graf chipre illeszkedik. Nem találtam viszont hővezető pasztát a chipek és a lapka között. Illetve, az egyiknél van valamilyen szilárd anyag, amit videokártyák hűtőjénél láttam már. Mellékeltem a képeket, pirossal jelöltem az Atomot meg a másik chipet, és a lapka alján, hogy hol illeszkedik. Valami folyadék lehetett ott, mert ott van a nyoma megszáradva. Szerintetek rakhatok oda simán hővezető pasztát a jobb hőátadás reményében? MX-2 lenne. Előtte alkoholos cuccal leszedném a megszáradt folyadékot.

    kép1
    kép2
    kép3

  • proof88

    addikt

    Sziasztok!

    Egy olyan problémám lenne, hogy van egy FuSi Esprimo M9400 laptop. Sikerült elcsesznem a billentyűzetét (egy kis fém horogszerű cuccot sikerült letörnöm az egyik billentyű alól, amibe a billentyű egyik műanyag cucca kapaszkodna bele, és ezért a billentyű nem maradt ott stabilan), ezért szereztem egy másik komplett billentyűzetet hozzá. Mivel M9400-hoz konkrétan nem láttam billentyűzetet használtan, ezért másik laptop billentyűzetét, ami elvileg kompatibilis. Egy olyan billentyűzetet vettem ami ezekkel kompatibilis:

    Aopen 1547, 18XX. Acer Aspire 1360, 1610, 1620, 1622. Acer Extensa 2000, 2500. Acer Travelmate 2000, 2001, 240, 250, 2500. Fujitsu-Siemens Amilo A1650, A1650G. Fujitsu-Siemens Amilo Pro V2040, V2045, V2060, V2080, V2085. Fujitsu-Siemens Amilo Pro V3405, V3505, V3525, V3545. Fujitsu-Siemens Amilo Pro V8210

    Ez egy FuSi Amilo 1650-ből van. Eltérés annyi volt, hogy felül F1-től a PrtScr-ig az Fn-hez társított funkciók máshogy voltak jelezve a billentyűkön, de ez nem gond.

    Kicseréltem. Na most az a probléma, hogy minden szép és jó, de a Shift-tel probléma van. Mégpedig az, hogy nem minden billentyűt tudok együtt nyomni a Shift-tel. Úgy vettem észre, hogy bizonyos billentyűkkel van gond mindig, s-d-g-h-é-á billentyűk pl, ez a jobb shift-tel, de a bal shift-tel sem megy minden billentyű. Na most ez nem azt jelenti, hogy ha nyomva tartom a shiftet és mellé nyomok mondjuk egy s-t, akkor kis s-t fogok írni, hanem azt hogy semmit nem írok, mert olyan mintha le sem nyomnám az s-t. Tehát shifttel együtt nyomva bizonyos billentyűket, azok sokszor kimaradnak (de érdekes módon nem mindig).

    Szóval az a gond, hogy egyik shift sem funkcionál megfelelően, ezért nem hiszem, hogy magukkal a shift billentyűkkel lenne probléma, hanem valami nem stimmelhet. Ilyenkor mi a teendő? Buktam a dolgot és próbálkozhatok szerezni egy másik billentyűzetet?

  • proof88

    addikt

    válasz darvak #6730 üzenetére

    odd helyére ne, van esély hogy onnan sem fog bootolni, vagy ha igen, akkor sem megy majd az AHCI ott ... mindenképp elsődleges portra legyen kötve az ssd, a hdd helyére ... és a hdd mehet az odd helyére caddy-be.

  • proof88

    addikt

    Sziasztok!

    Lenovo Ideapad 100-assal van valakinek tapasztalata? Ennél sem okoz garanciavesztést a HDD helyére SSD rakása, valamint ODD helyre HDD berakása?

    Köszi!

  • proof88

    addikt

    válasz Thunderzolee #11701 üzenetére

    Rájöttem hogy elég általánosan fogalmaztam ezzel a típusmegnevezéssel. :DDD
    Szóval konkrétan erről van szó. Ebben 2 fizikai magos, HT-s, kisfogyasztású I3 van. Itt a HD Graphics 5500 már tuti jó 1.6-ra. :DDD Na de viccet félretéve, nem nekem lesz a cucc, és próbáltam lebeszélni a leendő vásárlót az Nxxxx sorozatról, szóval az I3-as verzió lesz. Ebben van optikai meghajtó is. Ha jól emlékszem, HDD Caddy-k 12.7 és 9 mm magasak vannak, lehet hogy ebbe a vékonykába még a 9mm is sok? Vagy ennél azért nincs laposabb? Megkérdeztem másik topikban is egyébként. :)

  • proof88

    addikt

    Sziasztok!
    Van egy ACER Extensa 5635G - 652G32Mn laptop.
    Intel GM45 Express chipsetes.
    Jelenleg egy C2D T6570 társaságában van 1 db 2 gigás 1066 MHz-es DDR3 (2Rx8 PC3-8500S-7-10-F1 Elpida).
    Szeretném, ha dual channel lenne, szóval tennék mellé még 1 db modult, viszont alig találok hasonló memóriát a közelben.
    Viszont van a közelben 2 db 2 gigás 1333 MHz-es DDR3 (2RX8 PC3-10600S-9-10-F1 Elpida).
    Arra gondoltam, hogy mivel a desktopos tapasztalataim alapján szokott kisebb órajelű profil is lenni ezekben a RAM-okban, hátha mennének 1066 MHz-en a laptopban. És akkor a mostani 1 db 1066-os modult meg kivenném belőle, eladnám.

    Szerintetek is mennének az 1333-as RAM-ok 1066 MHz-en? A chipset úgy tudom csak 1066-ig támogatja a RAM-okat.

    Mindegyik 1.5V-os.

    Köszi!

  • proof88

    addikt

    válasz Thunderzolee #15567 üzenetére

    Köszi! :R
    Igen, feljegyeztem a tulajnak, hogy lehet upgrade-elni a procit is, ha igényt tart rá.
    SSD már benne van.
    LAN partis gép lesz amúgy, CS 1.6-ra, Warcraft 3-ra. :D

  • proof88

    addikt

    válasz Thunderzolee #15570 üzenetére

    Ezt én is így gondolom, de ezt meg kell beszélnem a laptop tulajával. Az eredeti terve az volt, hogy ha nem lehet olcsón megmenteni a laptopot, akkor kukázva lesz. Végül ingyen meg lett javítva rajta az alaplapi töltő csatlakozás.
    A hdd-t kiszedtük, beraktuk egy külső usb-s rackbe neki, mert hibátlan.
    Ezután már ott tartottunk, hogy megbeszéltem vele, hogy szerzek bele egy SSD-t, az már meg is van. :D
    Éppen terveztem volna visszaadni neki, amikor leesett, hogy 1 db 2 gigás modul van benne összesen, és ez nekem nem tetszett, mert hát kb 20 éve otthoni usereknek is elérhető a dual channel, hát akkor szerezzünk már bele egy másik modult. :D Szóval majd adagolom neki a lehetőségeket :D

  • proof88

    addikt

    Sziasztok!
    Haverom laptopjánál vettem észre, hogy nem azt az eredményt éri el 3dmarkban, mint amit felírtam előzőleg, hanem csak harmadát. Szoftver nem változott, proci hőmérséklet rendben. GPU-Z-vel monitorozva a GPU hőmérsékletet, sikerült korrelációt találnom a teljesítmény visszaesés és elért hőmérséklet között. Konkrétan CS 1.6-ban is, alapból 100 FPS azonnal visszaesik kb 20-ra, amikor elér a GPU egy adott hőmérsékletet. Furcsálltam a dolgot, mert közös hőcsövön van a CPU-val a GPU, és a CPU hőmérséklete az 50-60 fok körül marad, de azt gondoltam hogy valszeg a GPU és a hőcső között nem megy át a meleg, esetleg beszáradt paszta miatt, ezért szétkaptam a laptopot. Szerintem itt valaki ezt korábban már újrapasztázta de kókány módon.
    Nem volt beszáradva de egyrészt szerintem túl sok a paszta, másrészt már nem is kenődik könnyen, szóval sztem nem jó.
    Na de most jön a lényeg!
    A videón ilyen laptopot szed szét a csávó, és 5:38-nál látszik hogy csak a CPU van pasztázva, a GPU-n hővezető lapka van. Gondolom ez a gyári állapot.
    Na most nálam sztem valaki kókányolt már korábban, mert szétszedés után ezt láttam:
    [kép 1]
    [kép 2]
    [kép 3]
    Mintha valaki azt hitte volna hogy annyi kell mint a fogkrémből fogmosásnál!!! :Y

    Sikerült megtisztogatni a hűtőt meg minden chipet annyira hogy pl a GPU is így néz most ki:
    [kép]

    A kérdésem, hogy most kell ide hővezető lapka, vagy elég lesz csak a chip felületére egy leheletnyi paszta?

  • proof88

    addikt

    Csináltam kontakt tesztet, de srácok ez rettenetes :D majd rakok fel képet.
    Lényeg hogy kell a thermal pad, vettem is! A végeredményről majd még posztolok

    Az a gond, hogy nem tudjuk ki csinálta ezt a műveletet, de gyaníthatóan évekkel ezelőtt történhetett. Gyakorlatilag az elmúlt években kielégítő hűtés nélkül üzemelt a GPU. Még az a szerencse, hogy nem nagyon volt már használva ez a laptop. Viszont ez botrány. Most már egyre jobban elhiszem azt a hőmérsékletet, amit a GPU-Z írt ki ... bár gondoltam rá h kalibrálatlan, de normális kontakt nélkül elhiszem, hogy a magon belül elérhette a 108 fokot is ... itt vett vissza mindig, ilyenkor pár fokot csökkent, aztán megint melegedett mig el nem érte megint a 108 fokot. Ezt tapasztaltam tegnapelőtt, mielőtt írtam nektek. Katasztrófa. De amúgy az is szégyen, hogy alapból miért nem sír ilyenkor a driver, hogy túlmelegszik a GPU? Tök jó hogy visszavesz, de szólhatna. Mert egyszerű usernek fel sem tűnik. Nekem is lefutott a 3DMark, csak az tunt fel hogy később olyan jelenetnél is szaggatott ahol korábban még nem. És mivel ez egy régi belépő szintű GPU, nem is esik le, hogy nem feltétlenül kéne szaggatnia! Geforce G105M.

Új hozzászólás Aktív témák