Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Hello!

    Nekem az lenne a gond a notimmal (Samu, Pentium Dual Core 2.1GHz, 4GB RAM, kb 6 éves), hogy bizonyos időközönként marhára belassul. Néha felmegy a proci használat 100%-köré és vannak alkalmazások amik eleve elég csigák már. Windows 3 éve (!) volt újra telepítve rajta, tudom, ez is lehet az oka, majd újra is rakom. Pl. elég gyakori, hogy már 720p-s YT videóknál hallom, hogy felbúdolnak a ventik. De arra gondoltam, nem lehet e ezeknek az oka, hogy már 6 éves és még 1x sem volt kitakarítva belülről?! Én szétszedni nem merem (néztem ilyen videókat a YT-on és, nem merném megkockáztatni, hogy esetleg valami kis kábel félét elszakítok, vagy félrepattintok valamit, sajnos ez nem asztali PC, amit én is bármikor), de ha beadom egy számtech boltba, hogy pucolják ki belülről, lehet, hogy tapasztalnék utána valami javulást? Pl. sok a por a hűtők körül, ventik már nem bírják szusszal és ezért a proci is hamarabb melegszik, stb...?! :F

    Köszi!

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Duree #14827 üzenetére

    Folyamatosan fut a Sentinel a háttérben és a szerint minden OK a HDD-vel. De azt észrevettem, hogy akkor pl. fokozottabban jelentkeznek a belassulások amikor már csak kb. 4GB szabad hely van a vinyón. Ha ezt feltornászom 10GB köré, akkor már jobb a helyzet. (Win7). De alapból, fizikailag nem hiszem, hogy baj lenne a vinyóval.

  • SunMount3r

    nagyúr

    Sziasztok, gondoltam a kérdésemre ez a legalkalmasabb Topic.:

    Az aksi élettartalmáról és megkíméléséről lenne kérdésem:

    2011 környékén itt (vagy a másik Topic-ban) azt tanácsolták, hogy a noti-ból mindenképpen érdemes kivenni az akkumlátort, ha hosszabb ideig van hálózati adapterre kötve használva.. Mivel hosszabb ilyen használat után "csepptöltést" kaphat, ami rontja az aksi élettartalmát.

    Ezzel szemben (most hogy aktuális lett), a neten találtam néhány ellenkező véleményt is, miszerint teljesen felesleges kivenni és ez a csepptőltés dolog is csak egy rémhír, amolyan "urban legend" és semmivel nem lesz hosszabb élettartalmú az aksi, ha kiveszem a gépből és elrakva tartam valahol a fiók mélyén, mintha folyamatosan benne lenne a gépben, még hálózati adapterre kötött hosszútávú használat során sem.

    Hát, akkor azt kérdezném, hogy a kettő közül melyik állas pontnak higgyek?

    (Tegnap este volt egy kb. 6x-megismétlődő rapid áramszünet a környéken, így kénytelen voltam előásni az aksit és visszatenni a gépbe. De amúgy már kb. 2012-óta kivett aksival használom a noti-t.)

    (Ja és amúgy egy 2011-es alsó-közép kategóriás Samsung notiról lenne szó, ha számít valamit az aksi évjárata és típusa szempontjából.)

    Köszi! :)

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    Hello!

    Ez milyen hibára utalhat?: [link]

    Memória vagy IGP vagy esetleg CPU túlmelegedés? Chrome-ban és eddig csak a PH! oldalán csinálta. Pár napja kezdődött és naponta 1x, 2x jött elő. Csak az oldal bizonyos részein fixen, tehát el lehet őket görgetni, de ha vissza görgetek, ugyan ott vannak. Ráfrissítek az oldalra és eltűnik.

    Más nem tapasztalt hasonlót mostanában? Azért reménykednék, hogy hátha csak Browser hiba...

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák