Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog

    Van egy PB Easynote laptopom. Proci: Amd A8 3520M, vga Ati 6620G, 4GB ram, 128GB-os ssd. Oprendszer: Windows 10 pro, naprakész, minden frissítést feltett. Hőmérséklet 60 fok körüli. K10Stat-tal kicsit alul van feszelve, max órajel 2.5Ghz 1.2V. Aida stabilitás tesztet bírta, anno valamelyik fórumonkon is írták hogy elég neki ennyi is.

    Problémák: hdmi porton monitorral minden rendben, ténylegesen full hd felbontást ad. A külső monitor van beállítva alapértelmezettnek, a saját kijelzője kikapcsol. Felbontást nem mutat a win10, állítani sem lehet.
    Van egy Philips tv-m, szintén full hd, de se hdmi se vga kábellel nem ad tényleges full hd felbontást a laptoppal. A tv állapotinfója szerint 1080p a felbontás, de mégsem. pl: az asztal nagyobb, alig fér el rajta valami, Aida mini alkalmazását kinyújtja, total commander is kitakarja az egész asztalt, monitorral meg nem... stb.
    A felbontást nem engedi állítani a win10, se vga se hdmi kábellel. A tv-t meg a monitort is általános pnp képernyőnek ismeri fel. Tavaly nyáron meg jó volt például, akkor tényleg full hd-ben néztem a Trónok harcát tv-re kötve a gépet. A tv-n már raktam másik hdmi portra is, nem változott semmi.

    A másik: filmnézés közben a hang néha elmegy, lelassul, torzul, kép néha. A filmek hálózati meghajtón vannak, ami egy Xiaomi R1D router. Hardveresen biztos bírja, mert gigabites lanon 90MB/s-mal lehet róla másolni, kétmagos procija van.
    A másik érdekes hiba: másolok fájlokat, és a youtube/winamp/vlc hangja torzul, belassul.
    Ez a hangtorzulás órajel független, mindegy neki hogy mennyin megy éppen a proci, meg milyen a hőfoka. A hanghiba wifin keresztüli átvitelnél szokott előjönni. A laptopban cseréltem wifi kártyát is, most egy Intel 5100-as van benne, mert a gyári nem ismerte az 5ghz-es szabványt. Ezzel stabilan 30/30 megabitet tud két falon keresztül. Vlc-ben a hálózati lejátszásnál 10000ms buffert adtam meg.
    Gigabites lanon filmnél nem tapasztaltam hang hibát, de winampnál meg youtubenál igen. Hát, nem egyszerű... Ezek nem nagy méretű filmek, 1-2GB a méretük.
    Hangot jack kimeneten keresztül hallgatok.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Victoryus #15682 üzenetére

    Tv felbontás: tényleg full hd volt, de a win10 átállította a betűméretet 125%-ra, ezért nézett ki furán. Plusz rá kell kattintani a 2-es megjelenítőre, mert amúgy nem hagyja állítani a felbontást.
    Video akadás nem jött elő a legutóbbi frissítés óta, hang is jobb.

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog

    Az létezik, hogy a wifi kártya miatt laggol a hang/video? Ha lanon van a laptop, akkor minden ok, ha wifin megy akkor néha laggol minden, pedig megvan stabilan a 30mbit, vagy több is. Sima internetes rádió, 181fm 90s country, de youtube is, a hang akadozik.

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Új hozzászólás Aktív témák