Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dbius

    veterán

    Segítséget kérek, problémám adódott, ami nagyon nem szimpi.

    Felraktam a NIS 2013-mat egy tiszta rendszerre (Win7 Ultimate x64 sp1 hun - jogtiszta, amin a windows frissítések naprakészek), de nem kezdődött felhőtlenül az ismeretségünk, pedig van vagy 4 évre való licencem.

    Laptopomba ssd-t raktam, ezért ramdriveot csináltam (ez lett az R: meghajtó), erre átraktam a böngésző cache fileokat (Firefox és Opera), a rendszer és a felhasználó temp könyvtárait.

    Firefox alatt főként a downthemall letöltéskezelőt használom, ami szeleteket hoz létre a letöltés során. Be van állítva, hogy az ideiglenes fájlokat - szeleteket - a ramdriveon tárolja.

    A problémám az, hogy amint feltelepítem a NIS-t vagy bármelyik szoftvert a családból (nav,n360), nem tudok hibátlanul letölteni semmit a böngészőkkel, sem operával, sem firefoxszal. Minden letöltés crc hibás, opera és firefox alól is, teljesen mind1, hogy a dta vagy beépített letöltéskezelőt használom. Egyedül a free download managerrel tudok letölteni hibátlanul.

    Rájöttem, hogy a hibát a ramdriveon keletkező - ideiglenes - fájlok nis általi vizsgálata okozza. A downthemall letöltéskezelő mint mondtam szeletenként szedi le a fájlt, a nis pedig minden egyes szeletet megvizsgál, fel is dobja az ablakot a szeletek megvizsgálását követően, így viszont valami miatt hibás lesz a kész, letöltött fájl.

    Ugyanazt a cuccot a free download managerrel letöltve hibátlan a letöltött fájl. Ennél a letöltéskezelőnél nem lehet beállítani - vagy én nem találtam - hogy hol tárolja az ideiglenes fájlokat, ezért azok nem a ramdriveon vannak.

    Ha kizárom a ramdriveot az auto protect, sonar és letöltési besorolás által végzett vizsgálatokból, akkor jók lesznek a letöltések, nem lesz crc hiba.

    Ez viszont nem egy biztonságos megoldás, hiszen a ramdrivera megy szinte minden a netről, azt pedig teljes egészében kizárni szinte mindenből egyenlő azzal, hogy fel se rakok semmilyen védelmi szoftvert.

    Ez nagyon nem jó így. Van valami javaslat, hogy mit próbáljak csinálni, hogy ne legyenek crc hibásak a letöltéseim? Természetesen úgy, hogy a ramdrive marad változatlanul, hogy kíméljem az ssd-t.

    Kb. egy hete tesztelem a rendszert, hogy mi okozhatja a problémát, backupból különféle mentéseket raktam vissza, aztán végre valahára rájöttem, hogy mindig a nav-nis telepítés után mennek a levesbe a letöltéseim.

    Másnak nem volt hasonló tapasztalata ssd vagy ramdrive használata mellett??

    (csak magamnak jegyzem meg, hogy amióta ssd-t raktam a gépbe, csak a sz@pás van miatta :W)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák