Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joci2000

    aktív tag

    válasz Steve Jr. #191 üzenetére

    Üdv a topicban :)

    első és legfontosabb, h. mielőtt nekálsz flashelni bármit is a telóba előtte készíts biztonsági másolatot a jelenlegi softról ha netán bármi gubanc adódna.

    ezt bármilyen flasher progi tudja. én a rolish flasher 4.78-at ajánlom, ami nemcsak a legjobb, de a leggyorsabb is. pár hsz.el ezelőtt írtam, h. mit kéne beállítani az options menübe (delay index).

    szóval azzal kiszeded a teljes softot(full backup) (rolish-ban világoszöld gomb) ennek a mérete 2mb körül kell lenni, szal pontosan: 2.097.152 byte

    eztuán nem árt csak az eeprom részről készíteni 1 bizti másolatot, mert ezt könyebb így magában visszaírni ha ez volna csak a bibi. ezt a rolish-al a sötétzöld gombbal tudod megcsinálni. szal rányomsz a sötétre és utána a 3310 gombra, ez jelenti h. csak az eepromot akarod kiszedni.

    Ha ezek megvannak, akkor már nem tudod úgy tönkretenni(software-esen), h. ne lehessen megcsinálni. Ezek nélkül is megoldható, de egy kezdő számára bonyik azok a dolgok.

    ppm, mcu általában 1ben van, és ez az a rész amit moddolni szokás. MCU 0x200000-nál kezdődik, ide is kell beflashelni (ez alapbeállítás minden flasher progiban). ppm ami tulajdonképpen a nyelveket, cs.hangokat is tárolja az változó, helyen van, főleg moddolt softban.
    Eeprom rész újabb 3310-ben 0x3d0000-nél van egyben pmm-el, ez is alapbeállításként szerepel.

    Flash kábel szintén 4 csatis, de nyomtatóportra kapcsolódik, de hogy teljesen tudd használni a telát 1 szervíz kábel(m-bus) sem árt, ami soros portra csatlakozik. ezzel faidelni kell a telát. a faid egy checksum ami 1 ellenőrző szám, amit a softveren keresztül számol ki. vannak Kill_faid-elt softok, mint az enyim is, amit elég 1x befaidelni, és utána már sose kell, gyilkolt softot teszek rá. ha normál flasht teszel rá, minden 1es software frissítéskor kell faid-et számolni, különben állandóan le fog dobálni a hálózatról.

    a másik 2 érintkező(nem kell használni) amit a címke eltakar ha jól tudom a gyári nokiás flasherekhez kell, itt kapja a tápellátást a telefon a flash-eléshez asszem.

    3410 simán moddolható, de nem annyira mint egy 3310-es. a te elképzelésed megvalósítható, csak az lcd-vel lehetnek gubancok. még nem próbáltam ki nagyobb felbontású lcd-t 3310-es softtal, de véleményem szerint nem menne :( csak kirx-kraxokat látnál ha látnál, de tudod mit kipróbálom :D

    ha netán működne akkor átállítható a 3410 3310-re ahogy láttam lefelé kompatibilis a 3410.
    és a bilentyű is menne. viszont mivel alapból nagyobb a kijelző, így csak 1 kisebb részt használna, és a képernyő jobb oldala és az alsó fele üres maradna.

    asszem mindent leírtam ;)

    ui: 3310-eseket valszeg felvásárolták, és kivitték kelet-európába ahol még az is fejlett :U .

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák