Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hesszan

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni.
    Adva van a konfig melyet elég régen használok:
    msi neo865pe neo v2 SP
    3.0 Ghz Prescott
    4x512 ddr1 ram
    sapphire Ati Hd2600xt agp 256mb ddr3
    HDD: wd320gb sata I + samsung1,5tb sata II
    táp: Gigabyte superB 460
    DVD író ez kb fél/1éves még garis.

    Sajnos random fagy. Nem kékhalál, nem indul újra, egész egyszerűen kimerevedik a kép, egér nem mozdul, bill numlock lámpa nem reagál. És nyomhatom a resetet. Ami után újra indul és megyint használható. Jellemzően javas/flash-es weboldalak böngészése közben
    Tegnapi win7 volt rajta ma már xp van. Azt hittem valami softveres gond engem nem is zavarna, de eladnám az egész gépet és gondoltam megcsinálom.
    Játékra nagyon ritkán használom, de tegnap trackmaniaztam egy 20 percet a gpu 70 fok fel ne ment, a CPU meg 45 felé nem ment. (netezés közben 50/34) ÉS játék közben nem fagy le.

    tudnátok esetleg olyan programokat mondani amivel végig tudnám tesztelni az alkatészeket?
    sajnos cserélgetni őket nincs lehetőségem, mindenből 1 van.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz alli87 #9561 üzenetére

    Szia.

    első tippem:
    nekem akkor csinált ilyet amikor beragad a bekapcsológomb. Tehát bekapcs 1x megnyomtam (és benyomva maradt) elindul a lap majd mivel Ő azt érzékeli hogy folyamatosan nyomva van a bekapcs gomb 5sec után leállítja magát.

    egyébként nem értek hozzá én sem, de nézd meg az alaplap kézikönyvében milyen processzorokat, ramokat, videókártyát támogat, milyen sebességen, lehet procicsere után magasabb vagy alacsonyabb sebességen akarja elindítani (szorzók feszültség stb), nem olyanon mint ami benne van, ezért állítja le a védelem. Az alaplapi leírásban le van írva milyen módon tudod a lapot "alaphelyzetbe" hozni ami tuning után is szükséges lehet. pl indítás közben SHIFT gomb, indítás után F1 F2 vagy alaplapon valami kapcsoló stb, nézd meg a leírást benne kéne lennie.

    Én kb ennyire voltam jó. majd jönnek az okosok és reméljük mélyebben ismeretek birtokában

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz BURN28 #9565 üzenetére

    köszi a segítséget. Erre volt szükségem :)

    ebből egyedül a HD sentinel program van a gépen, az csak annyit írt ki hogy 4szektor gyenge áthelyezésre vár, de még nem csinált semmit. Én úgy gondolom h a vinyó jó, ezt már régen is írta.

    A ramra leszek nagyon kíváncsi, és sajnos VGA kártyám nincs másik. talán tudok egy pci -osat kérni kölcsönbe...

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz BURN28 #9565 üzenetére

    Szia.

    a memtesztet még nem csináltam meg, de ma este szakítok rá időt.
    A Hdsentinel és cpu-z illetve a gpu-z szépen kiirta az adatokat, de ebben stessz tesztet nem találtam. Tök jó tényelg az van a gépemben amit megvettem :) de a tesztelés részét nem találtam. (nincs semmi húzva minden alapfeszen, alapfrekvencián)

    Az everestet ráengedtem, de sem egyesével sem mind a 4 tesztet ráengedve nem dobott hibát. A memóriára gyanakodtam az futott 3órát, de a többinek is megvolt a félóra.

    Még kaptam egy tippet a prim95 azt is megfogom nézni.

    Sajnos csere VGA-ra kicsi az esély, de a memóriákból van 4*512 és fogom jártni külön külön mindegyikkel, remélem nem mind a 4 hibás. Annak örülnék a legjobban, mert ram használtam elég olcsó illetve ha 4ből csak 1v2 lenne rossz akkor simán tudnám használni 1gb-vel.

    Másvalaki? egyéb alternativ tesztprogramok? Mint írtam elég ritkán, de böngészés közben fagy le, kékhalál nélkül, kimerevedik a gép.

    A vinyót ki lehet zárni? talán van a fiókban egy 80as azzal még lehet teszek egy próbát.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz batmab #9580 üzenetére

    most két napja ki van véve 2*512 ram. igy 1gb rammal nem fagyogat.
    Ezen mondjuk csodálkozok, mert volt benne 2 azonos kingston (ezt vettem ki) meg egy eltérő típusú kingston meg egy corsair.
    Most tesztelem pár napot, hétvégén majd visszarakom az azonos memóriákat, megnézem mi a csízió. Még lehet a ddr slot is (bár nem vágom az hogyan és miért ment volna tönkre)
    Aztán ha azzal a kettővel is fagyogat akkor szelektálok belőlük.

    más:
    i865+ p4 800mhz fbs
    DDR ram dualban megy 333mhz-en (nem tudom miért nem 400on pedig az kéne)

    Ehhez jobb a dual memóriás használat vagy lehet 3 modullal is hajtani, mert nem mind1 hogy 1 vagy 1,5 gb lenne a konfigban, de gondolom lassabb lenne. Nem tudom mi a jobb.

    Sungdurung

  • hesszan

    aktív tag

    válasz tux2 #9631 üzenetére

    Szia.
    Esetleg tuningolsz? és az AGP/PCI nem fix 66/33-on van? okozhat túlhúzás ilyen tünetet, ha a 33helyett a PCI-os cuccok 34/35/40-en mennek akkor lehet nem bírja a hangkártyád a tuningot :D
    2. csatlakozót próbáld ki fülhallgatóval, lehet a hangszórónak/kábelnek van baja
    Egyébként meg ahogy írták hangkártya Driver az alaplapgyártó honlapjáról.

    Sungdurung

Új hozzászólás Aktív témák