Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZYLO

    újonc

    Üdv.
    Adott egy AsRock P4P88+ alaplap (tudom, régi).
    3 db IDE winchester-rel próbáltam, másik gépben mind ment. Most bootolásnál kék halál, egyformán 0x0000007B hiba. XP-t akarok telepíteni, mert csak (tudom, régi). CD-ről telepedik, újraindításnál 0x0000007B.
    Ha a winchestert lehúzom, nincs kék halál.

    Másik videókártya, másik RAM, másik táp dolgokon túl vagyok.
    OK, akkor nézzük meg SATA vinyóval.

    SATA winchcester-t nem ismeri a BIOS, ez állítólag normális. Csak furcsa, hogy SATA DVD-t meg azonnal. Legalább kiderült, hogy a kábel jó. Ja, a SATA winchester másik gépben az elsődleges mellé rakva megy vidáman, tehát jónak tekintem. A BIOS-ban nincs letiltva a SATA vezérlő, nem is lehet.

    Mindegy, van az alaplaphoz CD, a SATA Raid akármi drivert ráraktam egy floppyra (kész csoda, hogy találtam).
    XP telepítésnél a megfelelő pillanatban F6, először valami sys-nél akadt el (két floppy-n ugyanott), mostanra már bele sem kezd a betöltésbe, azt mondja, hogy a lemez nem tartalmaz információt a hardverről (nem szó szerint, de a lényeg ez).

    Már sokkal több időt és energiát feltettem ebbe a projectbe, mint amennyit ér. Nem élvezem, megoldás kellene, nem újabb problémák...

    Mit csinálhatok még?

  • ZYLO

    újonc

    válasz MrDerekas #34744 üzenetére

    Kösz.
    A RAM hibát kizárnám, nagyon valószínűtlen, hogy több darab RAM egyszerre elromlana.
    Processzor lábak nincsenek elhajolva.
    Próbáltam alap telepítővel és Blade Edition-nel is.

    IDE vinyó esetén mindig kék halálra fut, SATA esetén pedig azért nem sikeres, mert a vinyót nem látja, nincs mire telepíteni. Az alaplap CD-jéről indulva csak ezt a Raid drivert kínálja fel, hogy kiírja floppyra. Egy másik gépen kézzel tudnék egyebet felrakni, ha tudnám, hogy mit kell. Más gépek BIOS-ban is mutatják a SATA vinyót, ez nem. :(

    Ebben a BIOS-ban nincs AHCI, IDE vagy Compatible Mode választási lehetőség. (AMIBIOS P1.70)
    SATA-nál Raid/non-Raid-et lehet állítani, semmi mást. SATA1/SATA2: Not detected.

    A proci hibát nem tudom kizárni, két másik 478-as tokozású procit belepróbáltam, de azokkal nem adott képet a gép. Az alaplap a kollégám szerint jó volt, amíg használta. Elírtam, P4V88+ amúgy.

    Talán még egy BIOS update-et megpróbálok, csak előbb meg kell tanulom, hogyan lehet... Utálom.
    Nem akarnám ezt a működő BIOS-t elrontani, ha egy rossz alaplapból áttenném a chipet, abba is beírhatnám az új BIOS-t?

  • ZYLO

    újonc

    válasz MrDerekas #34752 üzenetére

    Egy kis furcsaság az érdeklődőknek:

    Az alapprobléma ugye az volt, hogy a régi alaplapom IDE winchesterekkel kékhalálozott, SATA winchestert nem ismerte fel. (Telepítésnél a drivereket beolvasta, majd közölte, hogy nincs merevlemez.) A sokadik valamibirizgálás és újraindítás után meguntam és vettem egy másik használt alaplapot (jófogáson, kétezerért :)).
    Az "új" alaplap a SATA vinyót azonnal felismerte, lehetett rá telepíteni, minden szupiszuperrr. Azaz majdnem, mert ha rádugok egy IDE winchestert is, akkor azonnal kékhalál, 7B hiba, mindhárom vinyónál egyformán.

    Akkor biztos rosszak az IDE vinyók ugye? (Bár korábban mindhárom működött.) Hát nem, most egy másik gépben kipróbáltam őket a benne lévő IDE vincsi mellett Secondary Masterként, mind jó. Hálózaton látom őket.

    Az valószínűtlen, hogy három valami magától ugyanakkor és ugyanúgy romlik el. Erős a gyanúm, hogy a telepítési kísérleteknél történt velük valami. Okozhat hibás alaplap/processzor ilyet? Végül is le tudom menteni a tartalmukat, de még jobb lenne használni őket. Sima formatálás nem segít. (Mindegyiken két partició van, C-t formatáltam, D-n vannak adatok.) Mivel lehetne még próbálkozni? mbr?

Új hozzászólás Aktív témák