Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Efferux

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    A segítségeteket szeretném kérni, ugyanis nekem már nincs több ötletem, hogy mi lehet a gond és mi lehet rá a megoldás.
    Pár hete kezdődött, egyik nap nem tudtam bekapcsolni az asztali gépemet. Nem reagál a bekapcsológombra, semmi nem történik (megpróbáltam összezárni a front panel csatlakozóknál a gomb érintkezőit de így sem sikerült).
    Először a tápra gyanakodtam, el is vittem garanciáztatni, de közölték, hogy semmi baja. Ezt alátámasztja, hogy másik táppal is ugyanezt produkálja.
    Ezután az alaplapra tippeltem, de sajnos az alaplapcsere sem oldottam meg a problémát.
    Egy módon sikerült csupán elindítani a gépet, neten olvastam, hogyha a 24 pin-es csatlakozón a zöld és a fekete vezetéket egy gémkapoccsal összezárom akkor működnie kell. Megpróbáltam, működik, elindul és megy mintha mi sem történt volna. A power és a reset gombra továbbra sem reagál. A probléma csupán az, hogy így elég kellemetlen használni a gépet és nem hiszem, hogy ez a módszer hosszú távon jót tesz az alkatrészeknek.
    Lehetséges, hogy a processzor vagy a RAM modulok kergültek meg? Megakadályozhatja ezeknek a hibája, a gép elindulását, annak ellenére, hogy tökéletesen működnek az említett gémkapcsos trükkel?
    Alább leírom a specifikációkat, hátha az segít.

    Mindenkinek előre is köszönöm a segítséget.

    Specifikációk:
    CPU: Intel Core i7 6700
    RAM: 2x8 GB Kingston HyperX Fury DDR4 2133MHz
    Alaplapok: AsRock H170M Pro4s és MSI B250M PRO-VH
    Tápegységek: Chieftech Smart 700W és Gigabyte Superb E620

    [ Szerkesztve ]

  • Efferux

    csendes tag

    válasz MrDerekas #34566 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat.
    A csati a helyén van, mindig vigyázok, hogy ne csak félig legyen bedugva.
    Megnéztem a zöld zsinórt is, szépen a helyén van.
    Random újraindulást és fagyást nem tapasztaltam.

Új hozzászólás Aktív témák