Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freespace

    tag

    Sziasztok,

    Végső elkeseredésemben írok, hátha Ti tudtok segíteni.
    A probléma a következő: Adott egy gép amit most raktam össze:
    Alaplap: GA-MA78GM-S2H (rev. 1.1)
    Proci: AMD Athlon X2 7750 (2.7Ghz)
    RAM: 2x1Gb Geil Ultra
    Táp: Chieftec 360W

    Elöször XP-t akartam telepíteni rá de mindig ugyanott (35. perc) megakadt és ujraindult, probáltam többféle verzióval is. Aztán alaplapi kártyával és Ati HD3850-essel is, de sehogy. Aztán feltettem a Windows 7-et, simán felment. De sajnos pár perc után újraindult, amikor valami erőforrás igényesebb progi futott. Ekkor elővettem az Everestet és elkezdtem terhelni egyesével a procit, memoriát stb. Kb. 4 percig ment a teszt és amikor leállítottam mindig újraindut. Ekkor megpróbáltam egy másik táppal is de a probléma megmaradt.
    RAM-okat próbáltam külön külön is, de akkor is ugyanez volt.
    Tehát amire gyanakszom hgy proci vagy alaplap, esetleg memória.

    Akinek lenne ötlete ne tartsa magában!

    Üdv.

  • Freespace

    tag

    Sziasztok,

    Érdekes problémába botlottam nemrég és érdekelne hogy szerintetek mi okozhatja.

    A probléma a következő: adott egy Gigabyte ma78gm lap, leujabb BIOS-sal, egy 7750 X2-es proci és 2Gb Geil RAM valamint egy WD 320Gb Sata II-es vincsi.

    A hiba a következő: újraindulgat, de nem csak ugy random, hanem akkor amikor nagyobb terhelés után csökken a teljesítmény igény. Pl.: Everest rendszerstabilitás teszt fut pár percig, aztán leállítom és kb 3-4 másodperc mulva ujraindul. Aztán utánna már van hogy a Windows betöltő képernyőig sem jut el, szerencsésebb esetben ujrabetölti de újboli teszt után megintcsak újraindul.

    A következők biztosak:
    Táp jó, mert volt próba másikkal is
    Memóra jó, szntén másikkal is volt próba
    Wincseszter jó, mivel megintcsak másikkal is ugyanez az eredmény
    Videokari alaplapi, de probáltam HD3850-essel is

    Tehát:
    Alaplap vagy processzor hiba lehet. Kérdés, hogy hogy lehetne a leggyorsabban kideríteni, illetve mire utalnak ezek a tünetek?

    A segítséget előre is köszi!

    Üdv.

  • Freespace

    tag

    válasz bluyoo #8984 üzenetére

    Szia,

    Köszi a tippet megpróbálom, elvileg minden alap beállításon van, semmi tuning, teljesen friss Win7-el.
    Azt elfelejtttem írni hogy XP-nél már telepítés közben pontosan mindig ugyanott újraindul.
    Azért gondoltam hogy proci lehet mert hasonló tüneteknél itt is erre gyanakodtak: [link]

    Üdv.

  • Freespace

    tag

    Sziasztok,

    Már írtam nemrég ide, de azóta változott a helyzet és most nagy kérdés elött állok.

    A következő a helyzet. Adott egy Gigabyte MA78GM-S2H F12b BIOS-szal és egy AMD Athlon X2 7750-es proci.

    Ha bekapcsolom a BIOS-ban a SMART Fan controlt akkor ugye szabályozza a proci hűtő fordulatszámát. De ha ez az opció be van kapcsolva akkor pl.: Everstben ha elinditok egy rendszerstabilitást tesztet, és pár perc után leállítom, azonnal újraindúl a gép. Ha kikapcsolom és maxon pörög a venti akkor viszont semmi baja.
    Elvileg nem melegszik túl mert max 42 fokot ír az Everset de kézzel megfogva a hűtőt is csak langyosnak érződik.
    Bekapcsolt smart fan controllal is szépen szablyozza a fordulatszámot ahogy melegszik a proci egyre feljebb viszi, szóval elvileg nem az a gond!

    (nem tudom számít-e vagy természetes-e de amikor be van kapcsolva a fan control és alacsony a fordulatszám, tehát csend, van hallok valami érdekes halk zugást amikor az egeret mozgatom. Ez elvileg a proci felől hallatszik!)

    Kérdés tehát hogy használjam akkor kikapcsolt samrt fan controllal és járjon maxin a proc hűtő fordulatszáma vagy cseréljem a procit. (más procival nem volt ilyen gond)

    U.I.: Semmi tuning, full szűz win 7 és XP alatt is ugyanaz! C'n'Q engedélyezve biosban, de ha kikapcsolom akkor is ugyanez! Kb, mindent végigprobáltam amit állítani lehetett!

    A segítséget előre is köszönöm!

    Üdv.

  • Freespace

    tag

    válasz bluyoo #9003 üzenetére

    Szia,

    Én is erre gondoltam de az a baj hogy próbáltam az alaplaphoz járó EazyTune progival állítani (amivel csak akkor lehet szabályozni a fordulatszámot windows-ban ha a BIOS-ban a smart fan control engedélyezve van ) hogy a minimum fordulatszámot is elég magasra raktam és a helyzet ugyanaz volt! Illetve ugy is ezt csinálja ha eazy tuneban is maxira veszem, tehát elvileg ugyanakkaora a forulatszám mintha a smart fan control nem is lenne bekapcsolva.

    Tehát ha be van kapcsolva, akármit is állítok, akkor egyszerüen újraindul ahogy csökken a terhelés (kb 2 másodperc után).

    Ez lehet hogy csak valami kompatibilitási probléma? Esetleg BIOS miatt?
    Úgy tervezem hogy ma meg holnap megisszastom a gépet, csak azt se akarom hogy valami végleg elszáljon :DDD

    Azt kifelejtettem hogy engedélyezve van az összes biztonsági funkci, tehát elvileg sipolna ha meleg vagy ha leáll a venti!

    Vajon BIOS-t visszafelé lehet frissíteni?

    [ Szerkesztve ]

  • Freespace

    tag

    Sziasztok,

    Érdekes problémám adódott, remélem Ti tudtok rá valamit mondani.

    Egy Gigabyte MA78GM lapom van és mikor bekapcsolom a gépet, néha sípol, illetve nem is sípol, mert nem olyan hangot ad mint mikor elindulásnál pityeg egyet, hanem hosszabbat és nem olyan élesen. Ez a jelenség tápcsere óta van. Mitől lehet?

    Elvileg az alaplap leírása szerint a VGA kárty nincs rendesen csatlakoztatva. Eddig a hozzá kapott molex PCI-E átalakítot használtam, de mivel az új tápon van PCE-E csati így most azt dugtam bele. Egyébként érdekes hogy nemrég járt nálam egy Gigabyte Superb táp és azzal szinte egyből újraindulgatott a gép. Viszont egy régi Chieftec-el vígan elmegy, minden gond nélkül hosszú távon is.

    Előre is köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Freespace

    tag

    Sziasztok,

    Szeretném a segíségetek kérni a köv problémában:

    Adott a gépem amiben eddig egy Chieftec 360W-os táp volt. Ez megérett a cserére úgyhogy beneveztem egy Seasonic M12-be (használt de full jó, vagy mégse?).
    Mióta betettem ha hidegen indul a gép (pl.: reggel első indítás) akkor egy rövid sípszó után szaggatott hosszú sípolások voltak.
    Alaplap könyvébe erre vidokártya hibát írt. Azonban rájöttem hogy nem amiatt sípol, hanem amikor levettem az oldalát láttam hogy akkor sípol ha megáll a procihítű. Mivel kb. megáll, elindul, meg áll elundul, ezért volt a szaggatott sípolás. (Amikor bemelegszik már egyből forog rendesen)
    Be van állítva hogy az alaplap szabályozza a ventit a hőfok függvényében így amikor még kb 20 fokos sincs, nem is lenne baj ha megállna, de akkor a régi táppal miért nem csinálta ezt?

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Freespace

    tag

    válasz gabber01 #9211 üzenetére

    Szia,

    Nekem akkor nem engedte ha nem volt elég hely a rendszermeghajtón, de ez csak egy ötlet.

Új hozzászólás Aktív témák