Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • teddyb33r

    csendes tag

    Szervusztok szakik!

    Néhány hete villám csapott be a szomszédhoz, és azóta az egyik itthoni számítógép nem volt hajlandó elindulni (power gomb megnyomása után a ledek világítottak, de a ventrik nem pörögtek fel). Az alaplap: Asrock G31M-S (s775, ddr2, integrált vga)

    Szokásos szétszerelés, portalanítás, kifújás, cmos reset megvolt, eredmény semmi, a gép nem kapcsolt be.
    A RAM (2gb kingmax DDR2 800mhz), a merevlemez és a táp (350W FSP) vidáman üzemelnek egy másik gépben, tápot kipróbáltam egy harmadikban, ott is rendesen megy.
    A ház indítókábele másik alaplappal működik.
    Rákötöttem az alaplapra egy másik gépet hajtó Chieftec tápot, azzal sem indult.
    Egyedül a processzort (s775 core2duo e4400) nem tudtam tesztelni, nincs a közelemben 775-ös lap.

    Arra jutottam, hogy vagy a deszka, vagy a cpu, esetleg mindkettő gallyra ment. Beszereztem hát kezdésnek egy másik, hasonló és biztosan működő alaplapot (asrock G31M-GS), beszereltem ugyanazt a procit, rákötöttem az FSP tápot, ramot bele, és indítás.
    2 mp-re felpörögtek a ventik, aztán leálltak, azóta ugyanolyan halott, mint a másik

    AZTÁN! Jött egy új felfedezés :D

    Ma is megpróbáltam az új alaplapot életre hívni, és hirtelen elindult! Power gombra felpörögtek a ventik, mondjuk kép és hang nem volt.
    Mi változott? Nos kérem, elfelejtettem rákötni a 4-tűs 12V tápkábelt. Rákötöttem, és így NEM indult el a gép. Lehúztam, elindult (nyilván kép és hang nélkül, de a ventik felpörögtek).
    Ugyanezt megjátszottam egy másik táppal is (Chieftec, 400W), és szintén ezt produkálta. Ha rákötöm a 4-pin 12V-t, nem kapcsol be a rendszer.

    Most ez akkor mi lehet? Találkoztatok már ilyesmivel?
    Megúszhatom szerintetek a processzorcserét? :D

    Update: ezután az elpusztultnak vélt alaplappal is kipróbáltam ezt több táppal, hogy csak a 20+4 pint kötöm rá, a 12V-t nem, de az így sem ad életjelet.

    [ Szerkesztve ]

  • teddyb33r

    csendes tag

    válasz CoolMan #15462 üzenetére

    (és lehet, hogy a proci is rossz és tönkre vágja az alaplapot.)

    Tehát előfordulhat, hogy a villámjárta proci lemészárolhatta az ÚJ alaplapot is? Aztaqrvap*csa, eladom anyámat vasúti ütközőnek :DDD

    Lesz egy core2duo 6300-as csereprocim, megkockáztassam, hogy belerakom az ÚJ alaplapba?

  • teddyb33r

    csendes tag

    válasz CoolMan #15464 üzenetére

    Először is köszönöm szépen a gyors és korrekt válaszaidat, CoolMan mester! :R

    Végül a kíváncsiságom erősebbnek bizonyult a józan észnél, és beleraktam a zsír új és frissen elhunyt alaplapba a csereprocit... és... nem kapcsolt be azzal sem a rendszer, ha rákötöttem a 4-pin-es 12V-ot is :DDD
    De szerencsére a csereproci túlélte a kalandot, boldogan üzemel megint az eredeti helyén :D

    Tehát most van előttem egy darab hibás és rosszindulatú cpu, illetve kettő darab alaplap, tönkrevágott processzori áramkörrel. Cpu gondolom kuka, viszont az "új" alaplap szerintetek, hát, hm, javítható lehet?
    Csak kíváncsiságból érdeklődök, kedden úgyis elviszem szervizbe, de pont most van hosszú hétvégénk, és keddig lekarmolom az arcom :D

Új hozzászólás Aktív témák