Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferink

    tag

    Sziasztok!

    Segítsen valaki, államvizsga előtt két héttel a gépem cselben hagyott 1 órája!

    Memóriát bővítettem ddr2 3gb-ról 4-gb-ra. Indítom a gépet és nincs kép a monitoron!! Akkor se ha a pci expressben lévő vga-t használnám, akkor se ha az alaplapit.
    Mi lehet a baj?

    Tápot kicseréltem, gyakorlatilag minden kábel csatlakozást megmozgattam, kihúztam és vissza. a videókártyát is többször, a ram modulokat is. Ide kábelt is cseréltem a vinyónál, CMOS reset sem segített.

    Olyan a dolog, mintha a gép rendesen elindulna és működne, csak valahogyan kép nincs. A monitor jó. Alaplapra gyanakszom.

    Tavaly nyáron ugyanez volt az új vga kártya kb 4. napján. Nem tudtam feléleszteni, elvittem kocsival szervízbe, és amikor ott monitort dugtak rá néztem egyet:D! Működött! Koliba költözés után szintén volt ilyen, de kis matatás a kábelek között, és feléledt.

    Szóval emiatt kontakt hibára gyanakodtam, biztos a rázkódás jót tett.

    Asrock alivenfp6 lap
    4000+ dual core proc
    4gb ddr2 kingmax
    nvidia gf 9500gt

    Kérem akinek van ötlete írjon, köszönöm.

  • Ferink

    tag

    válasz sss #9396 üzenetére

    Heló!

    Hálistennek van itthon egy másik "basik" családi pc. Ezzel le tudtam ellenőrízni a monitort és a winchestert mobil rackben. Ezek rendben vannak. Az vinyó ide kábelét is cseréltem, de semmi. A ramokat a lehető összes permutációban betettem/kitettem.Tápom is van másik, azt is betettem. Cmos reset is volt. A pci expresses vga-t kivettem, próbáltam az alaplapit: úgy se ment. A többi alkatrészt nem keverném a két gépben, nehogy az is beadja a derekát. Összegezve: nem akar működni.

    Ha lesz időm valami szervízbe berobogok vele, hogy megmondják mennyibe fog fájni a rendbehozatal. A lapot meg a procit 2 éve vettem használtan, előtte is ment sztem eleget az előző gazdánál. Itt nálam nem volt semmi baja, ezektől a kimaradásoktól eltekintve, amik általában a ház mozgatásával vagy belső szereléssel függtek össze (utána jött mindig elő).

  • Ferink

    tag

    Sziasztok!

    A gépem kb. 1 hónapja a következő tünetet produkálja: néhány másodperc erejéig (5-15) fagyás szerű jelenség van, a kurzor karikázik, majd magához tér és megy minden tovább. Különösebb problémát nem okozott idáig, ma azonban egy pendrive formázása 2x is félbe szakadt miatta. Window 8.1, márciusi telepítés.
    Néha azt is észreveszem, hogy a tálcán az óra mellé kirakott értesítő ikonok (outlook, hdd hőm, usb, stb.) is eltűnnek majd visszajönnek ilyenkor.

    A hardverek:

    A lap, a CPU és a Winchester (HDD sentinel szerint ok) 6 éves lesz idén. Idáig hibátlan volt a működés. Netezős, filmezős gép, néha ritkán egy kis hazahozott munka (3D Cad tervezés).

    Minden építő ötletet, tippet szívesen fogadok!
    Cserehardvereim sajnos nincsenek, mindössze egy FSP400-as táp.

    Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Ferink

    tag

    válasz 1nsan1ty #33980 üzenetére

    Nekem is volt eszemben, ha időm engedi meg fogom lépni.

    Próbálok egymástól független lehetséges hibaokokat kizárni.

    Közben újabb tünet jelent meg az eredeti pár másodperces fagyáson felül, tőle függetlenül:
    - ha a ház front paneli usb csatlakozójába akarok pendrive-ot bedugni (a csatlakoztatás nem történik meg, csupán az aljzat fém kerete hozzáér a pendrive fém végéhez) a gép abban a pillanatban újraindul!

    Két Kingston-al is megcsinálta, szóval nem a pendrive a hibás.

    Számomra úgy tűnik, hogy vagy a táp vagy az alaplap felé szűkül a kör.

    Véleményetek?

    Előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák