Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petyusz87

    csendes tag

    Sziasztok

    Az lenne a problémám hogy a gépem elinduláskor nem jelenik meg a képernyőn semmi.

    A gépem :
    AMD Athlon 64 X2 6000+ (nincs húzva és nem is volt)
    Asrock Alive XFire ESata2
    Gigabite MA770 UD3
    2GB Kingmax 800 TinyBGA (KingMax felirat van a chipeket és négyzet alakúak)
    2GB Kingmax 800 TinyBGA (NANYA felirat van a chipeket és téglalap alakúak)
    Shapphire 3870 512 GDDR4 PCIe (tesztelve másik gépben)
    250GB Samsung SataII 16MB
    FSP 400W-os táp
    (Merkury 400W táp tartalékba van még)

    A gépem már majdnem egy éve tökéletesen futott.
    A probléma megjelenése előtt egy másfél héttel a villany vezetékeket leszaggatták favágás közben. A mobil rack-em tápja tönre ment miatta, de a gép az áramszünet után újraindult és látszólagosan semmi baja nem történt.
    Rá egy héttel a gépemet bővíteni akartam 2GB RAM-al de nem ugyan olyan volt mint az előző, más chipekkel volt ellátva az Új RAM.
    Mikor be akartam kapcsolni az új RAM-al a gép ezeket a gondokat produkálta:
    - A gépben minden veti felpörgött vinyó is ment de mintha megállna boot-olás közbe és úgy marad míg ki nem kapcsolom.
    - Monitor sötét maradt bekacsoláskor. Jelző ledje villogott párat majd későbbi bekapcsoláskor már ezt sem tette.

    Az alaplapra tippeltem beküldtem szervizbe ott azt mondták hibás és cseréltettem a fentiekben szereplő Gigabyte-ra.

    Tegnap összeraktam az új alaplappal a gépet és maradt ugyan ez a probléma.
    Ma szétszedem a gépet és megint ellenőrzöm az alkatrészeket, mint ahogy az előzőnél.

    PLS! HELP! Vmi tanácsot!

    AMD A10-6790K, GigaByte FM2 X88, 8 GB 1866MHz, 120GB Kingston Hyper 3K SSD, 1TB,+ 1,5TB + 2 TB +3TB. Monitor: Dell U2412M 1920x1200

Új hozzászólás Aktív témák