Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    Van egy Fx-8350/ HyperX 8GB 1600Mhz CL9("gyárituning")/Gigabyte 970A-UD3 1.2/Gigabyte 280 3GB (nem-X)/FSP Raider 550W specifikációs gépem, a következő a gondom:
    Játék közben (League of Legends-nél figyeltem meg) kis zöld majdnem teljesen átlátszó téglalap jelent meg, másodperc töredékére, nem tudtam se lefotózni, se direktbe előhozni sehogy, ugyanakkor van fent egy-két olyan program, aminek van overlaye (Rivatuner/Afterburner és Raptr) ami ugye okozhat zavart. Továbbá 'fullscreen windowed'-ben játszom, szóval lehet csak valami felugrott és el is tűnt gyorsan.
    Minden driver a legfrissebb, stabil, WHQL-es. Most pedig próbálgattam a videóbeállításokat, meg volt nyitva közben 1 vagy 2 netes videó (youtube, mindkettő flash-es volt, nem HTML5-ös), állítgattam a videóbeállításokat, beletekertem a videóba és egy tekerésnél (nyomkodtam a balra nyilat túlképp.) jött egy faja kis kékhalál:
    BCCode: 1000007e
    BCP1: FFFFFFFFC0000005
    BCP2: FFFFF88013188DBB
    BCP3: FFFFF88005BCB228
    BCP4: FFFFF88005BCAA80
    OS Version: 6_1_7601
    Service Pack: 1_0
    Product: 256_1

    Az atikmdag.sys-ra hivatkozott a kékhalálkor és érdekes módon kiírta, hogy konzultáljak a rendszergazdával és nem indult magától újra. Fura. Ezt eddig úgy tudtam külön kell beállítani.
    Oprendszer az Windows 7, habár lustaság miatt még nem aktivált, de biztonságos és legális forrásból származik (Dreamspark). Semmi tuning nincs a gépen, AB-t azért használtam, hogy a néhol kicsit akadozó Wildstarnak nézegessem a gépkihasználását.
    Szerk.: Megjegyezném, hogy a gép ma háromszor lett sleep módba rakva, továbbá 2+ órát játszottam / videóztam rajta ma.

    [ Szerkesztve ]

  • Balazs_

    aktív tag

    válasz Balazs_ #24952 üzenetére

    Nem tudom már szerkeszteni, azonban: szétnéztem Catalystban, egyszercsak elfeketült és amikor a 'menüpontokra' illetve az animált részekre (pl AMD logó bal felül) mutattam az egérrel akkor megjelentek. Akkor ez driverhiba lenne? Vagy az ettől független?

  • Balazs_

    aktív tag

    válasz quailstorm #24954 üzenetére

    Semmi elváltozást nem tapasztaltam, ami kurzor-specifikus. Meg az a fura, hogy a procim 20% körül megy Flash videó alatt...Pedig be van kapcsolva a hardveres gyorsítás.
    Már azt is olvastam, hogy rossz a flash és az akadt össze a driverrel.

  • Balazs_

    aktív tag

    válasz quailstorm #24958 üzenetére

    Nos van 'frissítés' a témában:
    MP3 lejátszás néha megakad, majd folytatódik, HWINFO64-gyel néztem, nincs kiugró merevlemez terhelés. Windows Media Playert használok.Nem ugrik a zene, onnan folytatódik ahol megakadt. Aztán, a billentyűzetemen van egy kör alakú hangerőszabályzó (tekerő) és azt gyorsan tekerve a hangosítás/halkítás lassan következik be. Fél másodpercenként ugrik feljebb pár %-ot a hang, ha össze-vissza tekergetem akkor hangosodik-lehalkul-hangosodik, aztán megáll ha végrehajtotta, ezidáig a tálcán semmi se kattintható, semmi. Volt ilyen gondom még anno Win8-cal bétában, de ott újratelepítés megoldotta (meg mondjuk nem is ez a gép volt, de dettó ugyanaz a hiba).
    Javítsatok ki, de szerintem valahogy (akár vírus "segítségével"), de szerintem szétbarmoltam a Windowst...
    Újratelepítés nem gond, bár lehet win8(.1) lesz belőle, de ilyen hibák után ki tudom-e zárni, hogy hardver hibám van? Hőmérsékletek, feszültségszintek rendben.
    Még memóriahibára gyanakodtam, de akkor szétesne gyakra a rendszerem, nem? Általában 6GB memóriát fogyasztok, van, hogy többet, sok program fut, akkor gyakran összetojná magát a gép, nem?
    Már arra is gondoltam, hogy a Cryptolocker elkapta a gépemet... Bár szerintem azt felismerné az Eset, meg nem is ilyen jelei lennének szerintem, meg nem is jártam érdekes helyeken, se nem nyitottam meg semmi olyat...

    [ Szerkesztve ]

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    Van egy frissen telepített legális Win7-em és néha magától megáll a zenelejátszás egy pillanatra, majd folytatódik.
    Előző Win7-en is már jelentkezett, azóta újratelepítés után nem volt gond egy ideig, majd 2 napra rá rákezdte ismét. Hangkártya driverből régebbi-újabb is volt fent (VIA VT2021/Giga 970A-UD3 1.2), gyorsítótár törlés, ilyenek mind megvoltak. Spotifyon nem jelentkezik netről streamelve a zenét a probléma, tehát valószínűleg a gépemen van valami gebasz. Játékok közben sem akad meg a lejátszás.
    Lehet, hogy rosszalkodik a régi merevlemezem? (Kettő van, egy régi, amin a Windows van meg a zenék is, ez egy 320-as ami 5-6 éves már és biza a Windows telepítés után szenvedett vele, fájlokat helyezett át a Win, stb. de HDSentinel 100%osnak látja...)
    Neten vannak erről a hibáról jelentések, de jópár a Winamp és VLC telepítésével végződik. Azt meg nem szeretném.
    Hogy lehetne megszüntetni a problémám, illetve honnan lehetne rájönni, hogy mi a ludas?

    [ Szerkesztve ]

  • Balazs_

    aktív tag

    válasz #10726912 #25047 üzenetére

    Memóriát teszteltem memtest86 USBről bootolós változatóval, semmi hibát nem jelzett.
    Memóriám 1,65V-on ketyegő gyári tuningos (XMP-profile) HyperX ram. (1600Mhz-CL9); lehetséges lenne, hogy nem bírja a gyári tuningot? De akkor a játékokban miért nincsenek gondok?
    Tápom az 1.5 hónapos FSP Raider 550W, szerintem ennek nem kellene a hibának lennie.
    Kábelcsere még meglesz a HDDnél, de nem kellene akkor máshol is hibáznia a merevlemeznek? (Bár így belegondolva eléggé lassacska néha a lemez.)

  • Balazs_

    aktív tag

    válasz #10726912 #25049 üzenetére

    Az alaplap+proci+memória kombó (970A-UD3|FX-8350) 1 éves, proci szépen bírja tuning nélkül egy TrueSpirit 120-as hűtővel, 60fok fölé nem igen láttam menni, de 55fölé sem mostanság. Videókártya + táp pedig kicsit több mint egy hónapos, videókártyának csak a GPU hőmérsékletét látom, az pedig alacsonyabb mint 60fok mindig.
    Memtest86 usb-ről bootolós változatával nézve nincs baj a ramommal.
    A gépház oldalát már jóideje nem is használom, lehet kicsit hangosabb a gép, de több levegőt kap.
    Windowsos (amin a zene is van) HDD meg 22-26 fokos, pont az előlapi hűtő mögött van.
    Kicsit lehet hülye kérdés: a Sata kábel "kopik" ha nincs használva? Van még bontatlanul 2 kábelem amit a 6-7 éves alaplapomhoz kaptam. Nem nyúltam hozzá, még mindig a lezárt csomagolásában van. Használhatom azt, vagy inkább újabbat kellene?Hopp ez esata kábel, akkor mindegy.

    Félig off: az miért van, hogy ha a ramokat átdugom a másik kettő helyre, akkor csipog a gép és nem hajlandó elindulni?

    [ Szerkesztve ]

  • Balazs_

    aktív tag

    válasz Balazs_ #25050 üzenetére

    A saját írásomra válaszolok, hogy visszakövethető legyen a gondom.
    Létezik, hogy a media player pillanatra megállást, illetve hogy a bill.-en a hangerőtekerő mozgatását követően későn hangosítja fel/halkítja le a Windows a hangerőt (és ha erősen tekergetem akkor beakasztja az explorer.exe-t) azt a billentyűzet hibája okozhatja?

    [ Szerkesztve ]

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    Adott a gépem (Fx-8350|Thermalright True Spirit 120;2*4Gb HyperX 1600Mhz CL9; Gigabyte 970A-UD3 1.2; Gigabyte 280 3GB (nem-x);FSP Raider 550W) és ha valami intenzívebb terheléssel járó játékkal játszok, mintha ciripelő hang jönne a gépből. (Mintha a merevlemez dolgozna nagyon, ahhoz hasonló.) Leszedett gépoldallal vagyok most így nyáron, szóval hallható. Kellene aggódnom, vagy ez normális a meleg miatt vagy van valami specifikus oka ennek? Feszültségértékek jók, videókártya max 55-58C, Proci (package) max 45C-48C, alaplapi érzékelők közül a max érték az 52C /HWInfo64/. Igazából teljesítménybeli problémát nem látok, csak zavaró.

    Volt nekem egy VIA hangkártyadriver problémám, amit ide írtam be, nos ha valaki még emlékszik, akkor annak írom: magától megjavult. Nincs vele probléma. Érdekes...

  • Balazs_

    aktív tag

    válasz Balazs_ #25196 üzenetére

    Hm, fejlemény. Miután meghallgatóztam a gépet, a videókártya adja ki a hangot.
    Na ilyenkor mi van?
    Szerk.: És ha kicsit "fentebb nyomom" a videókártyát, akkor kisebb lesz a zúgás. Ventigond lenne? Elvesztettem a fonalat.

    Istenem, mennyi baj van velem / gépemmel...

    [ Szerkesztve ]

  • Balazs_

    aktív tag

    Üdv!
    Gép: Fx-8350, Gigabyte 970A-UD3 1.2, 2x4GB HyperX Blu 1600Mhz CL9 ('gyári tuninggal'; 1,65V és memóriaprofil), FSP Raider 550W, 6 éves Samsung 320GB Sata2 7200rpm és fél éves WD10EZEX 1TB Sata3 merevlemez.
    Gondom a következő: lassult a gép jellemzően játékokban, ha a Win8.1 start menüjében keresni akarok valamit, akkor mintha meghalna a gép, de aztán csak megtalálja amit keresek.
    Nem volt vírusírtóm 2 hónapig, nem is látogattam kétes oldalakat, nem töltöttem le cracket/másolt szoftvert, Malwarebytes-sal és Esettel át van vizsgálva a gép, nem talált semmit.
    Ma alapbeállításra visszaállítottam a BIOSt, belőttem a memóriaprofilt, beállítottam, hogy 1.65V-on menjenek a memóriák és kiszedtem azt az opciót, hogy túlmelegedés esetén visszavegyen az órajelből a gép.
    2hosszú-1rövidet sípolt, nem volt kép. Bios reset, megcsináltam újra a fent említett műveleteket, csak két részletben, most megy a gép. Problémák maradtak.
    Egyéb problémák:
    -Media Player Classicban egy 4.5GBos MKV fájl megnyitásakor akadozva kezdett lejátszani, aztán megjavult.
    -Néha az egér is elkezd akadozni, ami elég idegesítő. Általában nagy merevlemez terhelésnél.
    -Néha beakadnak a programok, nem válaszolnak egy kis ideig.

  • Balazs_

    aktív tag

    válasz Darth-anyán #25748 üzenetére

    A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

    HD Sentinel szerint nem a HDDk a ludasok. De így játék közben nézve HWINFO64-gyel a hardverek kihasználtságát, elég fura dologra lettem figyelmes. Se a proci nem megy 100%on, se a videókártya. Mi okozhatja ezt? Vagy inkább hagyjam rá és telepítsem újra?

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    Mostanság a gépem fura dolgot művel. Néha minden előjel nélkül webezés közben befagy a Chrome, majd a control-alt-delete-re nem reagál, tálcáról se nyitja meg a feladatkezelőt. Az ablakok közt tudok váltani, a többi ablakban a dolgok működnek normálisan, aztán ha kilépek a startscreenre, akkor ott meg is fagy az egész. Semmire nem reagál, skype működik tovább, egeret tudom mozgatni, de semmi reakció.

    Gigabyte 970A-UD3 1.2|Fx-8350|Gigabyte 280|2x4Gb HyperX Blu CL9-1600MhZ|FSP Raider 550W|Win 8.1 x64 Pro
    Hűtők, hőfokok rendben. Vírusírtónak Eset Smart Security van, a lefagyás közben futott a Chrome, Intéző, Raptr, AMD Catalyst. Ez kb. 1-2 naponta előfordul, játékok közben nincs gond (még 3-4 óra után sem (WoW/LoL)).

    Mi lehet a gond, illetve szerintetek merre nézelődjek? Biztos ami biztos egy memtestet hamarosan futtatok.

  • Balazs_

    aktív tag

    válasz Jarod1 #26721 üzenetére

    Hát feladatkezelő nélkül nem tudtam megnézni, mennyin volt a proci.
    Skypeból még a legfrissebb 'régidizájnos' van fent.

  • Balazs_

    aktív tag

    Életem eddigi legfurább 'furcsaságával' találkoztam most.
    Adott ez a kép, és a képen a felsőn zöld pöttyök villódznak. Sehol máshol, csak a felsőn (középen, nem a nőn). Ha letöltöm a képet, akkor is van villódzás, de nem annyi mintha Chrome-ban jeleníteném meg. Semmi más képnél nem tudom ezt reprodukálni, de ennél mindig. (Gép: Gigabyte 970A-UD3 1.2, Fx-8350, 2*4GB HyperX 1600Mhz C9, Gigabyte R9 280, FSP Raider 550W) Fel van rakva az új Radeon Omega driver. Ha lementem a képet és ránagyítok, akkor is vannak ilyen ugráló 'zöld pixelek' ha mozgatom a képet akkor néha megszűnik a zöld villódzás, de tök véletlennek tűnik.
    Defektes lesz a videókártya? Vagy a monitorban lehet a gond?

  • Balazs_

    aktív tag

    Válasz a #27067 és #27069-re, nem a válasz gombra nyomtam véletlenül.

    Sajnos kicsit balga voltam, mert nem néztem meg driver eltávolítás után, ahogy ide beírtam a problémámat újraraktam a gépet, de most Win7x64 Pro van (jogtiszta, de még aktiválatlan), most már jó a kép, nincsenek ugráló zöld pontok (pixelek?) a legfrissebb Win7 AMD driverrel. Ugyanakkor nem értem, hogy miért ennél az egyetlen képnél volt csak gond...
    Azonban az a jelenség még mindig fent áll, hogy ha a kurzort egy link fölé viszem, majd elviszem a linkről, akkor a kurzor néha behülyül egy pillanatra és egy ilyen sötét téglalap lesz a helyén. (Ahogy utánaolvastam, cursor corruption lehet és driverhiba elég régóta.) De fura egyébként is a videókártya mert terhelésnél ciripel a hűtőnél. (Legalábbis onnan jön a zaj, ha alátámasztom az ujjammal, akkor csökken a ciripelés mértéke, de sajnos nem tudom, hogy emiatt cserélnék-e garanciában a kártyát.)

    [ Szerkesztve ]

  • Balazs_

    aktív tag

    válasz Tibroo #27072 üzenetére

    Kb-ra mennyit gyorsult a gép? De ha teljesítményt is befolyásol, akkor csak cserélniük kéne nem??

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    A problémám a következő: fekete színű háttérnél, illetve néhány nem teljes képernyőn futó programnál a fekete részen zöld pixelek ugrálnak. (Pl.: Raptr kliensnél ez van, Spotify-nál nincs.) Ez a probléma pár hete kezdődött, egy képnél láttam először az 'ugráló zöld pixeleket', írtam is ide, azóta azon a képen is egyre több a zöld pixel, de újratelepítéskor átmenetileg elmúlt. Azonban, azóta fura dolgokat csinál a gép: néha marhára laggolok online játékokban, Facebook lassan tölt be, chat üzenetek sokat késnek, néhány oldal lassan töltődik be. Továbbá a 'cursor corruption' jelenség egyre többet jön elő. (Pl.: ha linkre mutatok az egérrel és elveszem onnan a kurzort, akkor egy pillanatra fura lesz az egér ikonja, de aztán már normális.)
    Utóbbi probléma lehet a kicsit vitatható minőségű T-home-os router hibája is (EPC3925, cserélték már párszor), de félek, hogy mi van, ha az alaplap a rossz. Sajnos nem áll rendelkezésre cserealkatrész, de valahogy ki tudom deríteni, hogy az alaplap-e a hibás, vagy a videókártya?
    Kékhalálom, lefagyásom nem volt. Még a grafikus illesztő sem indult újra egyszer sem. Minden driver fent van és naprakész.

    (Fx-8350; Gigabyte 970A-UD3 1.2; Gigabyte R9 280 3GB; 2x4Gb HyperX 1600Mhz CL9; FSP Raider 550W)

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    Adott egy Gigabyte F2A88XM-HD3 rev3.0 a legfrissebb nem béta (F7) biossal. Benne van egy A8-6600K proci egy normálisabb hűtővel hűtve (Artic Freezer 7 pro Rev.2). (Proci TDP-je 100W)
    A gép néha újraindult játék közben, Prime95 Small FFT-nél ilyeneket írt ki a HwInfo64:
    Viszont ebben a módban elfutott jóideig (50p aztán jött a windows frissítés...)

    Viszont megpróbáltam a 2. móddal, ami a maximális fogyasztást helyezi előtérbe (Large FFT) és 2 perc se kell és a gép...meghal. Ventik pörögnek, nincs kép, billentyűzeten a numlock/caps lock ledek sem reagálnak.
    Két táppal próbáltam (Xilence 350W és FSP BlueStorm II 400W) mindkettővel előjött ez, ugyanakkor a proci mellett van a 2x4 pines tápcsatlakozó, oda csak 2x2 csatlakozóm volt bedugva (csak ilyenek voltak a tápokon). Ti mire gyanakodnátok? Alaplap/proci? NeadjIsten mind a két táp rossz? Nem elég neki a 2x2-es tápcsatlakozó?

    [ Szerkesztve ]

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    Talán egy hónapja figyeltem fel arra, hogy ha háttérben megy a videólejátszás (youtube, vagy media player classic) akkor néha beakad a hang kb. egy másodpercre (ugyanazt a kis hangot ismételgeti többször, pont mintha kékhalálom lenne). Két hete már akkor is csinálta, ha előtérben néztem videót, sőt a Spotify is ilyen tüneteket csinál.(Be van állítva a hw gyorsítás.) Ha ez történik, az egér is beakad arra a kis időre.
    Semmi tuning nincs a gépen a memóriát kivéve, videókártyának adtam +5-10% power limitet driverből, de az is ki van szedve már. Továbbá weblapokon, ha háttérből előhozom, akkor néha fekete négyzetek jelennek meg, melyek csak akkor tűnnek el ha fölé viszem az egeret/kattintok egyet rajta. Utóbbinak az előfordulása szerintem óránként minimum egy, Spotify/videó gondnak pedig naponta. Abszolút nem látok semmi összefüggést a probléma előjövetele és a közben futtatott programokkal kapcsolatban.
    Tegnap előjött megint egy új probléma, a monitoron megjelenik egy fekete csík, de tényleg minimális időre (kb. észreveszem és eltűnik), illetve ma zölden megvillant a monitor (szintén éppen csak észrevettem). VGA hibának tűnik, de az a fura, hogy játékok alatt (Guild Wars 2, League of Legends) nincs semmi gondom.
    Utóbbi 3 driverrel ezt csinálja a gép. Nekem erősen gyanús a videókártya. Futtattam ~1-1.5 órát a Prime95-öt, de minden rendben ment. Hőfokok még akkor is rendben voltak. Vírus elvileg (Bitdefender+Malwarebytes) nincs a gépen.
    Windows újratelepítésre napokon belül sort kerítek.
    Mit gondoltok mi lehet a hiba és hogy tudnám előhozni direktbe?

    Gépem specifikációja:
    Gigabyte 970A-UD3 1.2
    Fx-8350, nincs tuning
    Gigabyte 280 3GB (nem X-es)
    FSP Raider 550W
    HyperX Blu 2x4GB, CL9 1600Mhz (fesz.:1.65V, XMP profillal beállított CL9)
    Windows 10 Pro x64, semmi mókolás, eredeti

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    Videólejátszás (MPC-HC x64, minden alapon, 720p-s mkv) közben elment a kép, majd 3-5mp múlva beakadt a hang és ugyanazt a fél másodperces blokkot ismételgette. Miután elment a kép, még egy fél percig tudtam a billentyűzet színét váltogatni (billentyűzet tetején van erre gomb), de utána már az se ment.
    Nem tudom, hogy összefügg-e ezzel, vagy csak sima driverhiba, de van pár gond a géppel (videókártyával?) mostanság. Néha a Youtube videók feketén indulnak, ahol mozgás van ott bepixelesedik, majd egy pár másodperc után már jó a videólejátszás, van egy "enyhe" cursor corruptionom néha, illetve Spotifyon hallgatva zenét, néha (1 hónapja páróránként, mostmár van, hogy csak hetente egyszer) beakad a hang egy 2-3 másodpercre.

    Eseménynaplóban sajnos semmi értelmeset nem találtam, a mostani beakadás után vártam egy-másfél percet, hogy hátha előjön a kékhalál, de semmi nem történt, fekete maradt a képernyő. (De a monitor nem ment le készenlétbe.)

    Másfél hetes telepítés, Windows 10 Pro, eredeti. Driverek a legfrissebbek mindenből.

    Gép adatai:
    FX-8350, Gigabyte 970A-UD3 1.2, Gigabyte R9 280 3GB /gyári tuningos/, FSP Raider 550W, 2x4GB HyperX Blu 1600MHz CL9 /XMP profillal, rendesen beállítva/.

    [ Szerkesztve ]

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!
    Véletlenszerű időközönként előfordul, hogy a context menük és néhány alkalmazásban a szövegek félmásodpercenként eltünnek, majd megjelennek.
    Videó az esetről.
    Mi lehet a gond?

  • Balazs_

    aktív tag

    Sziasztok!

    Néha Destiny2-be vissza alt-tabolva a gép lefagy. Háttérzenéje megy a játéknak, minden más hangforrás elnémul, kékhalált nem kapok, csak mozdulatlan marad a képernyő.
    A probléma forrása valószínűleg ki fog derülni, mert egyidőben változtak az alábbi dolgok, amiket most állítgatni fogok:
    -memória XMP profilja (avagy a 3000mhz cl15 tuning mód) be lett kapcsolva
    -videókártya driver frissítésre került

    A kérdés viszont az: ilyenkor, amikor csak befagy, de nem kékhalálozik a rendszer, akkor honnan tudom kideríteni, hogy mi lehet az ok? Eseménynapló nem egy nagy segítség... Illetve a tápra is gondoltam, hogy nem-e az csinálja kicsit össze magát mikor nagyobb energiát kérne a rendszer, de ez pusztán csak elmélet. (Viszont az tény, hogy a gép be van kapcsolva napi 16+ órát, szóval a 2 éves pályafutása nagy részét bekapcsolva töltötte.)

    Spec:
    MSI Krait Gaming 3X
    Intel 6600K alapórajelen
    HyperX 16GB Predator DDR4 3000MHz CL15 KIT
    FSP Raider 550W
    Gigabyte Radeon 280 3GB (nem x-es)
    Windows 10 x64 Fall Creators Update (aktivált, eredeti)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák