Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AliceWhat

    csendes tag

    válasz FunPro #47822 üzenetére

    Nem a hdmi volt sajnos.

    Tegnap teljesen szétszedtem és összeraktam újra, gyanús volt, hogy esetleg a procihűtő egyik átnyomótűje nem pattant be rendesen. Minden kábelt, csatlakozást gondosan ellenőriztem, viszont teljesen ugyanott tartok.

    Indulás után egy bő percig csak megy, semmi nem történik, utána viszont egyenletes hosszú csipogást kezd el, 1 másodperc beep, 1 másodperc szünet, ezt ismétli a végtelenségig.
    Egész biztosan nem 5 vagy 10 vagy akármennyi, hanem végtelenített.
    Ha a resettel újranyomom, akkor viszont ugyanez, csak szinte rögtön, 2-3 másodperccel a gombnyomás után.

    A ramokat megneztem külön-külön is, külön slotokban is, de ugyanaz. Ramokat kivéve, úgy indítva is ugyanaz. Régi vga-val is megpróbáltam, ugyanaz.
    Más "hibakódot" nem is sikerül kifacsarnom belőle, mindig ugyanez a monoton, enyenletes csipogás, egyedül annyi változik, hogy ha reset gombbal nyomom újra, akkor szinte rögtön, egyéb esetben pedig nagyjából egy perc.

    Közben valamennyit okosodtam biosok terén, ezen a lapon AMI bios van, melynek a hibakódjai elérhetők a neten, ezt a fajtát nem említik természetesen. :C

    Holnap kapok egy cseregépet, a ramokat és a vga-t le tudom legalább tesztelni azzal, és kiszűrni, hogy nem azok okozzák-e.
    A táp, ha áram alatt van, sípol és amúgy is horror dolgokat olvastam róla, így ezt hétfőn visszaküldöm. Ez egy Evga 600 W2 táp, illett volna utánanéznem rendelés előtt, elvitt sajnos a név meg a wattszám. Arra tudok most gondolni, hogy talán a táp rossz úgy, ahogy van.

    Ha bárkinek van ötlete, ne tartsa magában! :)
    A holnapi alkatrész cserebere után ha ugyanígy állok, akkor hétfőn viszem szervizbe, ott valamit talán tudnak szólni hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák