Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • santa clause

    aktív tag

    válasz MrDerekas #38201 üzenetére

    Na sata1 en volt a samu ssd arról bootolt, sata2 kingston de amikor betettem a gépbe a kingstonon is volt op rendszer na itt csesztem el. Azóta arról akar bootolni... Ha át állítom jó, de ha kikapcsolom a gépet már megint a kingston kerül első helyre a biosba

  • Reinu

    tag

    válasz MrDerekas #38201 üzenetére

    Sziasztok!

    Tanácstalan vagyok már ezzel az elhúzódó hibával kapcsolatban, ezért szeretném a segítségeteket kérni. :(

    A nyáron majdnem minden alkatrészt cseréltem a gépemben egy hónapon belül, így nem tudom kiszűrni melyik lehet a ludas, ha egyáltalán hardveres a hiba. Azért tippelek erre mert szoftver oldalról elég sokmindent megpróbáltam.

    A jelenség:
    Változó időközönként elsötétül a kép, a hang elkezd visszhangzani, pörögve mint egy motor, végül a hang is megszűnik (nem a gépből jön, ha hangfalon van akkor abból szól, ha headseten, akkor abból hallom) és a gép semmire nem reagál. Restart gomb sem megoldás, az egyetlen, amit kezdeni tudok vele, hogy power gomb hosszű lenyomásával áramtalanítom.
    Újraindítás után, mintha mi sem történt volna, hibaüzenet nélkül kapcsol be. Volt, hogy indítás után pár perccel történt, volt, hogy több órányi használat után. A gépet leginkább játékra használom, ha jól emlékszem böngészés, filmezés közben még nem történt ilyen, WoW futtatása közben szokott előfordulni (más megterhelőbb program az előzmények miatt nincs is jelenleg a gépemen).

    Előzmények:
    Az alkatrész cserével egyidejűleg szerettem volna áttérni wireless(bluetooth) headsetre is. Mivel nincs beépített bluetooth-om, ezért külső usb-bluetooth adaptert vásároltam a headsethez, miután felújítottam a gépem.
    Az alkatrészek beszerelése után első körben csak az SSD-n végeztem formatálást és windows újratelepítést egy egy éves, addig hibátlanul működő Windows verzióval.
    Ezek után észleltem először a hibát, annyi különbséggel, hogy a változatosság kedvéért nem csak fekete, hanem kék halált is kapott néha a gépem, akkor még naponta több alkalommal. A kék halál annyival volt jobb, hogy kaptam hibaüzenetet, amit leolvasva valamilyen bluetooth driver inkompatibilitása okozott. Ezután próbálkoztam három különböző media marktban vásárolható bluetooth adapterrel, gyári, valamint windows driverekkel, automatikus és kézi driver telepítéssel, változó USB slotokkal, telepítettem frisseb windowst driverekkel és driver nélküli verziót későbbi frissítéssel, valamint több bluetooth headsettel is próbálkoztam. Számomra érthetetlen módon, ezek változatos kombinációja sem oldotta meg a problémát. Végül feladtam a bluetooth headset használatát a windows10-hez. Csináltam egy újabb teljes formatálást a két fő HDD-n, amikre telepíteni szoktam és egy windows telepítést augusztusban a legfrisebb verzióval, automatikus driver firssítéssel, leszedtem az alkatrészek gyártói oldaláról is a drivereket.

    Hetekig hibátlanul működött, most viszont pár napja megint tapasztalom a hibát, de csak fekete halál formájában. Úgy néz ki két különböző dologról lehetett szó. Mivel szoftveresen szinte teljesen friss a gép, feltételezem hardveres probléma lesz.
    Monitoráltam a hőmérsékletet, terhelést, a WoW futtatása közben egyedül a VGA ment néha 100%-on, de akkor is csak 60-70 fok volt. Minden más normális értékekkel megy gyári beállításokkal. Egyedül a monitorom van overclockolva a nagyobb freesync tartomány miatt, amit előző konfigommal hibátlanul működött egy évig.(40-60 fps a gyári freesync, a felső határt gyári overclockal a radeon settingsben húzni lehet 75-ig amennyiben hdmi-vel van csatlakoztatva, valamint CRU-val 30-ra csökkentettem az alsó határt, így a jelenlegi frreesync tartomány 30-75 fps)

    Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan lehetne kiszűrni pót alkatrészek nélkül a hiba forrását? Esetleg ha volt valakinek hasonló problémája, akkor szívesen fogadom a tanácsokat!

    Konfig:
    vastagon kiemelve, amit cseréltem , a többi is alig 2 éves
    i5 8400
    asrock b360m pro4
    Asus RX 570 4GB Expedition VGA
    KINGSTON HyperX FURY 8GB [4x4GB] 2133MHz ebből 8GB lett újonnan bővítve
    FSP 500W HEXA+ táp
    Cooler Master N300 ház
    LG 34UM68-P 2560x1080 Freesync 75Hz monitor
    merevlemezek:
    Adata 120GB Premier SP550 SSD
    Seagate 2TB 64MB SATA3 ST2000DM001
    + egy régi 500GB-os SATA amire sosem telepítek, csak képeket videókat tárolok

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák