Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed McLeves

    tag

    Sziasztok!
    Adott egy gondosan megőrzött és használt VitaMax City kártyás előfizetés (07-18-ig 59 ft/perc, 18-07-ig 29 ft/perc mobil irányokba, vezetékes kétszer annyi, de arra nem használom). Európa Hazai Áron opciót megjelenése után aktiváltam rajta és akkor a 1270 azt mondta, hogy EU-n belül 49 ft/percért (?!) indíthatok hívást, talán mivel lezárt tarifacsomag vagy hasonló.

    Robbantottak a Tutival, váltanék is rá, de előtte tisztáznék néhány kérdést:

    1. Mennyiért hívok EU Hazai opcióval pl. Romániában roamingolva
    a) magyar számot,
    b) román (tartózkodási ország szerinti) számot,
    c) harmadik - de szintén EU-s -, pl. holland számot
    a Vitamax City-vel, és a Tutival összehasonlítás végett?

    2. Júliusban felhívtak a Vodától telefonon, hogy csakma csakneked aktiválnánk havi megúkul 300 mb netet 600 ft-ért (ilyen a honlapon nincs), és kértem, azóta is szépen működik, elsősorban WhatsApp telefonálásra/chatre és böngészésre használom.
    Kérdés:
    a) tarifaváltással átviszem-e ezt a netet, vagy elvesztem?
    b) amennyiben elvesztem, és a Tuti mellé aktiválok egy havi megújuló 100 megás netet talán 300 ft-ért, azon működik-e a WhatsApp féle hangbeszélgetés és chat?

    3. City-s egyenlegem maradéktalanul velem jön-e a Tutira?

    1270-et felhívtam, 55 perc beszélgetést és többszöri nekifutást követően szerintük:
    1a. City: most 29 és 59 napszaktól függően, Tuti: 19,
    1b. City: most 29 és 59 napszaktól függően, Tuti: 19, (ebben a hölgy nem volt biztos, másik csoport szerint 160 ft/perc, nem derült ki biztosan)
    1c. City: 160 ft/perc, Tuti: 160 ft/perc (ebben a hölgy szintén nem volt biztos, nem derült ki pontosan)
    2a. Először azt mondta, hogy átviszem, aztán másik csoport szerint nem viszem át
    A 2b-t és 3-at már nem kérdeztem.

    A fenti kérdésekre megköszönném, ha valaki biztos választ adna, segítene a döntésben.
    SC

    [ Szerkesztve ]

  • Ed McLeves

    tag

    Zack1899, Sayuar, köszönöm a gyors válaszokat!

    1. Zack: Európa Hazai áron opció azért van, hogy ne a sima nemzetközi áron hívjak EU-s országot
    Sayuar: ez logikusan hangzik, tehát mindkét csomag a) és b) esetben totál ugyanaz, mint Magyarországon belül, ugye? (1270 szerint egyszer a City 49, más üfi szerint ugyanaz, mint amit te írtál.)
    2. Zack: Elbizonytalanítottál, Sayuar szerint viszem, mert nem tarifához kötött... (?), Sayuar: biztos, hogy viszem, esetleg próbáltál már ilyet, vagy "csak" logikus vélemény? (1270 szerint viszem, illetve nem viszem... :-( )
    3. Köszönöm mindkettőtöknek, legalább ez biztos.

    1. és 2.-höz szívesen olvasok még esetleg más véleményt is (előzőek megerősítését/cáfolását), előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Ed McLeves

    tag

    válasz 4Grider #41100 üzenetére

    Az Európa Hazai Áron opció mibenlétével tisztában vagyok, szó sem volt Magyarországról indított hívásokról, lásd eredeti, #1096-os hsz.
    "1. Mennyiért hívok EU Hazai opcióval pl. Romániában roamingolva [...]"
    Tény, hogy ezt már nem ismételtem meg a #1099-es hsz.-ban, ezért amennyiben csak azt olvastad el, félreérthető lehetett, elnézést.
    Tudom, hogy megszüntette az opció régi verzióját a Voda, az enyémet is, amit rögtön újra is rendeltem (akkor szüntette meg, amikor bejött az, hogy csak 60 perc ingyenes roaming hívásfogadás lehetséges havonta, gondolom megszüntetni és újraindítani könnyebb volt nekik, mint a régit megváltoztatni).

    [ Szerkesztve ]

  • Ed McLeves

    tag

    válasz 4Grider #41109 üzenetére

    Dehogynem, én írtam.
    Akkor bővebben: te a #41099-es hozzászólásomra reagáltál, mely már egy viszontválasz volt többek között a Zack1899 hozzászólására, melyben ő az én kérdésemet tartalmazó kezdő hozzászólásomra (#41096) válaszolt, ami természetesen roaming-ra vonatkozott, így: "1. Mennyiért hívok EU Hazai opcióval pl. RomániáBAN ROAMINGOLVA" stb., azaz pl. Romániában tartózkodva, miközben éppen roamingolok.
    (Zack válasza így egy link volt, a hazai hálózatból külföldi hálózatba indított hívások árával, így: "Nemzetközi díjak maradnak mert ugyanazt kapod mintha itthon lennél szinte." Mivel Zack nem írta, hogy az 1c.-re válaszolt, csak azt, hogy 1., így én az 1. kérdésem másik két alpontjára is értelmeztem válaszát, mely helytelen, de ez itt most mindegy is.)

    Két dolog miatt nem tartottam szükségesnek, hogy az elsőn kívül minden további hozzászólásomban kiemeljem azt, hogy roamingról beszélek:
    1. Az eredeti kérdésem (lásd #41096) már roamingra vonatkozott, amit világosan leírtam ott, és
    2. Az Európa Hazai Áron opció nem is értelmezhető Magyarországról kezdeményezett hívásokra, hiszen kizárólag roaming állapotban lép életbe, azaz itthon nem is működik. Ezt én - és szerintem nagyjából mindenki, aki igénybe veszi - tudom, tudja.
    Tehát az általad kifogásolt mondat így nézett volna ki "Európa Hazai áron opció azért van, hogy ne a sima nemzetközi áron hívjak EU-s országot egy másik EU-s országból, azaz roamingból, de a fenti két ok miatt nem tartottam szükségesnek még egyszer odaírni, hogy roamingból, hiszen már korábban mindkét nekem válaszoló fórumtárs (Zack1899 és Sayuar is) megértette, hogy kérdésem roamingra vonatkozik.
    Tehát igen, kérdésem roamingra vonatkozott az első hozzászólásomban (#41096) és viszontválaszomban is (#41099) és teljesen tisztában vagyok azzal, hogy az Európa Hazai Áron opció csak és kizárólag EU-s országban roamingolva EU-s országba indított hívásokra vonatkozik és nem azért van, hogy itthonról nemzetközi számokat hívjak vele olcsóbban, vagy hasonló.
    Ne érts félre, egyáltalán nem akarok veszekedni, mindössze azt próbáltam megmagyarázni, hogy kérdésem természetesen roamingra vonatkozott, de egy roaming opcióra vonatkozó kérdés esetén nem tartottam szükségesnek mindig kiírni, hogy roamingra vonatkozik, ezért érthetted félre, és ezért kértem tőled már elnézést is.
    És továbbra is köszönöm mindenkinek a válaszokat, remélem, hogy tisztáztuk a félreértést. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Ed McLeves

    tag

    válasz Ed McLeves #41096 üzenetére

    Sziasztok!
    Hátha érint / érdekel valakit kártyás tarifacsomag-váltás előtt:
    Váltottam VitaMax Cityről Tutira. Előzőleg a 1270-en is, valamint itt a fórumban is felvetettem, hogy a júliusban számomra telefonon felajánlott (és elfogadott), külön nem megvásárolható havi megújuló 300 MB 600 Ft-ért promóciós netet átviszem-e magammal, vagy elveszik. A válaszok között (itt, és a 1270-en is) volt igen és nem is.
    Nos, a váltás megtörtént, és Sayuar fórumtársnak volt igaza (#41098): a promóciós net megmaradt, átjött a Tutira.

    [ Szerkesztve ]

  • Ed McLeves

    tag

    válasz 4Grider #58994 üzenetére

    Nekem a havonta megújuló 300 MB elégnek bizonyult, 444 ft-ért. Jelenleg a havi egyszeri 300 MB 590 ft... :((

Új hozzászólás Aktív témák