Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proximus

    senior tag

    válasz Qru #33778 üzenetére

    Megnézem azért majd még az F4b -vel is újra, hátha csak "hülyült" a kingmax után.
    Ebből próbálok/próbáltam kiindulni a tuninggal kapcsolatban:
    [link]
    Nálam ugye 1,5V alá nem lehet menni, szóval ezzel a fesszel próbálom kihozni a maxot a cuccból. Mehetnék fentebb ugyan, de még nem akarom "bántani" ;]
    Eddig kb. 1600MHz mellett olyan 8-8-8-24-1T körül mászkáltam, de win alatt böngészgetve volt egy kékhalál(reboot nálam), szóval valamelyik CL-nél rezeghetett a léc.
    Azért ezzel a (régebbi) F3 biosszal is megvan az a dolog, hogy hiába csökkentem a RAM szorzóját, nem mutatja ujraindítás után a bios az SPD szerinti szűkebb időzítési táblázatot.
    A másik hülyeség meg az lenne, hogy ha tuningolni próbálok a processzoron("FSB"-vel), akkor hiába állítom be ugyanazt a MHz-et a RAM-nak(az időzítések meg manualon fixálva), jön az arcomba a: "probléma van az OC-al, alapra visszaállok". Talán ha nem kéne az "FSB"-hez nyulni, mert mondjuk egy Black Ed. procim lenne már, akkor lehet hogy nem köhögne. Tervezgetem már egy ideje a 955 Phenom2-est, de mostanság fölszaladt az ára... :( Vettem volna meg akkor. mikor 23ezer körül volt... :( (most 28-ba van kb.) Amúgy meg hagy nyugodjak már meg, a bios a hulladék és kész... ;] ;] Alaplapot max jövőre ha veszek újat...

Új hozzászólás Aktív témák