Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aleister

    veterán

    válasz Pho3bus #29071 üzenetére

    Egyáltalán nem kell elnézést kérned azért, mert kérdeztél valamit. Erre van a topic. Elég szomorú, hogy egyesek ilyen érzetet keltenek benned!

    Nekem nincs tapasztalatom egyik vázzal sem, ezért inkább egy másik alternatívát javaslok. Érdemes lehet megfontolnod a nemrég szóba került D600-at. A D700 elégé túlárazott. A D600-ban megkapod a D7100 és a D700 keresztmetszetét. Nevezetesen az FX formátum modern érzékelővel.
    Ha esetleg nem követted a szálat, akkor kicsit olvass vissza, mert van egy ismert szériahibája, amit ugyan ingyen orvosol a Nikon, de ettől még gondot jelenthet.

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

  • #31757056

    törölt tag

    válasz Pho3bus #29071 üzenetére

    Jol tetted, hogy kerdeztel, mielott rossz dontest hoztal volna. Vitazo emberekre nem kell odafigyelni, meg kell nyomni az "ignore" gombot. :) Csak a neked szukseges informacio tartalommal foglalkozz.
    Na de en is azert jottem, hogy leirjam a velemenyem. Szerintem 3 szamjegyu Nikon-t leginkabb csak olyasvalaki vesz, aki jol tudja, hogy mit is vasarol. Ezenkivul 3 szamjegyu nikon-ra a lencsek ara elerheti azonos kategoriaban a duplajat is.
    A D7100-ra es a kategoriajara is nagyjabol ugyanez igaz, akkor vedd ha tudod mit veszel. Azt irtad elegge az elejen vagy meg a tanulasi folyamatnak, viszont nehany dologban korlatoz a vazad. Lehet, hogy eleg lenne korulnezned mindossze egyel feljebb kategoriaban, Nikon D5200, D5300-ra gondolok. Mindketto komoly ugras szenzorban a D3100-hoz kepest. ISO-t mar allithatod 1/3 fenyertek lepeskozokben is. Kijelzojet kihajthatod, kiforgathatod. Szerintem csak a vazmotor meglete miatt nem biztos, hogy megeri D7xxx-et venni, vagy van esetleg olyan lencsed amihez egy ilyen vaz kell? Ha nincs, nem sporolnal semmit sem, ha a dragabb vazat veszed azert, hogy egy valamivel olcsobb vazmotort igenylo lencset hasznalj. Csak 2 pelda, manapsag pl egy 85/1.8D es 85/1.8G kozott alig van arkulonbseg. 50/1.8D-t es 50/1.8G-t pedig inkabb egymas melle se tegyunk mert az utobbi korberohogi kepminosegben. Kitobjektivek, standard zoom-ok pedig mind beepitett motorosak.

Új hozzászólás Aktív témák