Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imyourfriend

    őstag

    válasz Elektrosokk #15799 üzenetére

    Ezért gondolkoztam el egy D3300-on nem is oly rég, megvenni 18-55+55-200VR-el és napsütésben öröm+bódottá, nincs 200k a szett és a súlya ~1kg. Azért a Sony A7 is van közel 500 gramm ha ebből indulunk ki. Visszasírom azt az időszakot mikor ez a 2 obim volt, de nem bánom hogy most nehezebb a szett. :)

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Elektrosokk #15799 üzenetére

    A Zeiss optikak kozul sok eleg kozepes. Nem a regi ultimate obik ok mar. Kicsit megporosodott a neve, legalabbis dslr fronton tutira. Kellett is az Otus - vadallat is lett, csak kozben a Sigma megmutatta, hogy kevesebb mint feleannyibol letre lehet kozel ugyanazt hozni ugy, hogy van autofokuszod :))

    Szoval a Zeiss nalam mar jo ideje leirta magat es pl. a Sony sajat nativ 70-200-asa (Zeiss) sincs kepminosegben sehol egy Canikon VR2/IS2-hoz. A Zeiss szimplan nem figyelt elegge a dslr piacra es most hogy evek alatt a Media Marktnak es tarsainak koszonhetoen boldog boldogtalan tukros gepet vesz, elkezdett kapcsolni h kellene valamit alkotni, tul jo az a Sigma makro is, meg az a Nikkor 85 1.4G is, meg az a Canon ki tudja mi is.. - de meg mindig eltevedt, idegen bolygobelinek tartom oket, akik szimplan tovabbra is nyomatjak az atlag uvegeket, most meg kellett egy Otus hogy legendanak tunjon ujra es elkezdjen minden egyeb atlagos Zeiss obit is ugy isteniteni a laikus, mint Te most. :)) - Ok no offense, csak trollkodok, de erted. ;)

    Manual fokusszal 24 megapixelek kornyeken es felette portrezgatni egy Otussal ize.. nem leanyalom. Nem az a kategoria, hogy hopp, maradj csak ugy, aha, mosoly, katt katt katt es mindharom kep nyomtathato mondjuk A1-ben egy D800E-bol, ha egy bitang Nikkor volt rajta. En bohockodtam portret MF modban makro 90-essel, ami atom karc obi, de uhhhh... halal :)) Felejto. Nekem legalabbis. Ha en lennek a brunei szultan se kene MF csodaobi.

    Nagy pixelkukker vagyok, de a fejlodest nem abban latom, hogy egy Otussal hulyere verjuk a mezonyt felbontas ugyileg, hanem abban, amikor egy Otus kornyeken rajzolo uveget megkapunk elerhetobb aron es meg az AF is jo.

    Jobban rajzol az Otus mint barmi ami Canikon, de amig az MTF maxokba rekeszelve bele-bele kostol fel tucat obi a Canikontol, nem ez lesz a legkritikusabb pont a jovoben megjeleno AA filter mentes szenzoroknal, hanem az autofokusz es a fazis vs kontraszt alapu mokolas.

    Szerintem. Ez csak 1 velemeny.

    A tobbi Zeiss meg egy eros kozepkategoria, de 1-2 uveguk meg a kozepest is csak joindulattal birja el. Erre epitsen az A7R ? En tuti ugy indulnek A7R eseten, hogy markolat, konverter :D , extra akksi :D (mert ugye szeret kajalni a kicsike, a 800-assal studiozok 2 oran keresztul 1 akksipottyel indulva lazan), stb. ;)

    Es ismet: no flame csak egy velemeny. ;) En amugy nagy A7R fan vagyok. De ha lesz A8... valaha.. talan majd az :)

Új hozzászólás Aktív témák