Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cancer

    senior tag

    Photokina-n jön a D95

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Z-o-t-y #13854 üzenetére

    Szerintem rossz helyen tetted fel a kérdést. Hacsak nem a Nikon felé húzol. Mit gondolsz, Nikon topicban melyiket fogják ajánlani? (mindenféle elfogultság nélkül?? :DDD )

    Amúgy szerintem meg a Canon 1000D a jobb, mert Canon.

    Komolyra fordítva: 1000D, mert nekem jobban tetszik a design-ja, jobbak az obik, kényelmesebb a fogása... bla-bla-bla.
    Ezt neked kell eldöntened, hogy melyik tetszik jobban. És igen, ha lehetőséged van rá, akkor vedd a kezedbe mindkettőt. Ha nincs, akkor ne is vegyél. Sokkal jobban jársz, ha saját benyomás alapján választasz. A fórumokon a Nikonosok a Nikont, a Canonosok a Canont fogják ajánlani, a végén meg majd egymással veszekszenek és te már senkit nem fogsz érdekelni. (Bocsi, de ez a tapasztalat)

    Szerintem így válasz:
    1.) Szép nagy a net, irány a google! Fogsz találni millió oldalt, ahol technikailag bemutatják és lehetőség szerint objektíven összehasonlítják a két gépet. Nézegesd, hogy melyiknek tetszik jobban a képe, milyen funkciók vannak benne.
    Ha azt mondod, nem értesz hozzá, nem baj. Az 5-ik összehasonljtót teszt után már eléggé fogod vágni, hogy mi nagyjából micsoda.
    2.) Irány a bolt! Nono, de nem kp-val! Csak nézelődni. Mindkettőt fogdosni, jó sokat. Megnyomni minden gombot rajtuk. Elrontani nem tudod. Ha mákod van és feltöltött akkuval is próbálgathatod, akkor nyomogasd végig a funkciókat. A netes ismertetők után úgyis fogod tudni, hogy mik azok a beállítások nagyjából, amiket sűrűbben használsz majd.
    3.) Irány haza! És még vagy 3-4 napig rágd meg amit eddig tapasztaltál. Érezni fogod, hogy melyik felé húz jobban a szíved. közben még keresgélhetsz, újraolvasthatsz netes véleményeket/teszteket.
    4.) Vedd meg a kiválasztottat!

    A két gép nagyjábó azonos kategória. Bármelyik mellett döntesz, jól teszed. Igazából elmondható, hogy ezen két gyártó közül tényleg csak a design választja el egymástól a gépeiket. Minőségben mindekttő a helyén van!
    Nekem anno 450D-m volt. Ellopták. Idén vettem új gépet és rettenet, hogy mennyit agonizáltam az 550D vs. D90 között. Nekem nagyon sokat segített, hogy kipróbálhattam mindkettőt bekapcsolt állapotban.

    Ha már megvetted, eszedbe sem fog jutni, hogy biztos a másikat kellett volna...Elégedett tulaj leszel.

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    Jól sejtem, hogy a D3100 az új Sony 14,2 Mpixeles lapkával dolgozik? Mert akkor élek a gyanúval, hogy az új 16,2-est kapja meg a D90 utódja. (D95?)
    S lám megapixel háború ellenző ide vagy oda, azért a Nikonnak is be kellett adnia a derekát...

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    Nem vagyok jelen a topicban, így nem tudom, hogy volt-e erről már szó...

    "Ahogy azt már megszokhattuk, ha egy bejelentés közeleg akkor rengeteg titkos információ szivárog ki. A fotóiparban abszolút nem érvényesül a „vihar előtti csend”, mert a cégek munkatársai állandóan csiripelnek a sajtónak. A NikonRumors most egy belsős informátorra hivatkozva összegyűjtött néhány érdekes adatot.

    Nézzük, hogy az a bizonyos informátor milyen érdekességeket szivárogtatott (igyekszem a nyilvánvaló dolgokat kihagyni, mint például a HDR témamódot ami szinte alapvető már minden gépvázban):

    •Választható 11 vagy 39 autofókusz pont
    •Sorozatban 5 képkocka másodpercenként (mint a D700 esetében)
    •2 SD kártyahely Eye-fi támogatással
    •Beépített retus módok
    •Beépített vaku maximális szinkronideje 1/250s
    •2 elmenthető felhasználói beállítás (U1 és U2)
    •Programozható Fn gomb
    •GPS (valószínűleg beépített)
    •HD videó (valószínűleg a D800 képességeit kapja)
    •24 megapixeles Full Frame szenzor (Sony gyártmány, de Nikon által átalakított)
    •Automatikus képkivágás DX objektíveknél
    •Beépített timelapse funkció
    •Nem rendelkezne AF motorral, így autofókusz csak az AF-S jelölésű objektíveken lenne (mint a D3200 és a többi belépő DSLR esetében)
    •$1500 körüli ár a megjelenésekor
    A pletykákból látszik, hogy a cél sokkal a D800 alá belőni, de a D700 érdekeit se sértse. Ami rögtön szemet szúr, az az AF motor hiánya, ez pedig nagyon valószínűtlen, mert ez csak a teljesen belépő szintű APS-C szenzoros gépvázaik sajátossága. Már egy Nikon D90 is tartalmazza, pedig az még a középkategóriát sem éri el, valahol a belépő és közép között volt már megjelenésekor is. Igen komoly esély mutatkozik rá, hogy a pletykák közül ez nem fog teljesülni.

    A többi viszont igen érdekes, már csak azért is, mert az ára mindössze $1500 lenne (mai árfolyamon 335.000 Ft). Persze hiába a Full Frame szenzor ha mondjuk annak minősége lemarad egy igazán prémium APS-C darabhoz képest. A 24 megapixel teljesen hihető, a D3200 is ennyit tartalmaz, de az egy kisebb, DX szenzoron. A bejelentés nyáron várható még a Photokina (szeptember) előtt."

    Ha lenne benne AF motor és a képminőség is rendben van, akkor egy komoly gépnek ígérkezik (ilyen árban...)

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Real_Necro #29666 üzenetére

    Jogos! :R D600 néven emlegetik.

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    Sziasztok!

    Hozzá értők szerint megér 800$-t (180e Ft) egy Új Nikon D700 + 24-120 f/3.5-5.6 VR objektívvel és 2 év nemzetközi garanciával?

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Kleroo #34748 üzenetére

    Nekem is gyanús, egy 3000$-os vázért... :P
    Pedig adtak címet is, hogy hol az iroda...(Bristol) Kérdeztem, hogy személyes átvétel lehetséges-e (épp van egy ismerős Londonban) de csak hadoválnak...

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz Peethy #34750 üzenetére

    A következő levelezés folyt eddig... Dőlt-félkövérrel a mostani megjegyzéseim.
    ------------------------------------------------------------------------
    Please confirm you interest.

    Regards.
    --------------------------------------------------------------------------
    On Tue, Sep 25, 2012 at 1:03 PM, Aaron wrote:

    Hello Adam.

    We are trading company and we distribute worldwide, in bulk or in pcs.

    We only make delivery to you and it takes only 48 hours like i have explained in the previous mail.

    We can register your parcel with the shipping company and give you tracking number to confirm from them and online to track it and if confirmed all, you go ahead and make the deposit.

    What about that ?

    Awaiting your response.

    Regards.

    No puede ser de resolver si no se conforme con la tarifa de aduanas.
    Les he dicho a tratar de conseguir 300 euros.
    Dígame cuando usted puede conseguir que, para que puedan liberar los 3pieces de Korg para usted.
    Saludos
    ez spanyol vagy portugál? nem is értem az utolsó bekezdést

    ...S LTD
    Company Registered Number : 079...
    Registered Office : THE BRISTOL OFFICE 2
    BRISTOL
    UNITED KINGDOM

    BS9 3BH
    +44-783-...
    E-mail : .com
    msn.com

    ------------------------------------------------------------------------------
    On Tue, Sep 25, 2012 at 12:52 PM, <Adam> wrote:

    Hi Aaron,

    Could I buy this camera with personal receipt?

    Regards,
    Adam

    --------------------------------------------------------------------------------

    From: Aaron [mailto:]
    Sent: Tuesday, September 25, 2012 1:39 PM
    To: (Adam)
    Subject: Re: FW: Nikon D700 + 24-120 VR

    Hello Adam.

    Thanks to your swift mail response.

    If you want to make purchase of the camera, we will have to book you full delivery details for registration,

    You will deposit payment via MONEYGRAM or WESTERN UNION , BANK WIRE

    Delivery takes 48 hours from our store here in United Kingdom, Bristol.

    Kindly confirm your interests and how soon do you want to make purchase.

    Regards.
    Aaron

    ------------------------------------------------------------------------
    2012/9/25 <Adam>

    Hello!

    How can I buy that camera?

    Regards,

    Adam

    --------------------------------------------------------------------------

    Üdvözlöm,

    Az apronet-en láttam a hirdetését, melyben egy Nikon D700-at kínál eladásra egy Nikkor 24-120 VR-es lencsével.

    Érdeklődnék, hogy a meghirdetett ár a szettre vonatkozik? 176e Ft-ért volt fent

    Mikori vásárlású a gép? Mennyi expó van benne? Megvannak hozzájuk a leírások, dobozok?

    Válaszát, előre is köszönöm.

    Üdv,...

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz nikonlány #34763 üzenetére

    Nekem nincs Nikonom, de nem lehet, hogy a monitor alul-szaturált? Meg tudsz nézni pár képet másik helyen is? (pl.: Tv lenne a legideálisabb)

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Aktív témák