Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz m3ss #34877 üzenetére

    Ahogy mondod. (Lehet röhögni).
    Nem akartam/akarok hitelt. És közben ahogy elnézegetem azt a többezer képet, amit már lőttem az 50 fixxel - annak ellenére, hogy ugyanaz a gyutáv mindig, a végső képek mégis "kreatívabbak" lettek számomra, mert crop-olok gyakran és néha még a crop-ot is forgatom.

    4 éves ex-céges laptop, Intel integrált motyóval, dokkolóval, Core2 Due T7500, 2G RAM, vettem bele egy SSD-t.. Ezen crop-olok, vagy előszűrök irfanview-ban, hogy PS/Bridge-be már betölteni se kelljen 1-2 elrontott NEF-et.

    És van hugom gépe, akihez néha átnézek, én raktam neki össze 1 éve, 2 magos Phenom2 X2 B55 (4 mag aktív, szokásos BIOS trükk). 4G DDR3, ATi Radeon 4xxx (valamelyik) mert CS-zek is néha :U Na, ezen szoktam kidolgozgatni a képeket. Nem színhű és semmi ilyen, egy 22-es Samu TFT, ezek a dolgok majd most jönnek szép lassan.

    Azért kezdtem a vázzal, mert kellett a nagy ISO-s zajtűrő képesség és komplett, profibb kidolgozó rendszert (combos gép, combos monitor) később is vehetek, ha az alapanyag jó, később is lehet belőlük gyönyörű kép. A Nikon pont bejelentette a D800-at, sokat ígért és végül a tesztekben eldőlt számomra, hogy ezzel folytatom.

    Még van 1 hónapom gondolkodni kb, hogy üveg legyen-e, vagy nagy moncsi, de egyelőre egy DELL U3011-el szemezek + egy Core i7 alá, valami rendes vas. A Dell azért nem NEC SpectraView, mert ugyanaz az LG panel van mindkettőben, a NEC drágább, igaz, kalibrátoros és minden istennyila van hozzá, de nekem is véges azért a pénzem. És még ez sem a tökéletes megoldás, mert ezek nem valós 10 bites moncsik, csak 8+2 FR.

    De vissza a földre: 2560x1600-at nem tud a notim, ennyi.

Aktív témák