Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nightmanager

    tag

    válasz ¤Envy¤ #14113 üzenetére

    Én macskám csak Gourmet goldot evett, szárazból pedig purina one, meg azt a fehér csomagolásút, abból az indoort. De sajnos pár órája halt meg :( (Épp ezért is néztem be a fórumba..)

  • nightmanager

    tag

    válasz Louro #14118 üzenetére

    Köszönöm az együttérzéseteket.
    Elég furcsák voltak az elmúlt napok, reggel nem kellett a wcjét tisztítani, nem nyervogott kajáért, nem jött oda reggelinél.. Az utóbbi években gyakorlatilag éjjel/nappal velem volt, én takarítottam, ha valami rosszat csinált, én adtam neki kaját, én vásároltam neki stb., gyakorlatilag a fél életemet vele töltöttem. Aranyos, visszahúzódó, félénk cica volt, aki szeretett néha kóborolni lépcsőházban, de nem nagyon akarta elhagyni a lakást (panel cica volt, kisebb, pár emeletes ház). Akiket ismert, azokkal barátságos volt, szerette a családja társaságát. A halála napján pont hoztam több konzerv kaját, meg egy nagy adag szilikát almot..
    Olyan hirtelen romlott az állapota, valamikor májusban kezdődött, de júniusban lett rosszabb. Igazából jól evett végig, sokat ívott, pisi/kaki sem volt probléma, ráadásul a Gimpet malsofttól a hányasa is rendbe jött (sajnos mindig gyenge volt a gyomra). Tejtermékekből csak parmezán sajtot kapott, meg ricottát egy keveset, illetve a füstli virsli volt a nagy sláger. Onnan lehetett tudni, hogy baj van, hogy nagyon lefogyott, kicsivel többet is aludt, de legnagyobb baj az volt, hogy nem nagyon mosakodott, főleg "hátul" nem. A hátsó lábaival baj volt, mert néha sántított, a vége felé már nem is futott, de pl. a székre fel tudott ugrani, sőt az utolsó napján még az erkély korlátjára is felugrott, majdnem le is esett, gyakran félrepisilt az alomból (nem ült nagyon le, teljesen tiszta alomnál se) illetve elkezdett dolgokat lepisilni is. Két nappal a halála előtt büntit kapott, mert a nappaliban pisilt. Az utolsó napján ráadásul megbökdöstem a partvissal, mert azt hittem, a cipőket is leakarja pisilni, de csak mellé akart feküdni. Viszont valamiért délben, miután evett nagyon beakart menni a szobába és a szemembe nézett. Feloldottam a büntetését és beengedtem a szobába, sőt utána az erkélyre is kiengedtem, pedig nem szoktam, mert akkor süt oda nap. Kicsit megrágcsálta a kakukkfüvet és lefeküdt egy árnyékos helyre. Később bejött a szobába, a fotel mögé, aztán a székére feküdt, ahol az utóbbi időben aludt. Zuhanyozni akartam menni, de valamiért nem mentem. Fél négy tájban halottam egy puffanást, gondoltam "basszus, mit vert már megint le a macska", egyből bementem a szobába (pedig nem szoktam, csak később szoktam megnézni, hogy "mit kell feltakarítanom") és a széke előtt feküdt, kitágult pupillával és hörgött. Mire letérdeltem mellé és ránéztem még hörgött 1-2, aztán leállt a légzése.. :( Klasszikus szívroham, pedig nem volt meleg, kellemes 25-26 fok. Valószínűleg érezte, hogy rosszul van, de leesett a székről.. Még aznap elhamvasztottuk, dokinál hagyni, kukába dobni nem tudtuk volna.. :O Összességében szép élete volt, a lehetőségekhez mérten mindent megkapott, Balatonra is levittük a nyaralónkba, imádta.
    Az elvesztése utáni fájdalomba megnyugvást is találtam. Ott voltam, amikor felhoztuk a lakásunkba (kóbor cica volt, a szomszédunk nagy állatbarát volt, neki hozták oda) és ott térdeltem mellette amikor meghalt. Kezdet és vég. Szeptembertől megváltozik az életem, elfoglalt leszek, el is költözök a közeljövőben, csak nagyon ritkán láthattam volna egy idős macskát, akivel a legtöbb időt töltöttem az életemben. Nem lehettem volna vele az utolsó hónapjaiban/éveiben, nem lettem volna ott, amikor meghal.. Nem tudom, hogy ő ezt mennyire érzékelte, pont az érettségi időszakában lett rosszabbul. Viszont elfogott az az érzés is, hogy mi lett volna ha elvisszük egyből az orvoshoz (amúgy szombaton akartuk elvinni), nem várunk, nem ápoljuk, nem szolgáljuk ki, hanem egyből a doki.. Tavaly oltásnál mondta a doki, amikor 13 éves volt a cica, hogy innentől már gyakran "hullanak" a cicák.. Csak legyintettük rá, azt gondoltuk legalább 20 évig fog élni..

    [ Szerkesztve ]

  • nightmanager

    tag

    válasz guftabi96 #14122 üzenetére

    Nekem az erkélyről mindent amit fogott (szitakötő, krumplibogár, sáska, denevér stb.) mindig a cipőmbe rakta. Ilyenekről szerintem nem lehet leszoktatni.

Új hozzászólás Aktív témák