Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dhampir

    félisten

    válasz devil-k #14133 üzenetére

    Nem vagyok szakértő, majd egy etológus szakszerűen válaszol.

    Szerintem nagyban függ attól is, hogy az anyaállat és a kölykök milyen körülmények között voltak, az "alomkezdet" meghatározza a szocializációt, de nemcsak az, hanem a "hozott" természet is.

    Amikor egyszer egy nagyon kedves anyacica almára ráleltem a padláson, már nagyocskák voltak a kölykök, kinyílt a szemük,láttak, és csak úgy fújkáltak rám mérgükben. Közülük nem is mindegyik vált 100%-ban barátságossá a felnövésük során.

    Ugyanakkor ott van a "hozott" természet is, amitől később csatangolóssá, bújóssá, vadabbá válik, beleszólnak a hormonok is.

    A "padlásos" anyacica például sokáig élt, mert bár nem volt ivartalanítva, de a későbbiek során az új lakóhelyén túl messzire sosem csatangolt el, így sok veszélyt elkerült.

    A rengetegféle lehetőség közül:

    Talált cicák / Elveszett cicák

    Happy Cats

    ...

  • ariel96

    tag

    válasz devil-k #14133 üzenetére

    Szia!

    Szerintem nem lehet tuti tanácsot adni. :U

    Nekünk volt egy vad sziámi anya cicánk (Leningrádból származott), összehoztuk egy nagyon szelíd sziámi kandúrral (a padláson pár napig csak püfölte a vőlegényt :) ). Az utódok természete nagyon eltérő lett. Egy lányka nagyon kedves volt. :)

    Általában a lány cicák ragaszkodóbbak, és minél fiatalabb korban kerülnek az ember mellé, annál jobb. :U

    Az utolsó cica vállalás alkalmával, születésüktől fogva ismertem a kölyköket, és mivel az egyik kiválasztott súlyos hasmenést kapott állatorvosi kezelésre volt szükség. Ezért 3 hetesen elhoztam őket, "macskatejet" vettem (a por formát nem ették!). Nem találtam macska cumis üveget, 5 ml-es fecskendőből etettem őket.

    Később láttam, hogy lehet kapni ultrapasztőrözött laktózmentes tejet - ez jóval olcsóbb, és talán még finomabb is - mivel 1 liter, tanácsos részletekben lefagyasztani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák