Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fíra

    csendes újonc

    Sziasztok srácok! Egy ismerősöm tanácsára regisztráltam a munkaügyi központba, de már megbántam. Augusztus 28-tól kötelezően kell részt vennem egy tanfolyamon, azt mondták, hogy ha nem vállalom el, akkor megvonnak minden támogatást, így hát elvállaltam. A tanfolyammal kapcsolatban több dolog nem stimmel. Mikor a tájékoztatón voltam azt mondták hogy munkanapokon 15 órától 18 óráig fog tartani a tanfolyam. Ehhez képest mikor első nap bementünk már akkor is 13 órára kellett menni és 17:15-ig bent tartottak minket. Azóta így megy, ha valamelyik ember felszólal, hogy ma menjünk már el 16 órakor, akkor el szoktak elengedni hamarabb. A másik dolog, amiben nem mondtak igazat, hogy nettó 61.000 Ftot fizetnek havonta. A hatósági szerződésben ez szerepel: "...a közfoglalkoztatási bér 100%-a, de maximálisan havi 81.530 Ft." Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy 54.217 Ftot fogunk kapni, mert a 81.530 Ft az a bruttó közmunkás bér. Ezt még le is nyeli az ember, de van még egy probléma: az első napon, mikor aláírtuk a hatósági szerződést megkérdezték, hogy ki kéri azt, hogy számlára fizessék ki a pénzét. Én rákérdeztem, hogy ha lakcímre kérem a kifizetést mennyivel kapom meg később a pénzt, erre az volt a válasz, hogy a kártyások a tárgyhót követő hónap 5. napjáig megkapják, a készpénzesek egy pár nappal később. Ennek tudatában inkább kpbe kértem a pénzt, azt gondolván, hogy legkésőbb 10ig megkapom, hát hogyne. Utána aláírtuk a hatósági szerződést, abban már megint teljesen más információ szerepel, mint amit ők elmondtak. "A támogató a keresetpótló juttatást, valamint a költségtérítésnek a szállás és az élelmezés költségeit tartalmazó részét a támogatott részére havonta utólag folyósítja, a tárgyhónapot követő hónap 25. napjáig, a XY címre" (tehát a lakcímemre).
    Augusztusra járna 9429 Ft, én arra számítottam, hogy legeslegkésőbb szeptember közepén megkapom, de már az is elmúlt, így nagy úgy néz ki, hogy ezt már csak 25én fizetik ki, ha egyáltalán kifizetik és nem megvárják, hogy véget érjen a szeptember és majd októberben hozzácsapják a szeptemberi pénzhez. Ha 25-én sem kapom meg a pénzt, amire elég jók az esélyek, akkor hová fordulhatok panasszal? Vannak bejárók is a tanfolyamon, nekik 1 héttel a tanfolyam kezdete után adtak bérletet, mert állítólag akkor jött meg. Addig meg járjon a saját pénzén a szerencsétlen, napi 1-2 ezer forintja csak arra van egy munkanélkülinek, hogy utazgasson.

    Nagyon dühít, hogy potyára járok a tanfolyamra, mert arra nincs időm mellette, hogy orvoshoz eljussak, a délelőttöm arra megy rá, hogy megfőzzek, hogy délben tudjak kajálni, 12:15kor meg már el kell indulni, hogy időben beérjek. Természetesen EUs pénzből megy a tanfolyam tuti keményen megy a mutyizás a pénzzel és a legkevésbé sem érdekli őket, hogy a szerencsétlen munkanélkülit kifizessék.

    [ Szerkesztve ]

  • Fíra

    csendes újonc

    válasz Magnum_ #10965 üzenetére

    Sorry! Olyan ideges vagyok, hogy azt kifelejtettem. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ebben az esetben jogszerűen jár-e el a munkaügyi központ? Lehetne-e ezeket a dolgokat panaszolni valami illetékes szervnek? Teljesen mást mondtak el szóban, mint ami írásban szerepel. Erre többen is panaszkodnak a tanfolyamon velem együtt lévők közül, ők is 61.000 Ft nettóra emlékeznek, és ők is ennyit számoltak az alapján, ami a hatósági szerződésben van és ők is úgy készültek, hogy 15 órától 18 óráig leszünk.
    Kétfogásos ebédet főzök, levest és másodikat. De mivel a környéken csak egy nagyobb bolt van, ahol kicsit olcsóbban kapom meg az alapanyagokat, így muszáj vagyok elbiciklizni oda, ami ha mindent beleszámolunk 1 órát igényel (odaút, bevásárlás, hazaút). Van fél 10 mire hazaérek a boltból, ha rossz idő miatt gyalog kell menni, akkor fél 11 - 11 óra is. Míg megfőzöm az ebédet már ott van, hogy dél. Közben még zuhanyoznom kell még egyszer, mert hiperhidrózisom van, és míg a boltban vagyok meg hazajövök szétizzadom a pólómat. Aztán belapátolom a kaját és rohanok a tanfolyamra. Mint írtam, az orvoshoz nem jutok el, pedig mennem kellene a bőrgyógyászatra, urológushoz és a sebészetre is. Mindezek tetejébe meg még idegeskedhetek amiatt is, hogy mikor méltóztatják majd kifizetni azt a pénzt, ami jár nekem. Az viszont biztos, hogy ha ennek a tanfolyamnak vége első dolgom lesz, hogy kijelentkezem a munkaügyiből, mert úgy hülyeség az egész rendszerük, ahogy van.

  • Fíra

    csendes újonc

    válasz Mr X #10977 üzenetére

    Nem szeretem a másnapos kaját. Hiába teszem hűtőbe, én már nem tudom egyszerűen megenni másnap, mert nem olyan, mint frissen.

    LuckyL: dehogynem, folyamatosan keresek munkát, de itt a környéken (borsod) szinte 0 munkalehetőség van. Elköltözni egyelőre nem tudok, mert ahhoz is pénz kell.

    mm00: jaj, dehogy is nem mismásolják el. 1 hónap alatt akarnak megtanítani egy olyan szakmát, ami normális esetben 2 év lenne. A tanárok is azzal kezdték, hogy ennyi idő alatt nem lehet leadni ennyi anyagot. De mindegy, nem érdekel már, ha eddig kibírtam ezt a 7 napot már csak kibírom valahogy. Ha meg 25-én sem kapom meg a pénzemet, akkor majd tovább viszem az ügyet.

Új hozzászólás Aktív témák