Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigrob

    őstag

    Sziasztok!
    Remélem jó helyen kérdezősködöm, ha nem töröljétek nyugodtan!

    Történt az autómmal egy kisebb koccanás.
    Vad 50-es tempóban haladtunk, én, egy fehér sedán és egy golf, 2 sávos út, szélein bicikli úttal, szaggatott vonal a két sáv közt..
    Én mentem leghátul, a sedán indexelt, hogy befordul jobbra, én szabályosan megkezdtem az előzést, mire mellé értem a golfos.kb a bicikli sávból elkezdett indexelni balra és berántotta elém a kormányt (talált egy üres parkolót), feltolt a járdára egy bokorba.
    Személyi sérülés nem történt, az én autómon a jobb első sárvédő, lökhárító és a lámpa tört, neki a bal oldali kerékjárata lett megnyomva.
    Kijöttek a rendőrök, mondták, hogy ismerje el a golfos, hogy ő volt a hibás, mert csak az időt húzza és csak plusz bírság lesz belőle (rendőri intézkedés +50 mátyás). Tőlem meg sem kérdezték elismerem-e.

    Nos az lenne a kérdésem, hogy ez alapján a keddi rendőrségi meghallgatásomon kihozhatnak engem hibásnak vagy 50-50-be? Illetve mit kellene kiemelnem a védelmemre, bármi jó tanács?
    Illetve itt is el kell mondanom az én szemszögemből a sztorit aztán elmondja a másik emberke és megvárjuk amíg mondanak valamit vagy majd pár hét múlva születik valami ítélet amire még fellebezhet az emberünk és akkor bíróság, vagy behívnak mindkettőnket és 3-an beszélünk róla? (soha nem volt még ilyen rendőrségi meghallgatásom vagy ügyem)

    Köszönöm szépen a segítséget!

    Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

  • bigrob

    őstag

    Sziasztok!

    Volt egy motoros balesetem ahol a néni index nélkül befordult elém amikor előztem az álló kocsisort, tanú nélkül ő azt mondta, hogy indexelt, úgyhogy kihoztak a rend őrei 50-50-be.

    Kérdésem az lenne, hogy az elején írja, hogy figyelmeztetésben részesít, majd a vallomások, indoklás stb, után az alábbiak szerint határoztak, xy törvény szerint szabálysértést követtem el, "melyet a jogszabályok 150.000 Ft-ig terjedő pénzbírsággal rendelnek büntetni."

    "Megállapítottam, hogy szabálysértés miatt két éven belül - a szabálysértési nyilvantartási rendszer adatai alapján szabálysértési hatóság/bíroság jogerősen nem marasztalta el, helyszíni bírsággal nem sújtották.
    Ezt a tényt az elmarasztalás mértékének megállapításakor figyelembe vettem.
    Nevezett személy pozitív szabálysértési előéletére tekintettel a rendelkező részben foglaltak szerint határoztam.

    Felhívom figyelmét, hogy szabálysértés elkövetésétől a jövőben tartózkodjon, mert ismételt szabályszegés esetén cselekménye szigorúbb elbírálás alá esik.

    Tájékoztatom, hogy az Ön által elkövetett cselekményhez rendelt közlekedési előéleti pontok száma: 6, melyről a határozat jogerőre emelkedését követően értesítem a közlekedési előéleti pontrendszert nyilvántartó szervet."

    Majd ugyanez a hölgyre is annyi különbséggel, hogy nála nem szerepel az alábbi mondat: "Nevezett személy pozitív szabálysértési előéletére tekintettel a rendelkező részben foglaltak szerint határoztam."

    Se csekket nem kaptam, se infót hogy mikor hova utaljam a büntit, most egyáltalán lesz pénzbírság vagy sem?

    Vicces, mert nem történt rendőri intézkedés, a baleset után a néni elment és feljelentett a rendőrségen.. Se igazságügyi szakértő, se semmi... Arról nem is beszélek, hogy amúgy 8 napon túl gyógyultam (nem volt törés de a mai napig az egyik lábam még be van dagadva)...

    Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

  • bigrob

    őstag

    válasz MaCS_70 #22023 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a választ!

    Volt már korábban hasonló csak autós baleset, akkor kihozott 50-50-et sikerült fellebbezni és kijött hogy nem én voltam a hibás, de jelen esetben ami KRESZ pontra hivatkoztam van egy olyan kiskapu, hogy én hiába előzhetek álló kocsisort, ha valaki irányjelzővel jelzi a bekanyarodási szándékát nekem meg kell állni.

    A nénit azért hozták ki hibásnak mert nem volt elég körültekintő és nem csekkolta a holtteret.

    Mivel nincs szemtanú, nincs kamera, nem volt rendőri intézkedés, sem kárszakértő ezért úgy érzem esélyem sincs bebizonyítani az igazat, mert az én szavam van az övével szemben...

    Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Új hozzászólás Aktív témák