Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dell XPS

    veterán

    Sziasztok!
    Az alábbi kérdésemben szeretnék tanácsot kapni a hozzáértőktől:
    Feleségem édesanyja 1 hónappal ezelőtt agyvérzést kapott, amelyből sajnos visszamaradt egy elég súlyos állapot, ami azt jelenti, hogy állandó felügyeletre szorul és sokszor beszámíthatatlan és zavart az állapota.
    Anyósom élettársi kapcsolatban él 27 éve (nem hivatalos), még az előző elhunyt férje nevét viseli. A kórház jelezte, 1 héten belül kiadnák mert már csak ápolásra szorul, orvosi ellátásra nem. Az élettársa mindenáron idősek otthonában szeretné véglegesen elhelyezni és természetesen ott ahol Ő akarja. Nem áldoz pénzt jobb színvonalú ellátásra, ahol pl van 2 millió forint beugró, pedig erre lenne pénz is.
    Anyósom félretett ilyen helyzetekre egy jelentősebb összeget, ami fedezne bármi ilyen jellegű költséget.
    A kérdésem az lenne: ki járhat el, ki intézhet ilyen ügyeket, hogy ha nincs gyámság alá véve, de Ő maga nem tud aláírni, meghatalmazást nem adott senkinek. Jogos-e az élettárs intézkedése, milyen illetékesség illeti meg a feleségemet és az öccsét (akik a gyermekei). Egyáltalán ki illetékes itt bármilyen ügyintézésre, döntésre? Pl. az idősek otthonába is be kell adni egy kérelmet, amit gondolom csak anyósom adhat be, meghatalmazás nélkül meg senki. És ki írhatja majd alá a szerződést, megállapodást, ami majd köttetik egy idősek ellátását biztosító intézménnyel. Van-e bármilyen jogunk, lehetőségünk követelni, hogy anyósom egy ideig 0-24 órás ápolónő biztosításával a saját otthonában épüljön, mert széleskörűen az a vélemény, hogy ez az egyedüli lehetőség bármilyen pozitív fejlődés eléréséhez.
    A helyzet kicsit elmérgesedett, az élettárs a feleségem és öccse háta mögött intézkedik, nem egyeztet, nem őszinte, számító. Nem hajlandó áldozni az erre félretett pénzből, amihez sajnos csak Ő férhet hozzá jelenleg.
    Köszönöm előre is a tájékoztató, segítő válaszokat!

    Üdv, Dell XPS

  • Dell XPS

    veterán

    T.Fórumozók!

    Végrehajtási eljárában szeretnék segítséget kérni.

    Tavasszal kaptam bírósági végrehatói felhívást tartozás haladéktalan megfizetésére. Ez ellen kifogással éltem (elévülés), amit a bíróság befogadott, végrehajtási eljárás megszüntetése iránti kérelemnek tekinti.

    A bíróság a végrahajtási eljárás megszüntetése tárgyában a végrehajtást kérő nyilatkozatának beérkezését követően tud dönteni. Ez idáig nem történt döntés ügyemben, végzést nem kaptam.

    Nemrég munkahelyemre érkezett fizetési letiltás, illetve én is kaptam erről hivatalos értesítést. A letiltás megérkezése pillanatában felmondtak (tényleg nem ezért !!), a jelenlegi járványra (nincs megrendelés, stb) hivatkozva. Ezt csak jelen helyzet értékeléseként írtam, vagyis nem tudja letiltani jelenleg.

    Kérdésem: Élhetek újra kifogással, felfüggesztésre való felhívással, hiszen nincs végzés a bíróság részéről. Hivatkozhatok erre ? Vagy a végrehajtó jár el jogszerűen hiszen a bíróság nem szólította fel a végrehajtási eljárás felfüggesztésére?

    köszönettel,

    Üdv, Dell XPS

  • Dell XPS

    veterán

    válasz MaCS_70 #19158 üzenetére

    2012 -es mobil tartozásról van szó, összege: 25 000Ft

    Volt 1-2 nehéz évem abban az időszakban, és hibáztam, nem fizettem ki a számlámat. Jött felszólítás is természetesen, nem reagáltam rá. Talán közjegyzői megkeresés is, de nem emlékszem pontosan. :B

    Amire világosan emlékszem, hogy 2014 óta nem keresett meg senki ebben az ügyben. 2014 óta "minden" rendben van az életemben, és jogkövetően reagáltam volna minden megkeresésére. Nincs szándékomban nem fizetni, kárt okozni, de nagyon soknak tartom így.

    2020 májusában kaptam a végrahajtási végzést, amire kifogással éltem. ~ 200 000Ft lett a követelés vége és hat év telt el. Úgy informáltak, hogy a mobil tartozás egy év elévüléssel bír.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, Dell XPS

Új hozzászólás Aktív témák