Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • idevele!

    csendes tag

    válasz Siriusb #3955 üzenetére

    Köszi, de ezzel nem segítettél. Tégla társasházban lakom, nem magánházban.
    Van itt valaki, aki tényleg ért ehhez a 2 problémához?
    Gyorsan kéne választ kapnom, mert beszélnem kell több itt lakó emberrel is.
    Csak akkor beszélek velük, ha ezekre kézzelfogható jogszabályok vannak a kezemben.
    Tudom kell mik a szabályok, hogy helyre tehessem a pofázókat, és a felettem lakókat.
    Az kizárt, hogy még 10-40 évig így éljek itt. 1 hónapon belül rendet kell rakjak, mert csak minden rosszabb lesz.

    A 3. probléma: 2 lakással odébb 1 láncdohányos nyugdíjas házaspár lakik, min. az egyikük 90%-ban otthon van. A bejárati ajtajukra szereltek egy bukóablakot, tavasztól őszig nagyrészt nyitva van. Szinte bármikor szellőztetek, az udvari ablakon időszakosan dől be a cigifüst már reggel 4-5 órától, mert tőlem északra van. 90%-ban északi szél fúj, a csukott ablakom, ajtóm résein is bejön. Olyan, mintha egy kocsma mellett laknék. Mindig is gyűlöltem a dohányzókat és a füstjüket. Piára és cigire mindig van pénzük, de 200e közös költség tartozásuk van. A házban mindegyik ember fehér magyar, nem cigányok.
    Van valami olyan szabály is, hogy jogom van egészséges környezetben élni.
    Nem vagyok köteles más emberek egészségromboló szokását eltűrni, és a mérgüket szívni. Mindenki úgy mérgezi magát, ahogyan akarja, de úgy, hogy engem hagyjon ki belőle.
    Csak ezt találtam: Magyarország Alaptörvénye (2011. április 25.)
    XX. cikk
    (1) Mindenkinek joga van a testi és lelki egészséghez.
    XXI. cikk
    (1) Magyarország elismeri és érvényesíti mindenki jogát az egészséges környezethez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák