Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karlkani

    aktív tag

    válasz biker #24572 üzenetére

    Szerződést előkapartam, semmi extra nem szerepel benne, csak az adataim, munkarend... Cég szabályzathoz max. munkahelyen tudom kérni, hogy mutassák meg. Nyilván azért indítja a fegyelmi eljárást, ha nem a közös megegyezés opciót választom. Lentebb fogok írni a humánpolitika-osztályról érkező hölgy, daru káreset miatti tanúvallomásokkal kapcsolatban. Amikor elmondtam, mi történt, utána személyes elbeszélgetésre is sor került, mert ugye velem nem tudott értekezni szeptemberben, mert üzemorvosnál voltam. Azzal nyitott, hogy a főnökasszony nagyon dicsért engem neki, állítólag bármit rám lehet bízni, szakmailag képzett vagyok, stb... majd elájultam. Ekkor elmondtam, hogy a nyáron fel lettem hívatva az akkor még csoportvezető, darukezelő kollégával az irodába, s meg lett kérdezve, hogy tud-e velem a továbbiakban dolgozni, mert sok rám a panasz, hogy nem végzem a munkámat. Mindketten furán néztünk a főnökasszonyra. Persze, kiderült, hogy a "másik brigád" (a főnökasszony "baráti köre") panaszkodott. Pedig dicséri Önt, mondta a hölgy. Sok mindenről beszéltünk, nagy részét már szeptemberben hallotta a kollégáktól. Kérdezte, hogyan lehetne ezt a helyzetet megoldani, hogy ne fújjanak ennyire a munkatársak egymásra, mert ez nem állapot hosszútávon. Mindannyian azt mondtuk, amíg külön bánásmódban részesülnek egyesek, mindent is szabad csinálniuk műszakban, büntetlenül, addig a helyzet itt változni nem fog, az biztos.

    Darus esetnél ott voltam, kötözőként. Reklamáció miatt tüzetesen át kellett vizsgálni a terméket, ami a kamionra került. Vártuk a meóst, de közben a darus kolléga és én is néztük, melyik termék olyan, amit nyugodt szívvel kiadható. Én mondtam, hogy várjuk meg az illetékest, de csak erősködött... Közben meg kezében a darukapcsoló, a terméket vizsgálta és nyomta a fel gombot (a termék felett volt a macska, csak a négyágú lánc volt rajta). Egyszer halottunk egy "csúnya" hangot, azonnal megállt, de ekkor már késő volt. A végállás nem állította meg a felfelé haladást, sérült a kötél, kulacs, csigák, kötélvezető. Aznap még az ott tartózkodó egyik kollégám, én és a darukezelő fel lettünk hívva műszak végén az irodába, ahol a telepvezető már egy általa összeállított, kinyomtatott papírral várt minket. A lényege az volt, hogy a darus elismeri a felelősségét (mi tanúként), másnapig kért haladékot a kolléga, hogy aláírja avagy nem. A "fő" telephelyhez megküldött fényképek alapján az ottani szakik szerint a darukezelő a hibás, függetlenül, hogy működött e az adott pillanatban a végállás kapcsoló vagy nem. Teljesen fel lett húzva a macska, amennyire végállás nélkül lehet, ez bizony nem 10-20 cm... Valami ilyesmi volt a válaszuk, ezt csak hallomásból tudom, nem közölte velünk a főnökasszony. Rá néhány napra az első hosszú hozzászólásomban már szereplő humán-politikai osztályos hölgy látogatott hozzánk. Meghallgatta a darukezelőt, az alvállalkozó darukezelőjét, akitől a kolléga műszak közben átvette a darut, két kollégát, akik ott voltak és engem. Ő is ugyan azt mondta, mint a másik telepen dolgozó szakik, hogy ellenőrizni kellett volna, hogy megáll e végálláson a kötél. Állítólag ezt minden egyes alkalommal, mikor más-más ember kezeli a darut ellenőrizni kell. Lényeg, mivel aláírta, hogy részben felelős, hat havi mozgóbér megvonást kapott, amit a héten jelzett neki a főnökasszony, fegyelmi eljárás van ellene. A javításról számlát még nem kaptak állítólag, így nem tudni, hogy mekkora összeget kell megfizetnie még a darukezelőnek a károkozásért.

    #24573 Tsebacsi
    Ezzel tisztában vagyok...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák