Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz legiaap #1428 üzenetére

    A januári fizetésed alatt a januári munkád után február elején kapott fizetést érted, ugye? Szerintem is emelkednie kell, nem tudok olyan okról, ami megakadályozhatná. Elsőnek szerintem kérdezz rá óvatosan, hogy nem lehet, hogy automatikusan véletlenül a tavalyi összeget utalták...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • rien

    senior tag

    válasz legiaap #1428 üzenetére

    Adójóváírást nem kértem, se tavaly, se most. Szerintem pont ez a baj.

    Az adójóváírás jelenlegi maximális összege havi 15.100 Ft (és szerintem pont ezt keresed).
    A hangoztatott nőnek a bérek: csak ott érvényesülhetnek ahol az adójóváírás figyelembe vehető/kéri a munkavállaló. A "szuperbruttósítás" következtében az szja tartalom valósan nem csökkent, hanem nőtt, ha jól számolok 100x1,27x0,17=21,59%, a tavalyi 18 % helyett.
    Ha nem kérsz adójóváírást akkor ezt vonják tőled, mármint a 21,59 tényleges %-ot.

    Ha nincs más jövedelmed ami miatt nem járna az adójóváírás - ez durván 209.000 Ft havi bruttóig (sima bruttó) teljes mértékben jár, éves szinten 3.188.000 Ft szuperbruttóig. 3.188.000 Ft fölött már csak csökkentve jár és 4 698 000 szuperbruttónál fogy el.
    - akkor szerintem mégegy próba a munkaügyön egy nyilatkozattal, hogy kéred 2010. 02.hó.15 .napjától a soron következő bérszámfejtés során az adójóváírás figyelembe vételét és szerintem helyre áll a nettód.

    Néztem az általad említett kalkulátort az adójóváírást is figyelembe veszi, amit nálad ha nem nyilatkoztál, szerintem nem vesznek figyelembe.

    De, hogy teszteld magad mielőtt mész, ha a bruttódra rászorzol 61,41%-ot és ez a kikapott nettód akkor tuti ez a baj.

    nem vagyok jogász

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák