Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fixer92

    aktív tag

    Üdv

    Én is most készülök egy Giga GA-Z68X-UD3H-B3 lapot venni, ezért megkérdeznem, hogy vannak esetleg valamilyen problémák a z68 as lapokkal vagy ezzel a konkrét példánnyal?

    Előre is köszi az infókat!
    üdv

    "Victory loves preparation!"

  • Anubis_9

    őstag

    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy hol lehet beszerezni Gigabyte ga-z68x-ud3h-b3 alaplaphoz a egy előlapi, 20 tűs USB3.0-s Bracket-et?

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

  • Anubis_9

    őstag

    Sziasztok!

    Core i-5 2500K-s CPU-hoz passzolna a Cooler Master Z600-as hűtőm, ha ilyen bracket set-em van? Az alaplapom LGA1155-ös, GIGABYTE GA-Z68X-UD3H-B3.

    Attól félek, nem jó... :Y

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

  • Anubis_9

    őstag

    Hello!

    Az miért lehet az új GIGABYTE GA-Z68X-UD3H-B3 alaplapomnál, hogy ha rádugom az LCD TV-m HDMI-vel, miközben a LCD monitor DVI-jal van csatlakoztatva, a Seven betöltődése közben kék halál lesz? Ha a két eszköz kikapcsolása után lehúzom a TV HDMI-jét, akkor simán bejön a Seven.

    Nincs videokarim, az alaplapi kivezetésen csinálom mindezt. A gyári driverek vannak fent.

    Köszi!

    "Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

  • csosza

    csendes tag

    Sziasztok,

    Egy GA-Z68X-UD3H-B3 alaplappal lene e következő problémám: a WD 500-as külső HDD-m, ami egy másik géppel megy, itt gyakorlitalilag nem használható. Ha az USB 3.0-as aljzatba dugom, akkor a gép induláskor kétszer indul, azaz elindul majd lekapcsolja magát majd újra indul, ezek után a windows-ban nem látom a drive-t, ha manuálisan ilyenkor ki-be csatlakoztatom a drive-t, akkor általában látható a windows explorerben, de nem mindig. Lehet-e ez táp probléma (powered usb hub kell?)

  • Anubis_9

    őstag

    Sziasztok!

    Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3 lapom van. Jelenleg nincs VGA kártya benne, IGP-t használok. Mivel közeledik a Diablo III, elgondolkoztam egy kártyavásárláson. :D Jól tudom, hogy tud olyat ez a deszka, hogy ha van bent egy Gigabyte VGA kártya, azt csak akkor használja a rendszer, ha nagyobb grafikus teljesítményre van szükség (pl. egy játék indítása), ezek kívül pedig a CPU IGP-jét használja? Vagy ezt csak álmodtam? :D
    Azért fontos, mert nagyon ritkán játszom és tetszik a gépem alacsony áramfogyasztása (50-55 W monitor nélkül), szóval ha nem kell a teljesítmény, ne pörgesse a villanyórát. :B

    Switchable Graphics with LucidLogix Virtu GPU Virtualization: azt hiszem, erről van szó.

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

  • gabrielarky

    tag

    Sziasztok!

    Elkeseredéseből és a saját f*szságom okán fordulok hozzátok. Hülyére túrtam már az angol nyelvű fórumokat, de még mindig nincs megoldás. Hibás alaplap topicot sajnos nem találtam, ezért ide írom, ezért előre is elnézést kérek.

    Sajnos a gari valszeg lejárt már, de adott a következő konfig:

    Alaplap: GA-Z68X-UD3H-B3 (rev. 1.0)
    PROCI: INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX
    PROCIHŰTŐ: SCYTHE Mugen 3
    RAM: CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1866C9
    HDD: WD 2000GB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA3 WD20EARX (2DB) + 1DB WD 500GB, + 1DB WD 250GB
    HÁZ: COOLERMASTER RC-502-KKN1-GP Centurion 5 II
    TÁP: CORSAIR Enthusiast Series Modular TX650M
    Monitor: DELL U2410

    Amikor a konfigot vettem, MSI Radeon 4890 OC 1GB volt benne, 2 hónapja cseréltem Gigabyte 7950 Windforce 3GB VGA-ra.

    A gép abból a szempontból korrektül működött, hogy simán feltelepítettem (win7 64bit), dolgoztam rajta (Photoshop) illetve játszottam is (Starcraft II, WoW, Far Cry 3, Borderlands 2)

    A probléma ott van, hogy amikor készenléti állapotba szeretném tenni, vagy le szeretném
    állítani windowsból, akkor lefut a shutdown folyamat rendesen, monitor is kikapcsol, winyók lekapcsolnak ÉÉÉS a procihűtő felpörög, a ház elején a led ég. Tehát se sleep, sem shutdown, várhatok félórát is. Csak a tápgombbal tudom kikapcsolni a gépet. Érdekes módon resetelni tudok windowsból.

    Gyárilag F10 bios volt rajta, ezt kínomban updateltem F11-re majd pár hónapra rá F12-re ennél újabb BIOS már nincs hozzá. A probléma nem oldódott meg.

    Összességében már vagy 2 napot eltölthettem angol fórumok olvasásával, másnál is előfordul.

    Van még egy hiba. Ha a gép rosszul áll le (lásd fent) és nyomok egy resetet, akkor jön a másik híres probléma, a BOOT-LOOP probléma. (lefut a proci és memória check, majd "Waiting for ME" és a winyókat nem listázza, 10 sec visszaszámlálás és reset, majd megint ugyanez.

    Erre minden angol fórumon azt írták, hogy ne használjuk a házon a reset gombot, mert csak a táp kikapcs segít ezen a dolgon (ez igaz, nem is használom már).

    A gondom továbbra is a shut down és sleep-pel van. Nagy ritkán sikerül neki rendesen leállni vagy lemenni sleep-be, de ez teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor és mitől. Van hogy 1 nap folyamatos bekapcsol állapot után sikerül neki, van hogy nem. Van hogy újraindítás után rögtön megpróbálom letenni sleepbe vagy leállítani és nem sikerül. Fordítva is érvényes ugyanez.

    Ami tanácsokat eddig találtam:

    Kapcsoljuk ki BIOS-ban a Wake Up Lan-t illetve a Wake up by ring-et. Megcsináltam, gép újraindít, működik juhééé! Leállás OK, Shutdown OK. Utána következőre már megint nem ment, azóta 1-2x sikerült csak normálisa leállni vagy sleepbe rakni.

    Olvastam a memória slotokról is, dualban vannak, jól van betéve a 2 panel elviekben.

    Írták a tápot is, de valakinek hasonló problámával a tápcsere sem oldotta meg.

    A gariztatás sajnos már valszeg késő + amúgyis több hét mire kicserélik addig meg nem tudok dolgozni, így hozzátok fordulok, csak előfordult a Gigabyte-osok között ugyanez, Z68 lappal. Elvilegnem csak pont ennél az alaplapnál jön ki, hanem minden Z68nál előfordul, a drágábbaknál és olcsóbbaknál is.

    Ezeket találtam eddig:

    shut down problem 1
    boot loop problem
    Itt azt írja, a boot loop problem orvosolható, a ha a BIOS frissítést a backup biosra is felrakom, ilyet még sosem csináltam, nem tudom hogyan kell, de utána nézek, viszont nem a boot loop az igazi problémám, hanem a shutdown / sleep dolog.

    Annyit tudni kell még, hogy a proci szorzót átírtam 45x -re így 4500 MHz-n működik a proci, ezen kívül a memóriát beállítottam a gyári profile1-re Biosban, ami átállította 1333 Mhz helyett 1866 MHz-ra.

    Amikor húzott állapotban nem rendesne áll le a gép, és bemegyek a biosba, azt írja hogy rossz tuning beállítások miatt van, de a külföldi fórumok szerint ez hülyeség, semmi köze a leállási hibához. Ez azért is igaz lehet, mert ha mindent teljesen alapra állítok vissza, a 2500K procit is alap sebességre + memóriát, akkor is előjön a shutdown / sleep probléma.

    Nagyon szépen köszönöm, ha bárki hasznosat tud mondani,
    és ha valaki valóban működő megoldást tud mondani, azt honorálnám is valamilyen formában.

    SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

Új hozzászólás Aktív témák