Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz eightykid #2547 üzenetére

    Szóval nem akarom én tovább rugdosni az M50-et, mert nem rossz fejhallgató azért, de abban szerintem megegyezhetünk mindenkivel, hogy nem keverésre találták ki, ahhoz nagyon mélysúlyos. Még a 840-et sem tartanám tökéletesnek, mert "ízesített", inkább valami szőrsálhasogató AKG, még ha mélyben szegényebb is.

    (#2551) eightykid
    "HD 555-tel pölö katasztrófa volt, nem is erőltettem"
    Ezért senki nem fog hibáztatni :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • eightykid

    csendes tag

    válasz DBAtti #2546 üzenetére

    Kösz a válaszokat, elég hamar el fog dőlni, csak legyen má' a fülemen :)

    Nem vagyok profi hangmérnök, keverni amúgy sem fülessel kéne, bár én mindig így kezdem és csak a finomításkor teszem ki monitorokra, nálam ez vált be. (A hangszeres hibákat is jobban hallani fülessel.)
    Az én tapasztalatom az, hogy mély szegény fülessel könnyebben elrontom, illetve nehezebben-lassabban lövöm be az arányokat. (HD 555-tel pölö katasztrófa volt, nem is erőltettem) A mély-orientált sem jó, de inkább az legyen, hogy picit több a mély mint, hogy kevés. (Ha picit kevés, az okés.) Mondom, nálam ez gyakorlati tapasztalat, nem a 'nagykönyv' :)

  • válasz schawo #2684 üzenetére

    Superluxról jut eszembe...régebben a HD 681B-t és a HD 668B-t ajánlották itt talán, de aztán másra kellett a pénz. Ez a 330 jobb azoknál?

    Ja meg a Sennheiser HD 555-öt használtan.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Bodz #2759 üzenetére

    Az Asus Xonar DG hangkártyában van beépített fejhallgató erősítő, viszont ha laptopba dugnám, az nem tudom milyen lenne.
    Sennheiser HD 555-ről vélemény? Régen agyondícsérték, csak már nagyon régi darab, lehet hogy vannak felújított verziói? Bár azok meg jó drágák lehetnek....

  • Topanka

    aktív tag

    Boldog Új Évet Kívánok Minden Fórumtársnak!
    --
    Fejhallgatót már tavalyelőtt szerettem volna venni, kár, hogy elmaradt, mert az árak szépen felmentek, de most már nagyon sürgős lett.
    Milyen márkák, és milyen típusok jöhetnek szóba?
    Itthonra kellene zene és film hallgatásra, úgy, hogy másokat ne zavarjon. Magas hangok ne legyenek túl erősek, és a mély, illetve basszus kell, de diszkréten, ne kapjak tőle szívrohamot.
    Vagyis zárt circumarual lenne a jobb nekem.
    Házimozi tervezése és kivitelezése alatt vagyok, a pénz diktálja az ütemét.
    Ehhez megvan már a Pana 50GT50 plazma, tervezett erősítő:
    Denon AVR 2113
    Denon AVR 3312
    Marantz SR5007
    Marantz SR6007
    Ez is pénzfüggő, hogy mire futja, persze ennek vonzata a hangfal árak is.
    Jelenleg egy 20 éves Pioneer SX339-et használok Jumo DUET 90B hangfalakkal.
    Lejátszó egyenlőre a PC-ém, de jön a HD Dune Duo, és lesz építve egy valószínűleg AMD Apu Trinity alapú HTPC.
    Korábban kinéztem magamnak első fordulóban a Sennheiser HD 555, átalakítva 595-re akkor még 22 000 Ft-ért, de ez nyitott.
    Másodjára lett kinézve az Audio Technica ATH-A700 akkor még 47.900 Ft-ért, most már 67 000 Ft-ért látok. Na ez megszabná a max árat is, már a 47 000 Ft körüli, és végül valami hasonló kellene, mondjuk Audio Technica ATH-A500 lenne a plafon 49 200 Ft, de jobb lenne valamivel olcsóbban.
    Kinézettek voltak még a :
    Sennheiser HD-380 PRO
    Sennheiser HD 280 Silver
    Miket tudnátok javasolni?
    Ja a fülem nem tartozik a legkisebbek közé.
    Használtban is gondolkodom, de nem tudom miket keressek.
    Valami iránymutatót adjatok ebben a témában légyszi!
    --
    És még valami! Érdemes a kényelem miatt gondolkodni vezetéknélküli fejhallgatóban?

    [ Szerkesztve ]

  • Beerwolf

    senior tag

    Sziasztok!

    Tudtok ajánlani Sennheiser HD 419, illetve HD 555-höz hasonlóan kényelmes fejest?
    Az árkategória 15-20k.

    Főleg filmezésre, sorozatozásra használnám.
    Ha esetleg mégis zenét hallgatnék rajta, akkor az jó eséllyel rock zene lenne (de nem ez az elsődleges szempont).

  • baluka26

    veterán

    válasz bajnokpityu #6146 üzenetére

    Ők is eladni akarnak :D
    HD598, ehh. 555-öm volt 3 éve. Azóta csak jobb fejhallgatóm volt, volt olyan is, ami ötödáron hülyére verte.

    Tényleg schawo, működik még az az 540?:D

    They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz baluka26 #6148 üzenetére

    800ast nem sokan vesznek, abból nem lehet elég haszon. Ha haszonért, tette volna, eredményes lenne, mert ilyennel kezdőt simán meg lehet vezetni. Egyébként sztem tényleg nem volt semmi rosszindulat a srácban,neki meggyőződése volt, hogy az 598 nagyon-nagyon jó fejes.

    Egyébként nagyságrenddel jobb sztem is,mint az 555 volt,csak hát, túl közel van az ára a hd600/650hez.

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • sgery

    őstag

    Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon, szobában, házban, teraszon.

    Milyen célra szeretnéd használni?
    Zenehallgatás.

    Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Minél kevesebb annál jobb :) de 40-50e fölé semmiképp nem mennék. Külön boldogsággal árasztana el, ha az eladó hd555 árából meglenne :)

    Vezetékes vagy vezeték nélküli?
    Vezeték nélküli. Komolyan. de tényleg :)

    Circumaural vagy supraaural?
    Nem tudom, hd 555-öm van most, az nekem megfelel

    Zárt vagy nyitott?
    A minőség mindenek előtt, lehet nyitott is. de ha a zárt jobban elszigeteli a külvilágot akkor az sem rossz, ne zavarjon ha asszony tv-zik :)

    Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
    Nem kell mikrofon.

    Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
    Tehát van egy sennheiser hd555-ös fejesem, ennek pl. teljesen megfelel a hangzása. talán egy picit több mély jobban esne, de minden más klassz. Főleg trance zenét hallgatok, de néha Beethoven is becsúszik...

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • donpe

    aktív tag

    válasz sgery #7121 üzenetére

    Nem egy nagy dolog. A Senni ugyanazt a fejest adta el csak máshogy árazva. ;]
    Az 555 egy butítot 595. Méghozzá úgy butított, hogy több alkatrészt tartalmaz. :D A külső rács és a driver közé mindkét oldalon egy vékony szivacsdarab került. Ez valamennyit lefog a mélyekből, a dinamikából. Ha ezt kiveszed, kapsz egy HD595-t, de csodákat azért ne várj.

    [ Szerkesztve ]

  • SylverR

    senior tag

    Szép jó napot!

    Tanácsot szeretnék kérni fejhallgatókkal kapcsolatban. Egy Sennheiser HD 555 tulaja vagyok, aminek sajnos ripityára tört burkolata, így már nem nagyon tudom használni. Biztos lenne olyan ügyes kezű ember, aki összetudná barkácsolni, de az nem én vagyok. :)
    Egy olyan fejhallgatót szeretnék most ezután, ami legalább azt a hangminőséget eléri.
    Időnként kell az erős mély az elektronikus (ambient) zenék miatt, és időnként kell a tiszta magas a gitárszólós (metal, rock, blues etcetera) dalok miatt.

    Mit tudnátok ajánlani?
    Illetve a Superlux márka fülesei nagyjából hogyan pozicionálhatóak a HD555 köré, és ha a fenti igényeimet nézzük, melyik Superlux lenne ajánlott? Más márka is érdekel, csak utóbbi az olcsósága miatt vonzó. :U

    Nem!

  • fLeSs

    nagyúr

    Szasztok!

    Lenne egy hülye kérdésem.
    Xonar DGX+Sennheiser HD 555 kombóm van.
    Nagy nehezen sikerült rájönnöm, hogy ahhoz, hogy egy filmben/játékban 5.1 szóljon a fejhallgatóból ahhoz a Dolby headphone-t kell bekapcsolnom (mondjátok ha hülyességet beszélek).
    Viszont ezzel a beállítással a sima mp3 zenehallgatás nem jó, torzul a zene.
    Mit csinálok rosszul?
    Vagy zenehallgatás előtt kapcsoljam ki a Dolbyt, aztán filmhez/játékhoz meg vissza?

    Köszi.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    Szasztok!

    Lenne két kérdésem a szakikhoz.
    1. érdekelne, hogy mennyi időt bír ki egy fejhallgató belseje? Tehát a hangszóró (vagy nemtom, hogy fejhallgató esetében minek hívják). Btw egy HD 555-ről lenne szó.

    2. létezik olyan hely Mo-on ahol HD 555-höz lehet kapni "fülpárnát"?

    Köszi!

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    Szasztok!

    Tudtok olyan helyet Mo.-on ahol lehet venni Sennheiser HD 555-höz tokot? Vmi ilyesmire gondoltam KATT.

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok

    az AKG K401 és a Sennheiser HD 555 közt alapvetően mi a különbség?
    Egy kategória a kettő? Láttatlanban (pontosabban hallatlanban) kellene választanom. HA meg is hallgatnám őket különböző időben más jelforrásról, azu nem vinne előrébb, boltban asszem már nem kaphatók, és az ottani meghallgatás sem biztos, hogy előrébb vinne. Tudom, hogy mindkettő jó, már hallgattam is biztosan, - bár sokat nem fülesezek -Inkább stílus, karakter, minőségbeli különbség érdekel, hogy egy kategória-e a kettő. Vagy érdemes egy kicsit spórolni, és a 40-60 ezres sávból válogatni (HD 598)? Van akkora minőségi ugrás?

    Cél: általános zenehallgatás, mps, pc, cd játszó (HD970+tranzisztoros erősítő).

    Elsősorban a ritmika, tér, zeneiség érdekel, inkább meleg, érzelmes, hang, mint a hűvös, analitikus. Kb.

    köszi,
    ÜdW

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Wolfskin #9396 üzenetére

    A HD555 és a HD595 lényegében valóban ugyanaz (a lényegi különbség az 555-be beletett takaróelem, illetve az 595 válogatott driverei), de valószínűsítem, hogy a HD558 és a HD598 esetében megújultak a driverek is, mert eléggé különbözik a hangjuk az elődeikétől (szerintem fejlődött).

  • Wolfskin

    őstag

    válasz #71562240 #9399 üzenetére

    nah, ma megvettem az 555-t, egy barátságos sráctól 15k-ért. otthon egyből kikaptam a szivacsot belőle (@595), aztán teszteltem egy kicsit. persze csak egy n8-as telefonnal...:(
    nem rossz. szebben szólt, mint a px100-as fülesem, az tény.

    aztán most este volt egy kis időm, előbányásztam az egyik dobozból a HK HD 970 LE cd játszómat, de szomorúan tapasztaltam, hogy nincs rajta fejhallgató kimenet...

    úgyhogy kerestem hozzá egy erősítőt. egy akai am-57-t találtam, összekábeleztem, és meghallgattam a dire straits best of cd-t, ami amúgy is benne volt.

    konezkvens: nagyon precíz, szép basszus, mély, telt, de azért nem "zsíros". a magasak is szépek, részletes közép, szóval szépen egyensúlyban van, de nekem hiányzik belőle a szárnyalás, meg egy kis csillogás. régi emlékem egy HD430-ról hogy sokkal szellősebb, tágabb, lényegesen nagyobb a tere. ez sokkal inkább emlékeztet a régi DT990-emre (amit szintén előkerestem az alkalomból, de az egyik fele nem szól... lehet, a kábele halt meg, de az mindig is utáltam, sz@r csavaros "telefonkábel", örökké begubancolódott, beakadt)
    összességében azért egy kicsit fárasztó, órákig biztos nem hallgatnám, de azért lefekvés előtt egy kis zenehallgatáshoz megteszi:)
    van még valahol, majd egy hd 420-am is, majd azt is előkeresem a kíváncsiság miatt.

    örülök, hogy nem ugrottam bele egyből egy 598-ba, most kicsit utánaolvastam külföldi fórumokon, akkora különbség nincs a kettő közt, főleg nem karakterben. ha sennheiser, asszem a hd-600 lenne az én világom, valami jó elektronikával.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • gbela

    senior tag

    Sziasztok,

    én is kérnék egy kis segítséget fejhallgató vásárlás ügyben:

    - 90% itthon, 10% közlekedés
    - zene, film, játék
    - vezetékes
    - h circum vagy supra az mind1, legalábbis nincs preferenciám, mindkettőt használtam már, mindkettő kényelmes volt nekem, viszont amiért egyáltalán veszem az az, hogy külső hangokat kizárjak. ez itthon fontos, lakótárs hangos, énmeg háklis...tehát extra fontos, hogy elég jól hangszigeteljen, ami miatt circum kell. (most is van egy sennheiser pc 151 headsetem, hangminőségben ez is megfelel, még így h mikrofonos is, de mert 0 hangot zár ki így muszáj cserélnem)
    - zárt...elvileg a fenti kritérium is jobban teljesül zártban...
    - no mikrofon
    - hangzás kiegyensúlyozott, nem szeretem ha egy füles direkt rámegy vmelyik végletre, basszusra jellemző ez ugye. Rock/metal a fő stílus, de amúgy meg minden, ha nem tetszik a balanszos hang úgyis van equalaizer.

    Nem igazán ástam mostanság bele maga, kicsit sennheiser elfogult vagyok mert agybadugósaim mindig azok voltak és mindig jók voltak, nagy ismert márkákból meg futottam már gagyiba, dehát ugye épp azért írok ide, hogy felnyissák a szemem:) HD 555-öt néztem így hirtelen, bár árnyalattal drágább mint amire gondoltam (20k környéke), de éppenséggel beleférős ha nem jön jobb ajánlat, pláne h lehet okosítani ahogy olvastam.
    Utólag esett le h az nyitott...de elég bumszlinak tűnik ahoz, hogy jól kizárja a külső hangokat...na hátha van vkinek tapasztalata...

    Előre is köszi

    [ Szerkesztve ]

  • a2d2

    addikt

    Sziasztok!

    A két füles közül melyiket lenne érdemes megvenni, ha egy áron van a kettő?
    - AKG K 142 HD
    - Sennheiser HD 555@595

    Köszi!

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • Leonard

    tag

    válasz fi:zi'k #10864 üzenetére

    Sajnos nem, említettem is, hogy láma vagyok fülesekben. Azért hogy legyen itthon valami, egy HD 555 az van, de ez nem igen volt használva családi házban a duettok mellett.

    Leonard

  • Madn!ght

    addikt

    Üdv újra!

    Beújítottam egy Sennheiser HD 25-1 II. Adidas Originals editionnal.

    Gondoltam megosztom az első benyomásokat. :)

    Eddig egy HD 202-t és egy HD 555@595-t használtam, valamint korábban volt egy Sony MDR V700-am is.
    Főleg a diszkóspulthoz kellett valami megfelelő teljesítményű, illetve strapabíró fejes. A sony miután sikeresen széttört a technics dj-rp1210 volt alternatíva, de végül a seni mellett döntöttem.

    Ami elsőre feltűnt, hogy szinte pehelykönnyű, felvéve komfortos, viszont mivel nem öleli körbe a fület, még szoknom kell.

    A pioneer djm 500-as keverőre kötve a fejhallgató hangerőpotijával félhangerőn is üvölt a fejemben, ugyanakkor a külső zajokat teljesen kizárja. Eddig a HD 202-nek, ill. a sonynak is jobban oda kellett tekerni, hogy megfelelően halljam a zenéket a mixhez. A mélyet is jobban szereti, mivel az előzőek már hasonló beállítás mellett torzítottak.

    35k-ért jutottam hozzá, megítélésem szerint megérte az árát. Remélem a következő 10 évben nem kell lecserélni. :)

    Ha valaki hasonló célra fülest keres, csak ajánlani tudom. :C

    üdv: mad

    [ Szerkesztve ]

    ₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

  • rongyi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Régi Sennheiser HD 555 fejhallgatómat szeretném lecserélni, mert szegény már igencsak viseltes. Kinéztem magamnak egy szintén Sennheisert, a HD 518-at. Kérdésem az lenne, hogy ez a fejes van-e olyan jó vagy jobb-e hangminőségben, mint az 555? (Asus Xonar DG-vel használnám)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz rongyi #12002 üzenetére

    Meg lehet stabilra ragasztani, nem lesz olyan szép mint eredetiben, de ingyen van.

    Ha mégis cserélni akarod, és újat akarsz venni, és a HD518-on gondolkozol, akkor már érdemesebb a HD558-at, alig drágább mint az 518, és amúgy is az 558 az 555 "utódja" - egyébként fejletteb hangja is van az utódnak. Az 518 inkább az 515-höz hasonlítandó, bár a karaktere elüt attól, merthogy az 515-nek eléggé elrontott karaktere volt, amit az 518 szerencsére nem folytat.
    Nyilván észrevetted, hogy mostanában sokkal rosszabb árfolyamon kaphatóak ezek a Sennheiserek, mint a HD555 idejében. Valamelyik MM-ben, azt hiszem a Westendben 35ezerért láttam HD558-at, másutt drágább 5-10ezerrel.
    Más típusok is szóba jöhetnének persze, ha érdekelnének.
    No meg az úgy nem szép, hogy azt mondod, hogy kinézted magadnak a HD518-at, majd tőlünk kérdezed, hogy hogyan szól. Ha nem tudod, hogyan szól, akkor mi alapján "nézted ki" magadnak? - költői kérdés, nem kell válaszolni.

  • donpe

    aktív tag

    válasz #71562240 #12342 üzenetére

    Mindesetre 30-at szerintem nem ér meg. Használtan 555 már szokott lenni 15 körül, amiből elég könnyen lehet 558-at csinálni. ;) Egy 440-es Shure-ral biztosan jobban jár az ember ebben a kategóriában. 30 körül pedig már lehet találni DT770-es Edition beyereket, amik szintén nem rosszak.

    Nekem volt HD555-öm és 598-am és 650-em is. Az 598 elég tűrhetően szól már. bár fő erénye a kényelmesség. Még az én nagy dinnye fejemen is baromi kényelmes, talán a legkényelmesebb fejes, amivel eddig találkoztam. Mozizni ideális. :K

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Tuco78 #13230 üzenetére

    "Többször is kérdeztem de eddig nem kaptam itt érdemleges választ!" Elsősorban, mert nem jól kérdeztél, ugyanis többek között éppen azért van egy praktikus témaösszefoglalója a topiknak, hogy a tanácskérők annak az értelmében, annak a filozófiája mentén kérdezzenek, te pedig nem azt tetted, ez a kisebb baj, de mivel nagyon sokan vannak hasonlók, ez hosszútávon fárasztó, és telítődnek a segítőkészebb fórumtársak is. Ugorgyunk.

    Szándékosan próbáltam jelezni, hogy az 570-hez, 590-hez kis eséllyel kaphatsz itt és most véleményt, mert a jelek szerint alig ismeri a mostanában itt fórumozók közül valaki, régebben is nagyon ritkán került szóba, de a jelek szerint például Bodz közbeszólt, hogy őneki van véleménye róla - talán részletezi is. Én csak a HD555-öt ismerem a három közül, szerintem bőven megér 15ezret egy hibátlan állapotú példány, sokan szeretik, sokan kevésbé. A hangképét le tudod szűrni a korábbi véleményekből (én is írtam már róla), amely vélemények persze ezügyben is ellentmondóak egymással, tehát nem csak abban vitatkoznak az emberek, hogy mennyi pénzt ér meg, hanem abban is, hogy egyáltalán hogyan szól, de ez az ellentmondásosság is jó tapasztalat lehet egy "kezdő" számára.

    A számozás ugyebár néha változik az időben, itt is erről van szó, az 570 és az 590 egy régebbi számozási logika szerint működik, mint az 555, tehát a két számozásnak nincs köze egymáshoz, nem összehasonlítható. Mindazonáltal az 570, 590 korosztálya óta sokat fejlődött az alap- és középkategóriás fejhallgatók hangja és ár-érték aránya, ezért is olcsóbbodtak meg annyira a régiek, kivéve a gyűjtői darabokat. No és a fejhallgatók zöme nem örök darab, a kevésbé tartósaknak megromlanak az anyagaik előbb-utóbb, és az 570. 590 esetében már évtizedekről beszélünk, ami számíthat.

    Okos dolog használtat vásárolni, mi is azt szoktuk javasolni, persze így kicsit több szerencse kell, hogy kifogástalan állapotúhoz jusson az ember, egy kicsit nagyobb így a kockázat.

    A HD570 valóban kissé hihetetlen 5ezerért, lásd a kockázatokról írottakat fentebb.

    A részedről sejthetően rendelkezésre álló árkereten belül vannak az általad említetteknél egyértelműbben elismert típusok is, például a mostanában itt népszerűek közül: Shure SRH-440, Creative Aurvana Live!, Beyer DT235, Beyer DTX710, Beyer DTX910, Audio-Technica M30/M40, Beyer DT440, AKG K530..., én hozzáajánlom a vitatottabb Marshall Major-t is, ezek jelentős különbségeket mutatnak a hangkarakterük és a konstrukciójuk tekintetében, sokat olvasgathatsz róluk a topik első és második részében, ha rájuk keresel. És lehetőleg hallgatózz meg minél több fejhallgatót a megfelelő helyeken, hogy megtapasztald milyenek vannak, és milyeneket szeretsz. És akkor még ott van a témaösszefoglalóban egy-két tudnivaló és további választékkínálat.

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    Sziasztok!

    Szerintetek hogyan lehetne tisztítani egy fejhallgató (Sennheiser HD 555) fülpárnáját?

    Előre is köszi a válaszokat!

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • rongyi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tudtok olyan oldalt mondani, ahol Sennheiser HD 555-re lehet venni párnát és kábelt?

  • rongyi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne, hogy aki használ/használt Sennheiser HD 558-at és előtte volt Sennheiser HD 555-e az leírná a tapasztalatait?

  • #71562240

    törölt tag

    válasz rongyi #16872 üzenetére

    Tapasztalatom szerint puhább, nyugodtabb, hallgathatósabb, kicsit mélyebb tónusú az 558. Kevésbé "zsezseg", mint az 555. Az 555 tehát egy kicsit izgágább, és pöttyedt szárazabb is a hangja, a magasai élesebbek, érdesebbek - bár önmagában nem egy száraz hangú fejhallgató az 555 se. Nem tudom, mennyi lenne az árkülönbözet, de sok pénzt szerintem se érdemes rákölteni a cserére.
    Hozzáteendő, hogy én is úgy voltam vele, mint Bmakszim, hogy HD555-öm volt egy darabig, tehát azzal hosszabbtávon együttéltem, így nyilván a hibái is feltűnőbbek lettek, mint az 558-é, amelyet csak hallgatgattam alkalmanként. Mint tudjuk, a sokáig tartó kapcsolatokban egyre inkább a hibák kerülnek előtérbe. A HD555 talán izgalmasabb "szerető, kaland, flört", de az 558 jobb "feleség, családanya, háziasszony".

    [ Szerkesztve ]

  • DEJVID

    őstag

    válasz Yamaha R1 #17965 üzenetére

    [link] a hd 555 párnája is jó rá, az velúrból van. Kevésbé melegít, de cserébe kevésbé szigetel.

  • sting2

    addikt

    válasz capulet75 #18279 üzenetére

    Sziasztok!

    Pár napja már futom a köreimet, 5.1-es füles témában a másik topikban.
    Felszámoltam a HM részleget, viszont az esti konzolozással még szívesen kikapcsolódom.
    Eddig ez könnyen ment, a HD 555 és az éppen aktuális AV segítségével.
    Most viszont a fenti helyzetből adódóan más alternatívák felé kell néznem.
    90% - Konzol
    10% - Film.

    Vicc, hogy akár 60K is lenne egy fülesre de ez azért, ez meg ezért nem jó, ami jó az nincs nálunk.
    Ami meg van, nem jó konzolra.
    Egyébként meg az összes szar mert a " sztereó az igazi ".
    Kabaré!!
    Nem lenne egyszerűbb venni valami, jóféle - régebbi 5.1 vasat és abba bedugva zúzni tovább?

    Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

  • sting2

    addikt

    válasz Bodz #18372 üzenetére

    Ne nevess ki, de ez azért lett megkérdezve mert amikor itt volt nálam 3 db 5.1 füles, akkor a Laptopom bal oldalába a Sennheiser HD 555 volt bedugva, a jobb oldal USB kijáratába meg felváltva cserélődtek a kölcsön készülékek.

    Jobb híján, egy 3 perces Demóval tesztelgettem a térhatást.
    Arra jó volt ez a délután, hogy ki derüljön a " sztereó vagy 5.1 " kérdés.
    Kevesek voltak..., de a zsinór nélküli verzió kényelme tetszett.

    Szeretem a 555- féle hangot, de már tovább lépnék (cirka 6 éves).
    Mi a következő lépcső szerinted, dinamikában - részletezésben - hangminőségben?

    Mert, erősen gondolkodom (lehet hülyeség) abban, hogy veszek egy frissebb sztereó fülest, mellé valami régebbi 5.1 vasat, PL : Yamaha RXV 1300 RDS vagy Sony STR DB 840 QS, és teszek erre a " milyen fülest a két új Konzolhoz " kálváriára....

    Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

  • sting2

    addikt

    válasz schawo #18392 üzenetére

    Gondolom a DAC/AMP hozzá, optikai kimenetes legyen.
    Mi a min. ebből, amit meg kell lépni a HD 555 meghajtásához?
    Mivel hallanám a teljes tudását?

    Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

  • sting2

    addikt

    válasz Bodz #18404 üzenetére

    De csak ezen van optikai : HA Info DA1, tehát akár tetszik akár nem, ezzel kell minimum számolni.
    Nincs ötletetek arra hol tudnám ki próbálni, gyorsan - hatékonyan, mit tudna a HD 555 egy ilyennel vagy hasonló tudásúval?
    Azért lássuk be, ez nekem elég új terület, vakon hiszek a tapasztaltabbaknak de még csak nem is tudom mivel több egy ilyen, mint mondjuk egy Denon 2309 által szolgáltatott Kraft.
    :F

    Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

  • sting2

    addikt

    válasz harry #18422 üzenetére

    Konzolon menne csak- PS4 - Xbox One...
    No zene.

    A cél : megtalálni a HD 555 mellé, a nem több - nem kevesebb DAC/AMP-ot.
    Mindezt úgy, hogy fogalmam sincs mit is kapok valójában, mert ez a füles csak erősítőkben járt.
    Volt, Marantz 7002 - 7005, Denon 1912 - 2309, Denon PM 1080R, Onkyo 609 - 809.

    Azt mondják, akármelyiket lemossa Fejes hangzásban egy külön erősítő.
    De akár egy 20 000ft-os is??

    [ Szerkesztve ]

    Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

  • Exodius

    őstag

    válasz Bodz #21867 üzenetére

    Karakter....hmm nah ez nehéz kérdés. 4 éve van egy Sennheiser HD 555-ösöm, pár napja jöttem rá hogy van ilyen, hogy WASAPI és azóta feltámadt a basszusa, viszont gyűjtöttem egy kis pénzt és kéne egy kis arculatváltás. Egy egyszerű Creative Soundblaster X-Fi Extreme Audio-m van. És eddig csak annyit tudok, hogy nem akarok bőr fülpárnásat, mert azoktól kiráz a hideg. A DAC vagy komolyabb hangkártya (Essence vagy ESI) vásárlást későbbre tervezem, amíg újra össze nem szedek ugyanennyit (egy Audioengine D1-esen töröm a fejem, mert állítólag az megéri az árát)...amúgy az AKG 242-t miért ne vegyem? 272 is rossz? :O

  • Exodius

    őstag

    Amúgy kíváncsi vagyok mennyire törekednek a gyártók, hogy a zárt fejhallgatók beérjék a nyitottakat...természetesség szempontjából. Még 2009-ben vettem egy Sennheiser HD 555-öst 20k-ért és....uhh. Megértem, miért mondták, hogy ott kezdődik a belépő kategória. 2011-ben forgalmazta az Extreme Digital utoljára, akkor felment 30k-ra, majd hirtelen eltűnt. :O Most épp méltó utódot nézek neki mert szegénynek megtört a kábele, és kéne vérfrissítés. De valamiért félek a zárt fejhallgatók zártságától, mert hiába jó a basszusuk, a szellőzésük miatt állítólag a közép és magassal nem bírnak. A nyitott meg a basszussal nincs jóba, de ha veszek hozzá egy DAC-ot úgyis kihajtja az Istent is belőle, és akkor lesz basszus. Viszont a Sennheiseremet közepes hangerőn is hallják a másik szobában, úgyhogy....Ahhhhh...belezavarodok. :Y :D

  • Ch4os

    aktív tag

    Sziasztok! Várom az ötleteket, hogy felesleges 20-30e Ft-omat milyen fejhallgatóra költsem. Akár használt is érdekel.
    Jelenleg a melóhelyen egy Sennheiser 555 hd van. Legalább hasonló tudásút keresnék igazából, csak mikrofonnal. meg hogy ne repedjen el.
    Márkafüggetlen vagyok, de azért hagyjuk a low-end kategóriákat.

    Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon számítógéphez és TV-hez.

    Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Számítógép: Játék (70%), zene (20%) TV: film, csak HD (10%)
    (Százalékokban a várható használat.)

    Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    30.000 Ft

    Vezetékes vagy vezeték nélküli?
    Vezetékes. 2-3m madzaggal.

    Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural egy nagyfülűre! A Senh. 555 tökéletes méretben.

    Zárt vagy nyitott?
    Inkább a nyitottat preferálnám, de meg lehet győzni az ellenkezőjéről.

    Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
    Mikrofonos, és mindenképpen mikrofonos! Tudom, hogy van a "vegyek egy csiptetős vagy asztali mic-et és kész" megoldás, de ez a rigolyám. Tehát ez fix! A le-felhajtható mic. kell, hogy ott legyen a pofám előtt!

    Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
    Semmi extrát. csak szép hangzást. :)

    Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Szg: jelenleg az alaplapi van használtban, de van egy Creative Sound Blaster X-Fi (SB04601-D) a polcon porosodva. - Egyáltalán ezt betegyem? Lesz különbség egy "alaplai" helyett? (ha kell megnézem milyen alaplapom van most pontosan) Jenlegi "akciás" fejhallgatómból az alaplapi is biztosan kihozza most a maxot. :)
    TV: Valami TV out

    Válaszokat előre is köszönöm.

  • Exodius

    őstag

    Srácok. A Sennheiser HD 555-ös milyen karakterisztikájú? Valakinek volt a buksiján ilyen rajtam kívül? :)

  • Exodius

    őstag

    Jófejek vagytok :), de akkor megkérdezem még egyszer: A Sennheiser HD 555 milyen karakterisztikájú? Amúgy úgy tűnik Shure SRH840-es lesz. Vaccinálok közte meg a Beyer DT770-es (250 Ohm-os) között, de ha a Audio-Technica T500 megéri a 23k-t akkor rendelek Hangbarlangból. :D

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Exodius #22844 üzenetére

    (#22795) Exodius: "Srácok. A Sennheiser HD 555-ös milyen karakterisztikájú? Valakinek volt a buksiján ilyen rajtam kívül?" Szinte mindenkinek volt már a buksiján. Ha rákerestél volna, láthattad volna, hogy mintegy ötvenmillió hozzászólás foglalkozott vele, főleg a topik "archívumában".

    (#22839) Exodius: "Nah elmerültem." Nem merültél el, csak lásd fentebb.

    (#22844) Exodius: "...de akkor megkérdezem még egyszer: A Sennheiser HD 555 milyen karakterisztikájú?" Lásd fentebb.

    "Amúgy úgy tűnik Shure SRH840-es lesz. Vaccinálok közte meg a Beyer DT770-es (250 Ohm-os) között,..." Úgy érted, beoltod a fejhallgatókat valami fertőzés ellen?! Vagy magadat oltod be két fejhallgató között?! Ezen vacillálok most. (A szakmai topikok nem az öncélú hozzászólásgyűjtögetésre valók, hanem valós beszélgetésekre, valós kérdésekre, valós válaszokra.)

  • adalbert1

    veterán

    válasz .DLL #23792 üzenetére

    Köszi a választ. Ezeket hol lehet kipróbálni? Eleve, Budapesten hova érdemes menni, hol van a legtöbb fejhallgató egy helyen? Ma voltam egy media markt-ban, kipróbáltam a HD419-et és HD439-et (ezt csak rövidebb ideig), hát, én nem éreztem annyira a köztük lévő 12k különbséget (persze fentebb gondolom még nagyobb ár esetén még kisebb különbségek vannak már). Kényelmesek voltak, igaz a basszust/mélyet kicsit túl soknak éreztem, a magas hangok hátrányba szorultak. Ebben az árkategóriában melyik füles ennél kényelmesebb? Illetve HD 555-nek (arról egész jókat olvastam) mi a közvetlen utódja? HD 558?

    szerk.: a media markt választékával alapvetően elégedetlen voltam, pont ebből a 10-30k között kategóriából volt szerintem kevés fejhallgató, illetve rengeteg olyan volt, ami már első körben kiesik (nem öleli körül a fület, túl harsány színvilága van, nem szimpatikus maga a brand, stb).

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Dorien #23875 üzenetére

    Xonar DX-em van, az 50 ohmos hd555-höz elég.
    Most nézem hogy igencsak 60 felett jár mostanság a dt880. Lehet hogy inkább valami olcsóbbat veszek, 20-30 között. Eben a kategóriában van ami jobb az 555-nél, főleg komoly és akusztikus zenéhez?

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • .DLL

    veterán

    válasz St3venson #26905 üzenetére

    A keretösszegtől is függ ám a dlog...
    AKG Q701+egy erősítő hozzá
    Sennheiser HD580 Precision használtan
    Beyerdynamic DT990 (nem tudom miről hajtanád, de annak megfelelő változat)
    Audio-Technica AD500X
    Olcsóbb kategóriában Pioneer SE-A1000, Takstar HI-2050.

    Sok itt az eltérő karakterű fejes, meg kell hallgatni mi jön be, nagyjából az 555 ára és kényelme köré csoportosítva gyűjtöttem ki néhányat.

    (P.H.)

  • Mardel

    őstag

    válasz Bodz #27123 üzenetére

    Hm.
    Most letöltöttem a soundcloudos m30x [link]és srh 440-es [link] wav filet.
    Foobarba be és abx, de most az m30x hangja sokkal jobban tetszik. :DDD

    Persze az előzőt még notebook hangszórón hallgattam, most meg asztali gépen sennheiser hd 555-el.

    (#27125) fattyu:

    Itt van, hogy hogyan veszik fel a mintákat. Nem szimuláció. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

  • Mardel

    őstag

    válasz vzsryl #27135 üzenetére

    Ezt azt hiszem már az elejétől kezdve is tudtam. De úgy gondoltam, hogy egy hd 555 meg egy xfi xtreme music hangkari nem lehet rosszabb.
    Nem azt mondtam, hogy pont ugyanígy fog szólni, sőt szerintem ők sem azért csinálják, hanem segítség lehet a karakterisztikák közti különbségben.
    Ez olyan mint mikor ugyanabból a felvételből van 2 master anyag és az egyik jobban szól (mert a másikba nagyon belenyúltak), még nem high end fejhallgatón is.

    [ Szerkesztve ]

    Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

  • Exodius

    őstag

    Kedves mindenki!

    A négy hónap alatt csak összejött a pénz egy jobb fejesre és kéne egy ksi segítség, mert sok a jelölt a tapasztalat meg nálatok van, mert sajnos csak jó híreket hallottam a jelöltekről, de a fejemen még nem voltak. Egy Sennheiser HD 555-ösnek lettem a gazdája még 2009.08.-ban (20.000 rugóért, azóta teljesen eltűnt a piacról, WTF?) de sajnos mostanában elő jött a baj, mégpediglen a kábel a végén kurv*ára megtört aminek a beállítását azóta tökélyre fejlesztettem (de valószínűleg már nem úgy szól mint korábban). Olyan fejhallagatót keresek, amit otthoni környezetben használnék, mindenféle zenére (ez a legrosszabb :D) és még ebben az évben be akarok szerezni egy Musiland Dragon DAC-ot ami állítólag kur*va jó hajtás fejesek alá és eBay-en csak 37 rugó ami best buy. Nem kell nagyon színezniük, egy minimális basszus vagy középkiemelés lehet, de nem akarom hogy a többiek kárára menjen. Ezeket néztem ki leírások és említések alapján (40-50k-t költenék rájuk, de ha az olcsóbb jobb, akkor arra is hajlok, legalább előbb meglesz a DAC :D)

    1. Beyerdinamic DT 990 (250 Ohm) - állítólag legendary item ebben az árkategóriában és best buy gyanús.
    2. Beyerdinamic DT 770 Pro (80 vagy 250 Ohm) - a másik legendary item csak zártban, de ettől meg félek, mert bár a zártaknak "általában" jobb a basszusa a terükön érződik a bezártság, ezt meg nem szeretném a klasszikus zenék miatt. .:( De javítsatok ki ha tévedek.
    3. Audio-Technica ATH-T500 - 25k-ért nem tudom az előnyeit/hátrányait, de lehet ár-érték-ben megéri megvenni.
    4. Audio-Technica A500X - rivális lehet a DT 770-nek, bár lehet hogy tévedek.
    5. Audio-Technica AD500X - a másik nagyágyú, ahol az olvasottak alapján kiküszöbölték a nyitott fejhallgatók basszushiányát úgyhogy prioritás szempontjából ő áll a 2 helyen.
    6. Shure SRH440 - félek, hogy a semleges színkép miatt, kicsit száraz lesz a zene, meg hogy nyomni fogja a fülem (sajnos nagy fülem van)
    7. Shure SRH840 - méretben nagyobb a 440-nél, csak nála meg nem tudom, hogy milyen a hangkép, hol színez.

    Jelenleg egy ilyen hangkártyám van: [link] de van egy kis keret egy Xonar DGX-re is ha netán szükséges az ideiglenes hajtás amíg be nem szerzem a Dragon-t.

    Bocs, hogy ilyen sokat írtam, de most már nem akarom húzogatni, akár privátban is írhat akárki, aki behatóan ismeri a fentebb említett fejeseket vagy van jobb ajánlása. Előre is köszönöm. :)

  • Exodius

    őstag

    Kedves lezso6, Dave™, .DLL!

    Köszönöm a gyors válaszokat, hezitálok a DT 990 meg az A500X között esetleg harmadiknak bejöhet az AKG 550-ese így a többiek kiesnek. A DT 770-essel meg a Shure-okkal mi a baj? Jah meg még 2 kérdés:
    1. A DT 990-es és 770-es melyik tartományban színez?
    2. És a Sennheiser HD 555-ös? :O :)

    Köszönöm. Amúgy ha lenne egy összefoglaló táblázat, ezekről a fejesekről is mint a leírásban feljebb, akkor nem kérdezném. De kíváncsi vagyok, nah. :)

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Exodius #27643 üzenetére

    Ha nem extra érzékeny fejhallgatót használsz, ahhoz mindenképpen kelleni fog erősítő. Extra érzékenynek tekinthető pl. a K550 és az A900X. Ez nem jelenti azt, hogy ezek ne lennének jobbak erősítővel, csak azt, hogy anélkül is el lehet lenni velük. A DT990/770 (főleg a Pro) eléggé megnyomja mind a mély, mind a magas tartományt. Plusz erősítés nélkül még nem is szépen fogják ezt tenni, tehát ezeket ezért húznám le. A Shureok szerintem kényelmetlenek, az A500X pedig túlságosan alsókategória a többihez képest. A helyedben inkább használtban gondolkodnék, a fentebbi felsorolásból. Ha mindenképpen újat szeretnél, akkor a K550/551 jó választás lehet, mivel gyakorlatilag mindent tud, amit szeretnél, és erősítés nélkül is elvan. Viszont passzolnia kell a fejedre, különben nem fog rendesen szólni. A HD555 azért tűnt el, mert a közel olyan/alig jobb 558-at másfélszer annyiért lehet árulni azért, mert új modell. Az 555 sem volt egy nagy eresztés egyébként, erősen alsó kategória a tényleges kvalitásait tekintve. Valóban jó lenne egy táblázat, de igazából azoknak segítene, akik már amúgy is eligazodnak a jellemzőkön, illetve erősen függ a fejhallgatók hangja a forrástól/erősítéstől, így nehéz is lenne konszenzusra jutni sok esetben, hogy akkor most hogyan is szól. Meg a többség a saját kedvenceit preferálja, és ez rendszerint látszik is a vélményekben, szóval nehéz lenne objektív keretek között maradni :) Abban általában egyet lehet érteni, ha valami jó ár/érték arányt képvisel, ezzel többnyire nem is szokott gond lenni itt a topikban sem. A K551 pl. jó, a DT770 szintén, Pro80 dettó, HD558 nem, hazai AT árak nem (ebayes külföldi igen), HD600/650 új árai nem, használt többnyire igen, Beats és barátai (egyéb fos divatmárkák) nagyon nem.

  • Exodius

    őstag

    válasz Dave™ #27644 üzenetére

    A Beats az mi? :D Amúgy most jól meg lettem kavarva, mert a 990-nek a dizájnja meg a plüss párnái is jobban bejönnek de ajj...a Shure-ok kényelmetlenségétől tartottam. Szóval ők temetőkertbe kerülnek. Az 500X-en meglepődtem, hogy ennyire alsó-kategóriának tartod, de akkor ezek szerint túlárazott..pedig de egy szép darab. :O A Shure SRH940-esről mik a vélemények? Amúgy DAC-ot mindenféleképpen veszek (csak előbb gyűjtök), már csak azért is mert kíváncsi vagyok mennyire hajtja ki a belüket a fejeseknek és mert az tényleg zenére van. A HD 555-ös kábeljavításán meg gondolkoztam, mert ennyi kijár neki több mint 4 év szolgálat után és kidobni sem akarom (elvégre csak ez volt az első fejhallgatóm), de Szegeden hol tudnám ezt megtenni? :O :(

    Dave: a leírásban leírt táblázatról meg annyit, hogy elég lenne csak annyi hogy előny/hátrány-karakterisztika meg milyen zenékre ajánlott, aztán innentől ha az illető kiírta cetlikre akkor mehet tesztelni és onnantól meg eldönti melyiket akarja. :) Csak érted, aki följebb akar menni 30 fölé, mert őrölt audiophile és a hang a mániája akkor tudjon ott is szemezgetni. :) Habár nem tudom hogy a 40-60k-s szint mennyire vízválasztó minőség szempontjából vagy PDF-fájl és ott mindenki leírhatja a különvéleményét, csak ne rekedjünk meg a 30k-soknál, mert sokan kiesnek a játékból. :D

Új hozzászólás Aktív témák