Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reflxx

    aktív tag

    Sziasztok!
    Keresek egy fejhallgatót, amit főleg utcán hordanék, telóról hallgatnék zenét.
    Valami olyasmiben gondolkozok ami jól szól de azért nem annyira drága mint egy beats by..
    Haver Marshall Major-ját próbáltam az elég jónak tűnt, de gondoltam itt biztos mondtok még jobbat :P
    Főbb szempontok: kényelem, jó hangzás, könnyű hordozhatóság.

    Jelenleg itthon egy Roccat Kave-et használok, amit egy asus xonar dx hajt meg utcán pedig egy TT Isurus agyba dugósat. Ha találok/ajánlotok valami nagyon frankót akár a Kave-t is beáldozom.
    Mit ajánlanátok? illetve mi a véleményetek a Marshall-ról?
    Előre is köszi :))

  • autox3c

    tag

    válasz krichd1 #1918 üzenetére

    Marshall Major vagy Beyerdynamic T50p-ről vélemény? Ezeket is ajánlották már nekem.

    Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

  • scream

    veterán

    Szóval akkor megnéztem az ajánlott fejhallgatókat ( Beyer DTX910 illetve Creative Auravana Live!). De mind a kettő szerintem túl nagy (legalábbis nekem ez jött le a képek alapján.)

    Viszont a Marshall Major nagyon tetszik, mind méretre, mind kinézetre csak kicsit drágább, de lehet mégis ez lesz.

    Szóval ebben a 15-20k-s szegmensben milyen fejhallgatót ajánlotok utcára?

    Trance, chillout, new age mellé, lehetőleg minél kisebb legyen, nem szeretnék nagyot utcára és zárt.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz akela91 #2440 üzenetére

    Ez is az oka, de amit én mondok, annak a fő oka az, hogy a fejhallgatók többsége úgymond "túl informatív", "túl transzparens", legalábbis a valósághoz képest. Olyanok a fejhallgatók, mintha az élőzenét nem a nézőtéren ülve hallgatnád, hanem mintha minden egyes hangszer mellett ott állnál egyszerre, esetleg beledugnád a fejedet a hangszerek testébe - mondom ezt persze kissé demagóg módon sarkítva, de azért érthető gondolom a hasonlat. Need kolléga ezt írja a Denonnal kapcsolatban: "Én szeretem a mélyet de ez mindenre rá ült nem volt közép..na meg magas sem." Én meg azt szoktam hangsúlyozni, hogy a kocertterem nézőterén hallható élőzenéhez képest még a(z okkal) basshead fejesként számontartott Denon D1100 hangzási tónusa is, túl világos, mondhatni még ennél sem "ül rá eléggé" a mély a közepekre és magasakra, még ennek is "túl sok" a magasa. Ezzel együtt persze tudom, hogy a D1100 (és néhány társa) valóban túlzottan basszuskiemelt, tehát amikor ezen téma körül dödögök, akkor arra akarok rávilágítani, hogy a fejhallgatóknak bizonyos módon csalniuk kell (főleg ha a frekvenciamenet-mérési görbéket nézzük), ha a zene "valóságos hangtónusára" akarnak hasonlítani a hangjukkal, és nem a "fejhallgatós hangtónusra". Itt persze rögtön igazat is adok (#2442) schawo (és (#2443) krichd1) hozzászólásának, hogy ez a fajta csalás, amit a Denon mutat, erősebben kiemeli a mélyeket (lásd például a bőgőket), mint amennyire a valós zenében a valós nézőtéren általában halljuk őket (de amint krichd1 is írja, ennek oka leginkább a teremnagyság), tehát elismerem, hogy amit a Denon D1100 esetében nyerünk a réven, azt egyúttal részben elveszítjük a vámon. Ilyen szempontból például a Marshall Major hangzási balansza, frekvenciagörbéje közelebb áll ahhoz az "optimumgörbe-szerű" hangzási balanszhoz/frekvenciagörbéhez, vagyis "középsávorientáltsághoz", ami az élőzenét általában jellemzi, de a Major-nél meg emiatt túlzottan hiányoznak a legmélyek (és a legmagasak). Számomra ilyen szempontból a megfizethető árkategóriában etalon-féle a KOSS Pro4 néhány altípusa, amelyeket általában fojtott, információszegény fejhallgatóként írnak le. Az általam elvárt hangzási balansz szempontjából a magasabb árkategóriákban természetesen közelebb kerül néhány fejhallgató ahhoz, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon, - lásd talán például az Audeze LCD3-at, de (mondhatnám) az sem eléggé "tompa", az is "túl transzparens"...
    Ha már a mérési adatok szóba kerültek, a Denon D1100 típusú "mélykiemelős" frekvenciagörbével ellentétben azt senki sem kéri számon a fejhallgatókon, hogy a frekvenciagörbéjük 6-10ezer Hz körül kezdve meredeken lekonyul (merthogy még így is "túl sok" a magasuk, "túl transzparensek" a valós zenéhez viszonyítva).

    [ Szerkesztve ]

  • Levi's

    tag

    hali

    ezekről a fejhallgatókról tudtok mondani valamit?
    mivel ez másodlagos fejhallgató lenne, főként utcára és utazáshoz, így fontos lenne, hogy kicsi, hoszabb távon is kényelmes és minőségi legyen. zene az mindenféle lenne, de főként rock.

    1. marshall major
    2. skullcandy navigator
    3. sennheiser px 360

  • Levi's

    tag

    válasz fi:zi'k #2672 üzenetére

    maximum 30. nagyon jó indok esetén 35
    méretre pedig kb mint a major. de inkább az a lényege, hogy a pánt ne legyen nagy és vastag.

    u.i.: elméletileg mind a 3 kapható. a skullcandy-t pedig azért írtam mert azt hallottam, hogy az újabbak már nem rosszak.

    [ Szerkesztve ]

  • baluka26

    veterán

    válasz ntomka #2865 üzenetére

    Azt hittem urban headphone guide lesz, hogy:
    Marshall Major - Rock
    Sennheiser HD25 - Techno
    Beats Solo - Douchebag :D

    They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

  • Kevin89

    csendes tag

    Sziasztok!

    Fejhallgatot keresek olyan 15 es 35e ft kozott, iphone-on es laptopon valo zenehallgatashoz. Nem igazan ertek hozza, ezert kernem a segitsegeteket.
    A kovetkezoket neztem eddig: JBL J-55i, Marshall Major, AKG Q460. Ezek nepszerubbek gondolom, de ti biztosan tudtok ajanlani ezektol jobbat.

  • Kevin89

    csendes tag

    válasz Audison #2956 üzenetére

    Koszi a tippeket! Kicsit utanna neztem amiket ajanlottal, a muszaki tartalmukrol jokat irnak,de meretben nekem tul nagyok. Tobbnyire utcan hasznalnam, ezert mindenkeppen vmi mobil kellene. Maradt az akg q460 es a marshall major. Velemeny?

    A keresesi szempontjaim a kovetkezokre modosultak:
    - iphone4-hez (neha laptophoz)
    - eros, vastag kabel,aranyozott jack-kel
    - elektronikus zenek hallgatasahoz
    - impedancia 32 ohm v. kevesebb (itt nem tudom,h egy telefon mennyi impedanciat tud meg meghajtani)
    - on-ear kialakitas
    - hordozhato
    - zart kialakitasu
    - zajcsokkentes (nem aktiv!)
    - oldalanként több kiegyenlített felépítésű hangszórót tartalmaz (nem feltetel)

  • kenny123

    addikt

    Marshall major-rol van valakinek véleménye/tapasztalata?
    Ritkán utcán, főként itthon lenne használatban, mobiltelefonról, erősítő nélkül.

    yo

  • superecneB

    őstag

    Üdv!

    Fejhallgató vásárláson töröm a fejem.

    Otthon használnám, zenehallgatásra, skype alatt, stb, teljesen átlagos dolgokra, nem profi felhasználás (nem vagyok zenész, nem szerkesztgetek zenéket, stb)
    Az összeg kb. -20.000 Ft
    Vezetékest szeretnék.
    Inkább a circumaural kialakítás áll hozzám közel, kényelmessége miatt, de ha van olyan supra ami kényelmes, pár órás hallgatás során sem fájdul meg tőle a füle az embernek, nem határolom el tőle magam.
    Zárt/Nyitott:
    Igazándiból tök mindegy, de inkább a nyitott felé húz a szívem.
    Mikrofon nem szükséges.
    Hangzás: Nem szeretem a túlzott magas kiemelést, egyébként semleges hangzást szeretnék, de talán kis mély pluszt nem okozna problémát, nem tudom mondják -e így, de inkább a meleg lágyabb hangokat szeretem, a hideg csattogást nem csípem. Hallgatok jazzt, nu-jazzt, klasszikust, de rockot is, meg lényegében mindent szóval ez a tényező nem sokat segít. (ZZ Ward-ot nagyon szeretem mostanság)

    A napokban volt lehetőségem meghallgatni egy Marshall Major-t és tetszett a hangzása, bár régóta nem hallgattam semmilyen fejhallgatót, így viszonyítási alapom nincs, de tetszett amit hallottam, és még inkább amit tapintottam, kellemes volt az anyagfelhasználás, igényesnek mondható. Viszont nem tetszik, hogy lényegében egy iphonehoz való mobil füles.
    Régebben Icemat Siberia V1-em volt, azt szerettem, plüss párna, kényelem, a hangzása sem volt rossz. Jelenleg egy Sony sztereó hangfalpárt hajtok egy Denon PMA-495R-rel, a fülest ebbe szeretném bedugni. (6,3 mm) Alaplapi hangkártyám van Dell D630 laposban.

    Tudnátok ajánlani pár fülest ami mentén érdemes elindulnom?

  • eightykid

    csendes tag

    Jut eszembe, láttam Marshall fülest MM-ban. Nem néztem meg közelebbről a dobozát, de szinte biztos, hogy a Major volt, nem a Minor. Csak azért írom, mert emlékszem, korábban írta valaki, hogy hiánycikk.

  • Audison

    senior tag

    A nyíregyházi MM-ban sem volt semmi...fejhallgatók közül csak egy Koss volt, ami le volt árazva. A választék is szűkös volt, volt pár Denon, meg Marshall Major 45k-ért. :Y

    Viszont vettem egy Aerosmith CD-t 500Ft-ért. :DDD

  • #71562240

    törölt tag

    válasz pucz #10551 üzenetére

    Gondolom új árra gondolsz a 15-20ezer alatt.
    A kényelmesség nem olyan egyszerű, mert az utcai használathoz fontos a jó hangszigetelés, ahhoz pedig nem csak a zártság, hanem erősebb nyomóerő is kell, és az ilyen fejesek között sajnos elég ritka a puha fülpárnájú. Ennek fényében a kényelem terén való kisebb megalkuvással például az AKG K518LE elég jó választás, könnyen hordozható, viszonylag tartós kialakítású, és a hangját is sokan szeretik, igaz nem mindenki, mert eléggé mélyorientált, sokak szerint mélytúlsúlyos. Próbáld ki. Aztán ott van a sokak által szintén vitatott hangú Marshall Major, amely kiváló kialakítású az utcai használat szempontjából, a hangját nem mindenki szereti, mert ők tompának gondolják, ez vitatható, de az biztos, hogy a legmélyebb regiszterekben elfogy egy kissé, amolyan középsávorientált, és elég direkt hangja van. Akkor lehetne érdekes számodra, ha még be tudnád szerezni a 18-19ezer körüli bevezető árán, erre elvileg van még lehetőség, a gyakorlatban lehet hogy már kifogytak az ilyen áron behozott készletek, és akkor már csak a "normál" 30ezer körüli-feletti árán kapható. Ezek supraauralok, a circumauralok közül például érdemes lehet megpróbálni, talán még kapható valahol a mélyhangsúlyos, dinamikus, egyúttal elég kellemes hangú Creative Aurvana Live! vagy nézd meg a hasonlóan mélyhangsúlyos, kicsit direktebb hangú Audio-Technica M30-at vagy a mélyben szegényebb, de kifinomultabb hangú Shure SRH240-et. Ha mégis felmennél 25ezer környékéig, akkor bejönne képbe a topikban nagyon népszerű hangú Shure SRH440 is, vagy esetleg egy huszárvágással a JBL J55-öt is gyümölcsöző lehet kipróbálni, kellemesen szól, inkább a mélyei erősek. 15ezer alatt nézd meg a Beyer DT235-öt, nagyon jó ár-érték arányú, lehet hogy azzal is megelégedsz, és akkor marad egy kis pénzed. Na és ott van a jó nagy darab, általam még nem hallott, de az áráért állítólag jól szóló Digitech Pro Monitor is.

    (#10552) zoltankakuk "Felteszem utcára (...) persze az adott ár mellett a lehető legjobbat akarnám." Ez a lényeg, utcára is a hangminőség-kényelmesség-hordozhatóság háromszögből érdemes kiindulni, nem a divatos-dizájnos-színes háromszögből - gondolom én. "Nem véletlenül hordják a sztárok, ugyanis a celeb életben, különösen külföldön, fontos a megjelenés." Így van, ott fontos a trendiség, a megjelenés, meg a sok pénz, amit a cégtől kapnak a termék reklámozásáért. Mi azonban nem vagyunk celebek, szerintem ne őbelőlük induljunk ki, ha magatartásmintát keresünk magunknak. "Gondolom azok az NBA játékosok otthon olyan rendszerrel rendelkeznek, mint amilyen nekünk álmunkban sem lesz." Általában így van, mert még bőven marad elég pénzük, miután megvették a tizenötödik Ferrarijukat a garázsba, hogy hifire is elköltsenek egypár milliót, de többségük esetében sajnos kár beléjük, és lefogadom (sőt tudom), hogy Michael Phelps-nek, Kobe Briant-nek, Metta Worldpeace-nek (alias Ron Artest) és társaiknak, akiket folyton Beats-szel a fejükön látunk bevonulni a pályára vagy a medencéhez, eszük ágába se jut zenét hallgatni ezeken az eszközökön, tehát nekik ugyan mindegy, hiszen csak azt hallgatnak rajt, amit, ellenben a jó fejhallgató arra való, hogy a zenét minél ügyesebben közvetítse. A tárgyalt Beats-ek nem a zene, hanem a dr. Dre-féle hangok közvetítésére való, olyan is a hangkarakterük. Szerintem felesleges a mókusvakítás eszközeinek a védelmére szót pazarolnod, hiszen te is azt mondod, hogy nem ezeket vennéd. Szerintem kár filozofálgatni ezekről egyrészt-másrészt módon, kár relativizálni azt, hogy ezek a készülékek elsősorban, másodsorban és harmadsorban is arra valók, hogy hülyítsék vele az embereket, illetve hogy kihasználják az emberek tudatlanságát? Persze egyikünk se küldi a vérpadra vagy máglyára azokat, akik ezeket a Beats-eket veszik, ez szívük joga, és ezt még a kormány se tiltotta be és nem adóztatta különadóval, de itt a hozzáértők általában nem örülnek, ha a Beats-eket propagálja valaki, mert a Beats-ek irritálóak, tenyérbemászóak, még akkor is, ha nyilván akad azok között is egy-két típus, amelyik az irritálósága mellett még viszonylag jól is szól.
    Végül is csak azt ismétlem, amit az előttem szóló Ati1979, krisztianAMG és mások mondtak, de meg akartam erősíteni.
    "A Beats-nek is jó egy kis ingyen reklám mondjuk egy NBA játékostól,..." Ingyen?! Hol élsz te?! :D Éppen azért olyan drágák ezek, mert a fogyasztó fizeti meg, hogy ott látod a Kobe Briant és társai fején.

    (#10556) szakibá... Na persze, de van egyértelmű jelentésű szóhasználat, miért ne alkalmaznánk azt a félreérthető fogalmazás helyett? Ráadásul elvileg ez egy szakmai topiknak nevezett valami, tehát akár még elvárható is lehet a pontos fogalmazás.

    (#10557) pucz Miért leszólás? Felhívtam a figyelmedet egy (több) hibára.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Phvhun #10659 üzenetére

    Későm jutott eszembe, hogy Superluxból fognak tudni ajánlani a Superluxot ismerők ilyen árban is, ahogy az meg is történt, gondolom válaszd azt. Ezen kívül - mivel már a Marshall Major-t nem igazán lehet kapni a 18ezer körüli bevezető áron) nekem most csak mintegy 40-50ezer környékétől jutnak eszembe olyan fejhallgatók, amiket ajánlani tudnék, és mellékesen van rajtuk mikrofon is.

  • Mirman

    őstag

    válasz vzsryl #10951 üzenetére

    Hát ha megérné akkor vennék a géphez hangkártyát is ,de alap helyzetben integráltra gondoltam. A telefon egyenlőre egy SII de ez még a nyár folyamán egy HTC ONE-ra lenne cserélve reményeim szerint , ha mást nem karácsonykor. Zenében főleg rap és hip-hop amit hallgatok, nem nagyon volt még normális hangcuccom ( most egy Marshall Major van ) tehát nem igazán tudom hogy van e igényem extra mélyre vagy magasra. A lényeg az lenne hogy szóljon nagyon jól. A második kategóriában én egy Sennheiser Momentusra gondoltam , jó választás lenne ?

    [ Szerkesztve ]

  • toth_janika

    őstag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni fejhallgató vásárláshoz.
    Max 30-40k-t (de lehet olcsóbb is) szánnék rá, elsősorban otthoni használathoz, de vis major esetén utcára is kell(ene). Főleg hard rock, heavy metal vonalon, néha egy kis komolyzene (ha nagyon mérges vagyok, akkor Orff vagy Haydn :DDD ) hallgatásra.
    Lehetőség szerint olyan kellene, ami betakarja a fülkagylót, nem pedig ráhelyezhető.
    Köszönöm előre is :R

    [ Szerkesztve ]

    Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Tuco78 #13230 üzenetére

    "Többször is kérdeztem de eddig nem kaptam itt érdemleges választ!" Elsősorban, mert nem jól kérdeztél, ugyanis többek között éppen azért van egy praktikus témaösszefoglalója a topiknak, hogy a tanácskérők annak az értelmében, annak a filozófiája mentén kérdezzenek, te pedig nem azt tetted, ez a kisebb baj, de mivel nagyon sokan vannak hasonlók, ez hosszútávon fárasztó, és telítődnek a segítőkészebb fórumtársak is. Ugorgyunk.

    Szándékosan próbáltam jelezni, hogy az 570-hez, 590-hez kis eséllyel kaphatsz itt és most véleményt, mert a jelek szerint alig ismeri a mostanában itt fórumozók közül valaki, régebben is nagyon ritkán került szóba, de a jelek szerint például Bodz közbeszólt, hogy őneki van véleménye róla - talán részletezi is. Én csak a HD555-öt ismerem a három közül, szerintem bőven megér 15ezret egy hibátlan állapotú példány, sokan szeretik, sokan kevésbé. A hangképét le tudod szűrni a korábbi véleményekből (én is írtam már róla), amely vélemények persze ezügyben is ellentmondóak egymással, tehát nem csak abban vitatkoznak az emberek, hogy mennyi pénzt ér meg, hanem abban is, hogy egyáltalán hogyan szól, de ez az ellentmondásosság is jó tapasztalat lehet egy "kezdő" számára.

    A számozás ugyebár néha változik az időben, itt is erről van szó, az 570 és az 590 egy régebbi számozási logika szerint működik, mint az 555, tehát a két számozásnak nincs köze egymáshoz, nem összehasonlítható. Mindazonáltal az 570, 590 korosztálya óta sokat fejlődött az alap- és középkategóriás fejhallgatók hangja és ár-érték aránya, ezért is olcsóbbodtak meg annyira a régiek, kivéve a gyűjtői darabokat. No és a fejhallgatók zöme nem örök darab, a kevésbé tartósaknak megromlanak az anyagaik előbb-utóbb, és az 570. 590 esetében már évtizedekről beszélünk, ami számíthat.

    Okos dolog használtat vásárolni, mi is azt szoktuk javasolni, persze így kicsit több szerencse kell, hogy kifogástalan állapotúhoz jusson az ember, egy kicsit nagyobb így a kockázat.

    A HD570 valóban kissé hihetetlen 5ezerért, lásd a kockázatokról írottakat fentebb.

    A részedről sejthetően rendelkezésre álló árkereten belül vannak az általad említetteknél egyértelműbben elismert típusok is, például a mostanában itt népszerűek közül: Shure SRH-440, Creative Aurvana Live!, Beyer DT235, Beyer DTX710, Beyer DTX910, Audio-Technica M30/M40, Beyer DT440, AKG K530..., én hozzáajánlom a vitatottabb Marshall Major-t is, ezek jelentős különbségeket mutatnak a hangkarakterük és a konstrukciójuk tekintetében, sokat olvasgathatsz róluk a topik első és második részében, ha rájuk keresel. És lehetőleg hallgatózz meg minél több fejhallgatót a megfelelő helyeken, hogy megtapasztald milyenek vannak, és milyeneket szeretsz. És akkor még ott van a témaösszefoglalóban egy-két tudnivaló és további választékkínálat.

    [ Szerkesztve ]

  • fi:zi'k

    nagyúr

    válasz #71562240 #14021 üzenetére

    Ez is jól néz ki akár a Major. :K

    96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Bodz #14022 üzenetére

    Ennek legalább nem hiányzik a legmélye, mint a Major-nek! :D
    Amúgy elég szofisztikált szerkezetnek tűnik, remélem meghallgatható lesz valahol.

  • Peddy789

    őstag

    sziasztok, egy Marshall major black szinte uj állapotú de használt fülhallgató kb milyen áron adható el? privibe is jöhet hogy nelegyen sok az off. Meg mennyire számít jó minőségnek stb ?

  • Peddy789

    őstag

    minőségre egy 20 körüli razer vagy siberia fejhalgató, amik uyge usb-sek elmaradnak egy pár ezressel olcsob ilyen hifi fejestől?
    valaki aztírta az 56ezres hangkártya nem sokkal jobb egy alaplapinál/ jobb telefonnál (nexus 4) mennyit kéne költenem nagyjából hangkártyára, hogy melette egy (gondolom 32ohm) rendes fülest normális ahngerőn lehessen scapatni, és valóban jobbis legyen? 10-11? +15-20 fejesre? ez így verne már jocskán egy 20-30 közötti gamer cuccot?

    jelenleg van nálam egy marshall major, és nagyon tetszik csak marha kéynelmetlen 2-3óra használatra, mint a retro dj, hiszen ezek utcaiak, de nagyon bejön ez a marshal az alaplapommal, ezért szeretnék valami hasonló midnenféle kiemelés nélküli fülest ami nagy kagylós masszív és kéynelmes, nem egy szar kis műanyag tartja

    (lehetőleg hagyjuk ki a szokásos fuj gamer mindig szar dolgot) általános ahszálatra szeretném, szeretek pár elektronikus, sok rock számot is nincsen határozott stílusom, csak egy fasza fülest akarok

  • Xaels

    félisten

    válasz #71562240 #14513 üzenetére

    Én is. Már megvannak azok a zenék amikkel elvérzett a K450 azokkal megyek neki elsőnek. Azután jöhetnek sorban a kedvencek FLAC-ban. A Major-ból állítólag az 50. évfordulóra kiadott verzió egész jó.

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • Xaels

    félisten

    válasz RetepNyaraB #14944 üzenetére

    A Marshall Major a kicsi kocka, de az már nem annyira "új" ~2éve lehet piacon.

    (FONTOS FIGYELMEZTETÉS! - "Egyszeri vásárlás" esetén a rendelés követése nem működik, ugyanis a rendszer nem hoz létre felhasználói fiókot). - Ez :F

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • #71562240

    törölt tag

    válasz RetepNyaraB #14944 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a P5 madzagjával baj lenne. A drivere azonban állítólag az átlagosnál hajlamosabb elszállni - remélhetőleg csak az első szériáknak. "Valószínűleg minél többet hallanám annál jobban meggyőzne." Pontosan ilyen fajta. Egyébként eléggé ki van már emelve a mélye, nem kell jobban kiemelni, még az ízlésficamod kedvéért sem, további emelés már tényleg sok lenne belőle, így is kifejezetten mélytónusú.

    A Marshall Major-t szerintem félreismerted a rövid ismeretségetek alapján (én nagyon sokat hallgattam már, volt is egy ideig és szerettem). Nem a mélye sok, sőt, a legmélyei hajlamosak elfogyni, inkább középsávorientált. De a középsávja kifejezetten (fejhallgatótól szokatlanul) közvetlen, eszköztelen, természetes a maga árszintjéhez képest. Ítéleteddel ellentétben szerintem nem olyan hangja, amire bukik a nép, inkább a "bennfentesek" buknak rá - vagy azok sem, merthogy igencsak karakteres. "Antifejhallgatós" hangja van, szinte valódi teste van a hangszereinek - állítom én. A frekvenciaarányai miatt olyan a hangkaraktere, mintha a fejhallgatók többségéhez képest egy oktávval lejjeb lennének hangolva a hangszerek, de ez a középsáv testességétől és dinamikájától van, nem valamiféle mélytúltengés miatt.

    (#14947) .DLL Ezek a fogalmak adják magukat, felesleges őket magyarázni, ennek ellenére korábban már többször elmagyaráztuk őket, de már nincs kedve az embernek újra és újra regényt írni róluk - próbálj rájuk keresni. Korábbi kérdésedre vonatkozólag egyébként az az igazság, hogy a hangerőtől függően a fejhallgató is másképp szól, és a hallásod is másképp működik.

    [ Szerkesztve ]

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz #71562240 #14951 üzenetére

    Hmmm, egy telefontól nyilván nem várhatom el a pontos teszt eredményt :R
    Nekem kicsit súlytalan volt a P5 alja ahhoz képest, amihez szokva vagyok és a zenék egy részéhez képest, amelyeket hallgatok. De ezt a telón ugye.

    a Marshallra nem én mondtam, hogy a Major volt; én nem emlékszem a nevére. Valamint a végén kaptam fel egy percre, ami bevallom nem nyújt biztos alapot megfontolt értékítélethez és előtte fel is b*sztam az agyam a kimondottan ócska Momentum on earen.
    Jóccaka :K

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • #71562240

    törölt tag

    válasz schawo #14952 üzenetére

    Na csak akadt valaki sokadszor is, igaz neked részben csak schmittelned kellett?! :)

    A színezéssel-színezettséggel kapcsolatban, bár te is így érted, azt emelném ki, hogy a hangszerhangok színezettségéről van elsősorban szó, tehát a hangszerhangok elszíneződnek, kevéssé hasonlítanak "önmagukra". Ennek, ahogy írod is, elsődleges okai a harmonikus és IM torzítások, másodlagosan pedig a hangkép tónuseltolódása, egyes frekvenciatartományok alul- vagy felülreprezentáltsága. És persze az egész hangkép is lehet színezett, nem csak az egyes hangszerek. De ez egyáltalán nem biztos, hogy kellemes, nagyon sokszor kifejezetten kellemetlen a színezettség - lásd páratlan vs. páros harmonikus torzítás különbsége, amiről már korábban többször beszéltünk, vagy a kiemelésre oly érzékeny és fülsértésre hajlamos 3-6kHz környéki frekvenciasáv.
    A transzparencia pedig inkább afféle jó átláthatóság, áttetszőség, "kontúrosság", "pontos olvashatóság" értelemben használatos - tapasztalatom (és logikám) szerint.

    (#14953) RetepNyaraB
    Biztos, hogy a Major volt!
    "Nekem kicsit súlytalan volt a P5 alja ahhoz képest, amihez szokva vagyok és a zenék egy részéhez képest, amelyeket hallgatok." Ez amiatt lehetett, hogy a P5 mélye elsősorban nem üt, hanem inkább "zsezseg", ott van az energiája, csak nem olyan feltűnően, mint azoké, amelyek fejbekólintanak a dobbal vagy a bőgővel-basszgitárral. A P5 mélye inkább "árad" mint egy folyam.

    [ Szerkesztve ]

  • Xaels

    félisten

    [link] megjött a Marshall Monitor. Köszönet érte fi:zi'k-nek.

    Elég pindurka dobozban érkezett, még kisebben mint a Major. A kagylók nem túl nagyok, nagyobb füllel rendelkezőknek nem biztos, hogy jó lenne. A párnák jól szigetelnek és puhák, szerintem nagyon kényelmes ahogy a pánt is kellően széles és puha. Hangra egyelőre nem sokat mondanék, nem igazán volt nyugis környezetben időm figyelmesen hallgatózni, de egyelőre elégedett vagyok vele. Az FTF-et kipróbálva eléggé érezhető a hangban bekövetkező változás.

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Xaels #15958 üzenetére

    Várom a részleteket!
    Már nincs meg a "régi" Major-öm, de mindig nosztalgiával gondolok rá. Van hibája bőven, de szerintem a versenytársaihoz képest sokkal jobban, természetesebben lehet vele zenét hallgatni. Szombaton kifejezetten a 30ezerig tartó kategóriát hallgatgattam (mobilról) egy-két órát az MM-ban, és valahogy olyan hangulatban voltam, hogy minden gyengébben szólt, mint máskor szokott, semmi tetszett, kénytelen voltam mindig visszatérni a Major-höz, azt még így is elbírtam hallgatni.
    Kitekintésképpen meghallgatgattam a Momentum On-eart, és a korábban itt mások által írt, nem túl lelkendező vélemények fényében nem lepődtem meg azon, hogy nekem egészen tetszett, egész ügyes hangja van, amely persze a közvélemény zöme számára tompa. Ha már ott volt mellette a Sony MDR-R1, azt is meghallgattam, de nem nyerte el a tetszésemet, bár talán nem eleve reménytelen.

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz v2izzy #16496 üzenetére

    Mikrofon is kell? Tehát headset? Az beszűkíti a lehetőségeket (mármint érdemben). Ebben az esetben példálózhatom az M1 Philipsemmel is. Jól szigetel, fémvázas és barátságos hangja van, kis magas hiánnyal.
    Ha nem mikrofon, akkor használtan (főleg, ha euro is játszik) B&W P5 (edit: barom. ezen is van mikrofon :B ), Sennheiser Amperior, Momentum On Ear (azt én nem szeretem, meg kell hallgatni), Marshall Major, van egy AKG, amelynek nem ugrik be a száma, majd valaki megmongya.

    [ Szerkesztve ]

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • papeti01

    senior tag

    Sziasztok,

    Szeretnék fejhallgatót vásárolni magamnak, és szeretném a segítségeteket kérni.

    Néztem a Marshall Major-t annak nagyon tetszik a formája, és igazából ehhez hasonlót keresnék, csak esetleg olcsóbban. (amiket próbáltam brutál nagynak tűntek a fejemen)
    Zene terén, minden féle, metált kivéve, amit hallgatok. (mp3, flac). zenehallgatásra használnám, utazás , tömegközlekedés során.
    Nexus 4 telefonon használnám első körben, később valószínűleg veszek valami zenelejátszót (ami semmiképpen nem apple lesz)
    szeretném hogy legyen mikrofonja is.
    Jó lenne ha lenne léptetője (mint a Major FX -nek az almához) ... (sajnos nem tudom, hogy ez a léptető müködne -e a N4-nél...az FX esetében)
    mindenképpen vezetékes, Circumaural.
    zt hogy nyitott vagy zárt nem tudom megítélni...ennyire nem értek hozzá

    Remélem minden paramétert megadtam!

    köszi

    ui. a marshall major 70 euro amazonról jó ár???

    [ Szerkesztve ]

    #proudfather

  • Xaels

    félisten

    válasz papeti01 #16832 üzenetére

    A Marshall Major Supra-Aural.

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • schawo

    titán

    válasz 1Laci #16834 üzenetére

    Te a B-t szeretnéd. :)

    (#16832) papeti01
    A Major elég érzékelten füles, ha jól emlékszem (2-3 éve hallgattam utoljára), mobiltelefonnal gondjai lehetnek.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • #71562240

    törölt tag

    válasz schawo #16837 üzenetére

    Inkább ellenkezőleg, a Major az évszázad egyik legérzékenyebb, leghangosabb fejese. Azt még az ingó-bingó fűszál is meghajtja, ezzel nem lenne gondja. A hangja megosztó, az értékelése egymásnak elllentmondó szélsőségek között mozog, emiatt nem szabad tanácsra megvenni, csak személyes meghallgatás alapján.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz papeti01 #16843 üzenetére

    Számszerűleg azt jelenti az érzékenység, hogy egységnyi erőteljesítményből hány deciBel hangerőt hoz ki a fejhallgató (hangdoboz, hangszóró). Érdemes azért tudni róla, hogy ez sem abszolút adat, ugyanis bármely fejhallgató érzékenysége nagymértékben változik a frekvencia függvényében, ez pedig befolyással van a hangosságérzetre. Az egyszerűség és az összehasonlíthatóság kedvéért szabványos (1kHz) frekvenciára szokás megadni az érzékenységet, ez az adat aztán többé-kevésbé korrelál azzal, hogy milyen hangosnak fogod érezni a fejhallgatót a forráskészüléked-erősítőd teljesítőképességéhez képest.
    Mi most persze nem az érrzékenységi adatról beszéltünk a Major kapcsán, hanem a valós érzékenységéről, valós hangosságáról - amellett, hogy a "hivatalos" érzékenységi adata is nagy hangerőt jelez.
    A magas érzékenységű fejhallgatót kisteljesítményű erősítő (mobiltelefon, hordozható lejátszó...) is "meg tudja hajtani", azaz hangos tud lenni ilyenekkel is, mint például a Nexus-od.

    [ Szerkesztve ]

  • n-tek

    aktív tag

    Sziasztok!
    Valaki tudna abban segíteni, hogy Budapesten hol tudom meghallgatni a major-t?
    Köszönöm.

    Escape is Just the Begining

  • Mirman

    őstag

    Sziasztok , az 5.1 topikban nem kaptam választ és nem is pörög annyira úgyhogy felteszem ide is a kérdésem. :)
    Fejhallgatót keresnék főként játékra, de sokat használnám zenehallgatásra és filmnézésre is. A legnagyobb szempont hogy legyen nagyon kényelmes mivel viszonylag sokat használnám , nem szeretném hogy úgy érezzem mindjárt le szakad a fejem a helyéről ( mint most a Marshall Major esetében) A játék nem olyan fő szempont , igazából a Major teljesítménye is untig elég nekem játékok alatt , csak nagyon kényelmetlen , tehát amelyik fejes általános használatban jól szerepel az jó lesz nekem. A keret 20 - 30 000 Ft maximum. Előre köszönök bármilyen tippet.

  • Dorien

    veterán

    válasz Bodz #18159 üzenetére

    Csak a számomra érdekesebb darabokat hallgattam meg: Denon 1100, JBL 88, JBL 55, Marshall Major, Sennheiser 229, két Marley rettenetet, meg néhány Skullcandy-t, Sony-t, Panasonicot, Maxellt. Sajna a Sennheiserek, AKG-k zöme nincs kiállítva, Shure, Beyer, Audio Technica, Superlux meg egyáltalán nincs.
    Annyit azért a korrektség kedvéért hozzátennék, hogy ezek valószínűleg nem bejáratott fejesek, egy olcsó MyAudio Pop MP3 lejátszóról hajtottam őket, illetve én nagyon nyitott fejes párti vagyok - a kiállított darabok között meg talán 1 db nyitott Sony volt, ami egész szépen is szólt az árához képest. Utána itthon kipróbáltam az EVO-val ugyanazokat a számokat, ugyanarról a lejátszóról és ég és föld volt a különbség. Lehet, hogy legközelebb beviszem magammal, hogy korrektebb legyen az összehasonlítás, bár sok motivációm nincs rá. Meg talán hétvégén, kipihenten objektívabb lennék.

    Contaxg:
    Köszi a tippet! :R
    Valószínűleg jobb ötlet őket meglátogatni, ha az ember fejest akar venni / hallgatni.
    Majd valamikor megejtem.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Dorien

    veterán

    válasz harry #18203 üzenetére

    Ezek közül 681B vagy 668B, ha feltétlenül zárt kell, akkor 662B. A Retro DJ hangja szerintem gagyi ezekhez képest otthonra.

    helltp:
    Media Marktban hallgattam a JBL 55, 88 fejeseket. Kényelmes, jó anyaghasználat, fiatalos design, de a hangjuk nekem nem volt elég tiszta. Én inkább a Superlux, Shure, Beyer fejeseket hallgatnám meg ebben az árkategóriában. A Marshall Major szintén egy kellemes kinti darab, csak a hangja nem biztos, hogy megéri az árát. Meg kell hallgatni őket.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • helltp

    aktív tag

    válasz Dorien #18231 üzenetére

    Köszi a választ, ez a Marshall Major régóta mozgatja a fantáziámat, mert szerintem veszettül jól néz ki, de a hangjáról nem hallottam túl sok jót, ezért nem is vettem számításba. Majd hétfőn ha lesz időm belehallgatok mindenbe ami ki van téve és érdemes rá, hátha megfog valamelyik hangja.

    Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

  • helltp

    aktív tag

    Valakinek van ötlete, hogy Marshall Major-t hol lehet meghallgatni? Az eredeti terv egy JBL j55 volt, de meg sikerült hallgatnom a héten, és igazából szerintem kényelmetlen, nem is fekszik föl rendesen az ember fülére, és így túl sok minden behallatszik, ráadásul a hangja sem volt kiemelkedően jó. A másik amin gondolkozok még, az egy ATH M30-as, esetleg olyanok vannak valahol kitéve?

    Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz proci985 #21206 üzenetére

    na megjott a Sony MDR-XB910

    csomagolas rendesen ki van parnazva, ket lecsatolhato kabel (mikrofonnal es anelkul), 6.3mas atalakito viszont nem jar hozza. az AKG K530 atalakitojaval nem szeretik egymast, szoval gepre nem tudtam meg radugni tesztelni. a kabel eleg rovid, szoval nem hifizeshez lett kitalalva.

    kulsore relative kis helyen elfer, jo az anyagminosege. picit nehez az AKGmhez kepest, viszont eszmeletlenul massziv.

    ami pozitivum: a tesztekben kiemelt rendkivul boomos hangzas a gyakorlatban annyira nem veszes. kicsit basszusnehez, de nexus4re kotve mp3al a szokasos kihallhato mp3 tomoritesi hibak zavarobbak voltak.

    az AKG K530nal picit teltebb a melye, de osszessegeben a Sony jobban szol. ami mondjuk egy alapbol dupla aru, par evvel fiatalabb fulestol annyira talan nem meglepo. tobbi referenciapont egy a-jays four es egy klipsch s4.

    ja igen: teszteltem direkt basszusnehez darabokkal hogy szetesik-e a hangkepe (Modeselektor - Godspeed / Pretentious Friends / Black box byteone mix, Nine Inch Nails - Burn, Major Lazer + Snoop Lion - Gotta get away, Venetian Snares - Die die die Winnipeg die f*ckers die, Crystal Casltes - Plague, DK8 - Murder was the bass, loefah - goat stare). ill elokaptam Venetian Snarestol a Ketsarku mozgalom / szamar madarat, avagy a breakcore / neoklasszikus mashup altalaban nem szokott szepen szolni kiegyensulyozatlan fuleseken

    namost: alapbol 200 fontos fulesem meg nem volt. a pici melynehezseg szerintem meg elfogadhato: amire nekem kell, annal nem ez lesz a legnagyobb baj. az AKGnel szerintem jobban szol, a tere elegge pontos es szeles, a picit erosebb basszuson kivul szepen szol. a Klipschhez kepest meg eg es fold a kulonbseg. az a-jaysnal szinten jobb, legnagyobb kulonbseg, hogy a jays kabele imadta felvenni a ruhahoz verodes zajat (menet kozben nagyon idegesito volt), ezt a Sony lapos kabelevel kikuszoboltek.

    az AKG elsore kenyelmesebb (a Klipsch kanyarban sincs), de megiscsak azt a fulest hasznalom kb 2008 nyara ota, szoval ez nem mervado.

    viszont, amit nem ertek: a kiegeszitok alapjan hiaba telefonra talatak ki, arra szerintem overkill: tul nagy, tul sok helyet foglal, tul nehez. es van annyira jo, hogy lossless kelljen neki, ami viszont telefonnal szerintem kenyelmetlen es macera.

    vegeredmeny: 70 fontert szvsz remek vetel volt, elegedett vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • pepe091

    MODERÁTOR

    Sziasztok!

    Jelenleg egy Urbanears Plattan fejest használok (tudom nem a legjobb). Nagyon tetszik a Marshall Major, visszakeresve a topikban elég vegyes a vélemény róla. Számomra nagyon fontos hogy mindkettőnek (az Urbanearsnek és a Marshallnak) a kialakítása nagyjából ugyanolyan: egyszerű, összecsukható és van rajtuk egy kicsike mikrofon. A Marshallt nézegettem a Muziker honlapján, már 22k-ért adják. Az lenne a kérdésem, hogy van-e még ugyanilyen vagy nagyon hasonló kialakítású, esetleg jobb minőségű fejes amit érdemes lenen megnéznem, kipróbálnom? Persze hasonló árban. Az összecsukhatóság, és a headset miki fontos tényező, mert telefonhoz is ezeket használom, főként utcán.

    Előre is köszönöm. :R

  • Johnyboy84

    csendes tag

    Sziasztok!
    Lg g2 telefonomhoz, amelyben egy Wolfson WM5110-es DAC van szeretnék venni fejhallgatót. Jelenleg egy marshall Major van, de ez egyre jobban nyomja a fülemet. Szóval, olyan lenne jó, ami körbeöleli a fület. A lehet legjobban, olyan füles érdekelne, amelyben van mikrofon is "ha már telefonhoz használom", de ez nem feltétlen fontos. Az esetek 80-85%-ban elektronikus zenét hallgatok, ezért fontos a basszus. Az egészre olyan 15.000 Ft-ot szánnék. Még az agyba dugós fülhallgatók is szóba jöhetnek.

Új hozzászólás Aktív témák