Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szuperzacskó

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Kölcsönbe kaptam egy Gainward HD 4870-et, ami szépen bent csücsül a HD 4890 mellett. Nos nekem olyan problémám keletkezett, hogy míg BF Bad Company 2-vel szépen megy, addig a Crysis-ok alatt pár perc után szépen fagyizik a rendszer. :W
    Kipróbáltam 3 drivert (10.4; 10.5 hotfix; XG 10.6 + még egyes estekben a legújabb CFx profilt is feltettem), opre: Win7 X64. Mellékesen a CFx előtt hybrid rendszer volt egy 9800 GT társaságában, de az Nv-s drivereket ledaráltam kivéve a Physx-et.

    Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a probléma? Esetleg újra kell telepítenem a Win7-et?

    Válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Carpe Diem

  • Szuperzacskó

    csendes tag

    válasz ADAM1337 #2274 üzenetére

    Fel van frissítve a Crysis 1.3-ig míg a Warheadnak tudtommal nincs patch-e.

    Nos ledaráltam a drivereket még a realtek-ét is (Driversweeper; Driver Cleaner Pro; CCleaner) és feltettem a 10.5 hotfixet. Nos játszottam a Warehead-vel és kifagyott megint, de most láttam, hogy a HD 4870 hátulján az egyik led világított, majd reset után 10-6 aticatalyst appprofiles feltelepítettem (Itt szeretném megkérdezni mivel, hogy hotfixet raktam fel és alapból ilyenkor AMD könytárat hozz létre a Catalyst, 10.6-os CFx optimalizálás pedig rendesen ATi könyvtárat és abba telepíti a dolgot. Ez gond a drivernek vagy nem?) utána is fagyizott de most nem világított led. Szerintem van 1 érzésem, hogy a HD 4870 lesz a ludas. Mivel én voltam a 4870-nek az első tulaja a következőket csinálta: mindig felhördült 1-2szer a ventilátora ilyenkor ált-ban megakadt a játék egy pillanatra. Szerintem nincs normálisan optimalizálva a ventilátor kezelése. Most mind2 VGA 65%-on hajtja ventilátort. Visszatérve a 4870-re míg a Catalyst alapállapotban a ventilátor használatát 0%-on hajtja, addig az everestben a következő érték olvasható 800 rmp.

    Nos mint fentiekben is írtam szerintem a HD 4870 lesz a ludas, de további tanácsokat is szívesen elfogadok.

    Üdv: Szuperzacskó

    Carpe Diem

  • Szuperzacskó

    csendes tag

    válasz Dax27 #2279 üzenetére

    Üdv!

    Nos te alaplapod a következő szériás VGA-kat fogadja a hybrid CFX-be: HD 2400-as, HD 3450-es és HD 5450-es széria a támogatott. Amúgy az alaplapod kézi könyvébe benne van (28. oldaltól van Hybrid CFX), hogy milyen VGA-kat támogat: [Használati útmutató]

    Amúgy van külön topikja a Hybrid CFX-nek : [link]
    Amúgy én is innen szereztem az információt kisza25 (69. hsz.) kollégától. ;)

    Ui: Itt egy anandtech [tesztben] valami megfogott a Dual Graphics Support résznél: With 40 SPs the integrated Radeon HD 4290 can add 50% to the core count of a 5450. But go up to a 5670 and the 890GX can offer only 10%, and even less if you take into account clock frequencies.

    Most itt a Hybrid CFX teljesítménye = HD 5670 vagy 5670 is befoghato CF-be?

    ADAM1337 : Újratelepítettem a gépet: friss Win7 + Catalayst 10.5 hotfix, Crysis Warhead + 1.1 hotfix patch és még mindig fagyizik a game. Ez mitől lehet? Talán kevés a tápegység vagy a HD 4870 a ludas? Én az utóbbira gyanakszom, de akkor azt nem értem, hogy a Battlefield Bad Company 2 miért ment vele fagyás nélkül?

    Carpe Diem

  • Szuperzacskó

    csendes tag

    válasz ADAM1337 #2284 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget!

    Nos a HD 4890-et downlockoltam a HD 4870 órajeleire. Hatás: Crysis Warhead simán ment, nem volt fagyi. Far Cry 2 is szépen ment. Persze nem mondom, azt, hogy nem volt FPS visszaesések, kisebb lagok, de szép volt.

    A mai napig tartott a kis CF-rendszeren, mert mind2 HD VGA kikerül a gépből és átmenetileg egy 9800 GT veszi át a helyüket. Hogy milyen kártya lesz a fő VGA, majd kiderül.

    Itt jegyezném meg én is, hogy, aki CF rendszerbe gondolkodik, itt elsősorban HD 4870 és 4890-re gondolok, azoknak ajánlatos az 1 Gb-os esetleg 2 Gb-os VGA vásárlása.

    Üdv:

    Szuperzacskó

    U.i.: Még egyszer köszönök, mindent!

    [ Szerkesztve ]

    Carpe Diem

Új hozzászólás Aktív témák