Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaiyanJin

    csendes tag

    Sziasztok,

    Meglett a 2db Asus 1950pro 256mb egy Asus P5W DH Deluxe-ban.
    Következők a tapsztalataim a CF-el kapcsolatban:Nvidiás játékoknál nemigazán aktiválható a CF fagyás nélkül lásd Bioshock.Azoknál a játékoknál ahol már a readme ban írják hogy nemtámogatja a többkártyás rendszereket egyből fagy.Lásd Medal of Honor Airborne.
    Továbbá komolyan kell venni a leírtakat miszerint két 1950pro nak kell legalább 550W.
    Elgondolkodtató mivel rakás Nvidia játék van ezért aki többkártyás rendszert akar az jobban
    jár szvsz egy SLI-vel.

    SLI-t csak Nvidiás chipsetes lapban teremthetsz.
    CF-es chipsetet csak Intelben találtam.Ezeket külön feltüntetik a gyártók oldalán.

    Rakhatsz 1db Gefet CF-es lapba természetesen, és fordítva.

    Az AtiX1950 es szériánál és szerintem az összes X1xxx-es szériánál híd is szükséges a kártyákra 2db.Minden gyártó kicsit más.Asus CF-es kártyát gyárt és ahoz ad 1 hidat.Ami 2 vga vásárlásánál lesz meg.A CF-es vga-n található 2db csati a hidaknak.Nem CF-es vga-n nincs ilyen csati.Hallotam van olyan gyártó aki csinál egy Cf-et és nem kell mégegy hanem segédkártya kell.Ezt nem ismerem.

    A HD szériájú Atiknál már nem kell híd, PCI-X en megy az adat.Csak Catalystban kapcsolsz.

    X800 -as szériánál állítólag sikerült már hybrid CF-et alkotni.

    És van Intel fronton egy olyan ahol 3vga van.Asusnál ez Cf-esnek minősül.Lényege hogy kell bele egy középkategóriás vga pl x1600ami a fizikai számításokat végzik és két erősebb pls x1950 ami pedig a textúrák betöltéséért és megjelenítéséért felelős.
    Elvileg feloszlanak a teendők és gyorsabb lesz minden.

    SZVSZ. ezek nem kiforrott dolgok főleg eza 3vga-s rendszer, viszont ezt megnézném.
    Egyébként cserélem el a CFrendszert inkább intézek 1 De erős vga-t az a biztos.

Új hozzászólás Aktív témák