Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomasthomas

    tag

    Sziasztok,

    Segítséget szeretnék kérni tőletek.

    Bizonytalan, vagyok, hogy melyik úton érdemes lenne tovább fejlesztenem a jelenlegi felszerelésemet.

    A jelenlegi: Canon eos 40d, Canon 70-200 F4 (non-IS), Sigma 17-70 2.8-4.5 EF-S
    Az ötlet: Canon eos 5d (mark i), Canon Eos 70-200 F4 (non-IS), Tamron 28-75 2.8 EF

    Tehát a váz mellett az alapzoom-ot cserélném ki részben a mount, részben a fényerősség miatt.

    Amiket fotózok, én erősen kihasználatlannak érzem a jelenlegi 150-200mm-es tartományt a telén, egyrészt az IS hiánya miatt - ugye meg is kell azt tartani (Az esetek majdnem 99%-ában kézből fotózok), a 125-150 meg ritkán, de néha jól jön. Az ezalattit mindenképpen sűrűn használom.

    Én nem érezném túlzottan szerencsés ötletnek a jelenlegi 70-200-ast IS-es változatra cserélni kétszer annyiért, viszont mindenképpen örülnék, ha a rawból többet vissza lehetne hozni a sötét/világos pixeleket illetően. FF-n jobban átjön a háttérmosás adott F értéken, s ez szintén ennek a javára megy.

    A másik gondolatom az, hogy esetleg el kéne gondolkoznom fix objektíveken. Esetleg egy fényerős fix 50, vagy éppen egy nagylátó, 10-22.

    Mindenesetre jól látszik, hogy ötlettelen vagyok, melyik érné meg jobban.

    Előre is köszi a válaszokat.

    .

Új hozzászólás Aktív témák