Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Valaki használja a Color Management-et műszeresen kalibrált monitor profillal?
    Én nemrég szereztem be egy kalibrátort, és sehogy sem bírtam rávenni a 3.5.7-es firefox-ot, hogy használja az ICC profilomat, minden kép ugyan úgy túlszaturált volt, mint Opera-ban nézve. Próbáltam a CM pluginnal is babrálni a beállításokat, át is állítottam, hogy az untagged képeket is managelje, de így sem változott semmi.
    Most feltettem a 3.0.17-est, az about:config-ban bekapcsoltam a CM-et, és működik, használja a monitorom profilját, nincsenek neonszínek.

    A kérdés pedig: Melyik a legfrissebb verzió, amivel működik a CM? Illetve be lehet-e valahogy trükközni a 3.5.x-eket is úgy, hogy működjön a CM untagged képeken is? (bár ráhúztam én tagged jpeg-et is, azt is túlszaturáltan rakta ki a 3.5.7).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Steelmanus #9895 üzenetére

    Ja, a 3.0.17-ben még csak False és True értéke van, nem 0-3, illetve össze-vissz 2 kapcsoló, a rendering intent még nincs ott, a filet pedig nem kellett megadni, rákapott a windows defaultra, ahogy kell (3.5-ben próbáltam külön megadni neki). Ha Fals-ról True-ra rakom, akkor rendesen működik.
    3.5.7-hez egy plugin kiírja, hogy mik kapcsolódnak az értékekhez, néztem, és át is állítja itt őket, de bárhova állítom, sohasem változik semmi (és nem csinál semmit).

    Közben keresgéltem, és olvastam, hogy 3.5 óta már nem kezel V4-es ICC profilokat. Ez a beágyazott profilokra tuti igaz, azt egy másik teszttel le tudtam ellenőrizni, csak az ICC V2-t használta, a V4-et figyelmen kívül hagyta. Talán ehhez is lehet köze a dolognak, mert a monitoromhoz V4-es profilt generáltam.
    Lehet megkeresem a bugtrackert, vagy whislist-et, hasonlót, és elpanaszolom a fejlesztőknek a dologt, hogy okosabb a 3.0, mint a 3.5 :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ntomka #9897 üzenetére

    Most hogy mondtad, már igen. Ugyan az. Alapbeállításban nem kap rá a profilra. Ha az about:config-ban beállítom úgy, hogy minden képre alkalmazzon CM-et (akár van beágyazott profilja, akár nincs), és végigzongoráztam -1 és 3 közt a render intent módokat is, de soha semmi nem történik a képpel, ugyan úgy nem használja a monitor profilját. -> vissza 3.0.17-re...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Mivel az Opera futtatása közben valamiért folyamatosan írt az SSD-mre a System rendszerfolyamat (érdekes anomália), így átálltam FireFox-ra, de sajnos hamar eszembejutott, hogy miért imádtam és cseréltem néhány éve Opera-ra (FireFox-ról).

    Valamiért nincs szkronban a grafikus renderer a monitorfrissítéssel, vagy nem elég jó a teljesítmény a 60fps-hez. Ha görgetem az oldalakat, akkor nem tökéletesen simán és finoman mennek, hanem véletlenszerűen ugrálnak, akadoznak. Mint mikor egy videójátékban kikapcsolom a V-sync-et vagy még inkább, ha stabil 60 fps-ről hirtelen visszaesik a képkockasebesség és megakadni látszik a mozgás párszor 16.6ms erejéig.

    Mit lehetne ezzel tenni?
    Túlélem azt is, ha napi 100-200Gb írást kap az SSD (bírja az jópár éven át úgy is), de valahogy mégis feleslegesnek érzem. Sőt, oldalbetöltésben most gyorsabbnak is tűnik a FireFox (talán mert valamitől bugosan is fut nálam az Opera, ha ennyi lemezműveletet generál), ami még egy ok, hogy most megtartsam, ha már cseréltem. De ez a darabos görgetés zavaró (az Opera sem volt mindig ilyen jó, mint ma, valamikor a hardware gyorsítás kezdeti időszakában lett sima a görgetés).

    Mindkét böngészú esetén autoupdate-es stable verziókról beszélünk.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz spammer #40703 üzenetére

    A finomgörgetés csak az egérgörgő forgásakor játszik, ha kézzel húzgálom a görgetősávot, vagy bekattintom a görgőt (mouse_3) és úgy görgetek automatikusan (tehát biztos egyenletesen), akkor is szaggat/szakadozik/ugrál néha vletlenszerűen.

    A hardware gyorsítás alapértelmezésben be volt kapcsolva. Kikapcsolva is hasonló. Talán egy kicsit magasabb közben a CPU használat és még többször/nagyobbakat receg, de nem mondanám, hogy ezt sikerült volna objektíven leteszteni, csak egy gyors próba erejéig nézegettem, hogy mouse_3 féle görgétés közben mennyit ugrál a weboldal és mennyit a feladatkezelős CPU grafikon (de amúgy sem teljesen idle a CPU, 10-12% akkor is, ha nem görgetek, ennek a nagy része, 8-10% a FireFox).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz mekker #40717 üzenetére

    Az about:config fülön is nézelődtem, játszogattam a GFX-es beállításokkal, de nem találtam semmi érdekeset. Fura, hogy nem foglalkoznak ezzel a fejlesztők, pedig viszonylag feltűnő dolog, amiben le van maradva a Chrome/Opera, sőt szerintem még a frissebb féle Internet Explorer mögött is (nagyon ritkán látom működés közben, most nincs is telepítve a gépemen, de nem rémlik, hogy ilyen csinálna).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz mekker #40717 üzenetére

    Kipróbáltam a Cyberfox-ot és úgy tűnik, hogy ez sokkal ritkábban csinálja, mint a hivatalos 32-bites Firefox (friss Win8 x64), majd tesztelem még kicsit (valaki javasolta is, mikor először felhoztam a kérdést, de csak most értem oda, hogy kipróbáljam).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák