Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • premete

    veterán

    válasz norbert0929 #14443 üzenetére

    A Radio Data System (RDS), azaz „rádiós adatrendszer”, az Európai Műsorsugárzók Uniója (EBU) által kiadott kommunikációs protokoll szabványa, kis mennyiségű digitális információ elküldésére szolgál hagyományos FM-rádiós adások alatt.
    A RDS-rendszer többfajta információt ír le, például időt, műfajt és előadót, illetve rádióállomás-azonosítást is. Az 1990-es évek eleje óta szabványosított Európában és Latin-Amerikában, de Észak-Amerikában nem.
    A Radio Broadcast Data System, azaz RDBS az RDS amerikai verziójának hivatalos használt neve, bár a RDS név általánossá vált. A két szabvány majdnem azonos: csak a számkódok jelentése eltérő. Az RBDS-rendszer 31 zenei és más formátumot azonosíthat. Az RBDS szabványt a National Radio Systems Committee (NRSC), az RDS-t az EBU hagyta jóvá.
    A szabvány az EBU tervezeteként indult, de azóta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) egy nemzetközi szabványává vált.
    Mindkettő szabvány 57 kHz-es segédhangvivőt használ adatátvitelre: sebessége 1187,5 bit egy másodperc alatt.
    Az adatformátum hibajavítást is használ. :DD

    Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz norbert0929 #14443 üzenetére

    RSD-vel is csináltam Windows alatt, meg próbálkoztam Ubuntu alatt is a terminálos alkalmazással (egyébként ez utóbbi sokkal jobb, egyszerűbb és ugyanúgy működik). Bevittem egy T pontba ahol van szerviz, ott a csávó próbált rányomni ugyanúgy egy gyári 2.2.2-őt. Legalábbis tuti, hogy ezt csinálta, mert elszöszölt vele egy darabig, majd közölte, hogy sajnos nem jó. Szóval tutira a gyári volt rajt mire az igazi szervizesekhez ért, ott pedig végül kicserélték a belsejét. A garpapírra mondjuk nem írtak semmit, de ingyé volt.

    <-ƘƘ->

Aktív témák