Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomi_x

    tag

    Sziasztok !

    Én Alsónémedin lakom.
    Nem tudjátok, lesz-e valamilyen fejlesztés itt ?

  • szundika82

    tag

    "Alsónémedin is megjelentek az UPC-sek kedvezőbb árakat kínálni (a telefont említette ma valaki, de biztosan másról is beszéltek a hűség miatt)."

  • seimon

    tag

    Az M5-öst igazából 2 részre lehet vágni (ez köti össze Kecskemétet Budapesttel), ami Pest megyéhez tartozik.

    Egyik Alsónémedi, másik Dabas környéke. Nagy körzet még Monor és környéke. Ezek a jelentősebb helyek Pest megyében amik még nincsenek bekábelezve, független attól, hogy sok kicsi várost foglalnak magába ezek a "körzetek" (lásd dabas: dabas, sári, gyón, örkény, hernád).

    Eleve rossz, ha valaki ebben nem látja a potenciált. Ott már nem anyagi a helyzet, hanem valami korrupt dolog. Nem hiába áll monor 2 vagy 3 éve. Már az engedély pedig megvan.

  • n3szt0r

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jó látni, hogy valami csillog a másik univerzumban, viszont nem tudtok valami biztatót mondani Alsónémedire?

    Upc 12/1.5 netem van egy szaros zhone modemmel.
    Mit gondoltok érdemes lenne a kapcsolat javítása céljából egy dsl-321b re cserélni?

    "Pull your finger on the trigger!"

  • M^xx

    aktív tag

    T-oldalán ezek a városok szerepelnek, ahol a T-is fog szolgáltatni.

    ADSL-szolgáltatás UPC Telekom (volt Monortel) területen
    Alsónémedi
    Bénye, Bugyi
    Csévharaszt
    Dabas
    Ecser
    Felsőpakony
    Gomba
    Gyál, Gyömrő
    Hernád
    Inárcs
    Kakucs, Káva, Kóka
    Maglód, Mende, Monor, Monori-erdő
    Nagykáta
    Nyáregyháza
    Ócsa
    Örkény
    Pánd, Péteri, Pilis, Pusztavacs
    Sülysáp
    Szentlőrinckáta, Szentmártonkáta
    Táborfalva, Tápióbicske, Tápióság, Tápiószecső, Tápiószentmárton, Tatárszentgyörgy, Tóalmás
    Újhartyán, Újlengyel, Úri
    Üllő
    Vasad, Vecsés

    Azt tudja valaki, hogy hol csatlakozik a hálózat a fő ágra?

    [ Szerkesztve ]

    Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

  • seimon

    tag

    válasz #84221696 #6740 üzenetére

    Nem tudom mondjuk elég érdekes, voltam sáriban valamelyik nap, okmányirodánál, és hát ami kivisz onnan az 5-ösre, úgy van megoldva, hogy az utolsó oszlopon nincs doboz, de a 2.-tól már van.

    Illetve alsónémedin is van valami az oszlopokon, fekete henger alakú doboz. Az mi lehet?

  • blacika

    tag

    válasz twollah #1 üzenetére

    Szia,
    frissítheted pl Ócsát, mert ott már van telekom, és Dabas sárit is.
    Tegnapelőtt a kábelhúzó srác azt mondta(Dabas Vásártérnél), hogy február végére behúzza teljes Dabast, és ott akkor már rövid időn belül mindenhol lesz.
    Az útiterve február után: Monor, Alsónémedi.
    Üdv

  • seimon

    tag

    válasz axton #7389 üzenetére

    Budapest egy speciális eset, mert a törvényi szabályozás úgy írja elő:

    "Adott helyszínben garantálni kell a 30mbites elérhetőséget" - Ez lehet akár Telekom, Digi, UPC, Lacinet, vagy Slowmotion, de akár geopárduc is, vagy törvénytelen öshalom.

    És mivel Budapest mondhatni hogy célközpont, és a Digi arra terjeszkedik épp, ezért pl. Budapestbe nem éri meg belefektetni. Részben azért sem, mert a Digivel versengeni nehéz, részben meg azért sem, mert ott így már teljesülnek a technikai feltételek.

    Másodrészt:

    Dabasi kistérség van fókuszban, és Alsónémedi. Előbbinél már csak egy DÉMÁSZ megállapodás hiányzik többi engedély folyamatban, ha megvan ugornak is a szerelők az ablakon. Ez annyira nem spúr cég, hogy ne legyen alkudozóbb mint anno a Digi, mert ott azért bukott a helyzet, mivel a Digi nem volt hajlandó az alacsony árrés miatt, X összegnél többet adni.

    Hernád lehet még fókuszban, mivel ott nincs DÉMÁSZ, hanem ELMŰ van ha nem vagyok másnapos. :D

    Monor viszont a fentebbi hírekkel ellentétben sehogy nem került még képbe. Részben azért sem, mert amíg nincs megállapodás a Démásszal addig oda se tudnak menni, illetve ott még engedélygyűjtés se nagyon kezdődött el.

    Amit még lefelejtettem egy 3000-5000 fős várost kb 3-4 hét alatt lefednek. És egyszerre több helyen is tudnak dolgozni.

    [ Szerkesztve ]

  • seimon

    tag

    Egyébként sem értem, honnan indult el a csevely, ugyanis Inárcson, Kakucson, és Újhartyánon lesz Berotel. Ez 100%. És a kampós elosztók azok valószínűleg az övéké is. Kérdés egyébként hogy a TV-jük milyen lesz - már amennyiben nem csak internetet szolgáltatnak majd. Bár mondjuk IPTV-nek örülnék, de egy kis mezei cég abba nem fog belevágni.

    Ettől független mint írtam megjelenhet ott a Telekom is, de ők most el vannak foglalva Dabassal, Alsónémedivel, Monornál is megy az engedélyeztetés, illetve ezek mellett lefelé is haladnának a Dabasi kistérségben.

  • seimon

    tag

    válasz TCr #7504 üzenetére

    Ezt most felesleges kérdezgetni hogy itt meg ott mi lesz, Monor, Alsónémedi és a Dabasi kistérség van most tervben, utóbbi lefelé.

  • Nooeca

    senior tag

    válasz Shingen #7839 üzenetére

    A versenyhivatal csak egyetlen egy szemszögből köthet bele a UPC-be, méghozzá azért, hogy eltérő árazást használ régión azaz körzeten belül (lásd 29-es körzet), és konkurenciával megáldott területen, olcsóbban, drasztikusan olcsóbban adja csomagjait úgy, hogy még azon is profitál.

    Míg monopolhelyzetben ezt jóval drágábban árulja. Ezt hívják Gazdasági Erőfölénnyel való visszaélésnek.

    De természetesen a bejelentések nagy részének ehhez köze sincs, mert lemerem fogadni, van aki azt emlegeti, hogy elavult a hálózat - amiből büntetés nem lesz.

    Valaki pedig azt emlegeti hogy körzeten kívül ár-érték arányban jobb az optika/kábelnet - amiből pedig szintén nem lesz büntetés.

    A Telekom Alsónémedire megy most, mellette/utána Monorba is belekezd. (kérdéses, hogy utána vagy mellette), de az biztos, hogy máshol egyelőre nem lesz cselekvés, minden erőt ebbe a két városba fekteti most (vagy egybe) és nem úgy mint Dabasnál. - Elég gázul haladtak ott, mivel máshol is dolgoztak egy időben...

    A kisebb falvak utána jönnek - bár rájuk nézve mentség, hogy gyors lefedésre kerül majd egy egy kisváros.

  • Nooeca

    senior tag

    válasz kabelmania27 #7887 üzenetére

    A HFC-s terjeszkedésnek köze sincs ahhoz.

    Monor, Alsónémedi van most folyamatban. 2 Hónapja még nem így volt, csak a kedves Polgármester kis Némedin, benyalt a HFC-nek.

    De mihelyst ott végeznek (4-5 hónapot saccoltak a HFC-sek) már 1 hónap alatt le fognak fedni egyet a maradék kis települések közül, hiszen ahhoz képest a maradékok mind kicsit. Egyedül Hernád, és Örkény még nagyobb macska.

    Szóval idén gyakorlatilag mindenhol lesz Telekomos internet. +/-1-2 falu/város.

    [ Szerkesztve ]

  • Constantin79

    csendes tag

    válasz BPéter1984 #7952 üzenetére

    Üdvözlet mindenkinek!

    Kérem szépen Alsónémedin lakom, és nagyon örültem amikor múlt héten kb. 04.20.-a körül egyik nap hazaértem benyomtam a pc-t egyből e-mailek csekkolása és tesóm írt hogy valami új karbonszálas speciális kábelt építettek ki ilyen fényes bilincsekkel a meglévő lámpa és Elmű oszlopokra!

    Azt nem lehet tudni melyik szolgáltató semmi további nfóm nincsen róla, de hogy valami gyorsabb internet - elvileg, nagyon bízom benne ez kb. már 90-95%-os!! :R

    Az viszont nagyon furi, hogy sem interneten sem sehol semmi bővítéssel kapcsolatos infót nem lehet találni ebben a 29-es körzetben.
    Az a röhely hogy Budapesttől sokkal távolabb lévő nagyvárosokban meg tudják oldani itt meg nem. nem is értem mindenkinek érdeke lenne a gyorsabb internet kapcsolat manapság.
    Oylan nincs :N is hogy 1-2-5-8Mbites csomag. Az alap a 30-as!! :K

    Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

  • Nooeca

    senior tag

    válasz Constantin79 #8014 üzenetére

    Alsónémedin és Monoron majdnem egy időben kezdődtek a munkálatok a HFC kezéből a Telekom megbízásából.

    Inárcs, Kakucs, Újhartyán egy külön történet, ott a Telekom nem kapta meg a szükséges engedélyeket, Berotel lesz ott a szolgáltató.

    Más fontos hírek a többieknek:

    Megerősítést kapott a drága DSL hálózatok kivezetésének terve, ezzel egyidejűleg:
    - > olcsóbb szolgáltatást
    - > gyorsabb sebességgel
    - > szintén IPTV minőségjavulással (magasabb bitráta), ami már az elmúlt években is jelentősen javult.

    lehet majd igénybe venni.

    Nem csak a 100%-os lefedettség a cél (beleértve a jól lefedett jó minőségű konkurencia), hanem a DSL hálózatok kivezetése is.

    Érthető hogy az egységesítés is ennek tükrében készült, hiszen már az első 10mbites csomag elég borsos áron van, hogy ADSL-en is megérje szolgáltatni.

  • radio100jozs

    őstag

    Most beszéltem a Telekomosokkal, az optikai hálózat kiépítés miatt Csévharaszt ügyében, és a következőket mondták el:

    Most épül Monor, Alsónémedi, Dabas kész, és kezdik Monorierdő, Felsőpakony a következő, és ezek után várható csak Csévharaszt, Vasad, Nyáregyháza.

  • Nooeca

    senior tag

    válasz Attaca #8059 üzenetére

    Hát, az ő szokása a UPC fényezése

    Egyébként írtam én is a HFC-nek ők azt mondták, lakosság alapján terjeszkednek tovább, sőt, azt is, hogy Hernádról és Örkényről már van kész terv.

    Rákerestem egy részletes lakossági infóra, ami szintén azt mutatja, hogy Alsónémedi ezekkel a fentiekkel egy nagyságrendű város. Monor egy Dabasi méretű város.

    Ami reális az Bugyi (jókérdés, hogy vele mi a helyzet.). Pilis is indokolt lenne mert elvileg 11-000 laknak ott.

    De ha Pilist leszámítjuk, akkor ~5000 fős városok maradnak, és így reális is Örkény és Hernád, de még Ecser, és a 3 Tápió város is ~5000 fős.

    Felsőpakony már kész van, az nehezen következhetne...

    [ Szerkesztve ]

  • Nooeca

    senior tag

    Jövőhónaptól biztosan rendelhető Alsónémedin az internet. (Telekom.)

    És valószínűleg Monor egy része is át lesz addigra adva, vagyis a vasúton túli rész feltételezhetően (be van már rég kábelezve, és az elosztókat is már egy ideje szerelgetik felfelé), így ott is rendelhető lesz a Telekomos internet.

  • Nooeca

    senior tag

    válasz radio100jozs #8076 üzenetére

    Külön csávó pakolja fel a dobozokat, mint ahogy külön brigád dolgozik alsónémedin is, csak ott nem egész műszakban, mégis gyors befejezték 1 hónap se lett volna ha normális műszakban tolják ott.

    Majd megdobálom modemmel és TV-boxal a UPC-s ügyfélszolgálatost, ha eljön az ideje :D :D Dugja fel magának mindkettőt :D

    [ Szerkesztve ]

  • Nooeca

    senior tag

    válasz wopi #8147 üzenetére

    Belsős információk szerint Monort és Alsónémedit követően az elhagyott Dabasi kistérség folytatja. Legalábbis most úgy néz ki. Sok a visszajelzés Hernádról és Örkényről a Telekom szerint. (ott az oldalukon van az optikai igénybejelentő, úgy látszik sokan bejelentették magukat).

    De öröm az ürömben, hogy ezek a városok már kicsinek számítanak gyorsan haladnak.

    Monoron is két fickó dolgozik egyedül és Alsónémedit is két fickó csinálja. Ha tippelnem kéne ugyanazok, mivel asónémedin csak heti 1-2x 4 órában vannak a többi időt Monoron töltik. (így aztán nagyon jó eredmény a közel 1 hónapos lefedettség alsónémedin).

    Alsónémedin csak pár utca hiányzik. De mivel a HFC kábelez, ezért a szavahihetőségüknek nem nagyon kell adni, ez már a 3. olyan ami csak információ, és az utolsó percben meggondolják magukat.

    Annyit tudok, hogy Örkény meg Hernád még Monor előtt le lett "tervezve" az engedélyek be vannak gyűjtve.

    Egy biztos, nem sorrendben haladnak.

    u.i: Nem tudom miért csak 2 ember dolgozik 2 városra, mert merő meglepetés, hogy 1 hónap és kb 15 nap munkája alatt Monor félig, Alsónémedi meg 90%-ban kész van. Szerintem 5-en vagy 6-an se akadályoznák egymást, főleg azért érdekes ez, mert legalább 10 szerelője van a HFC-nek. /Dunakeszin is kábelez valaki/

    [ Szerkesztve ]

  • Nooeca

    senior tag

    válasz Mano66 #8159 üzenetére

    Már nincs, de igazából most nincs is már értelme.

    Valamilyen szinten már eldölt a sorrend. Mondjuk értelme az pont nincs, mert Pilis, és Bugyi még "nagyváros"-nak lenne nevezhető.

    De úgy néz ki, ők egyelőre kimaradnak a buliból.

    Amit én nem értek:
    - Miért nem lakosság szerint haladnak?
    - Vagy miért nem sorrendben?

    Kezdték Nagykátával.
    Aztán Ócsa, Felsőpakony, Dabas

    majd gondoltak egyet és átugrottak Alsónémedire és Monorra.
    majd gondolnak mégegyet, visszaugornak Dabas környékre.
    aztán talán befejezik Monor térségét is.

    Érthetetlen ez a cégmarketing. Sokszor ők se tudják. Egy héttel egy város elkezdése előtt, lefúlják, és máshova mennek.

  • Nooeca

    senior tag

    válasz bigdady #8291 üzenetére

    Szedjük rendbe a dolgokat, nagyon sok a félreértés:

    UPC vs Telekom hűség vagy nem hűség:
    Ha megnézed a listaárakat UPC-nél se kapnál olcsón szolgáltatást, ha most kötnéd be, hűség nélkül, szóval így felesleges kalkulálni.

    Telekomnál van 1 éves hűség is, nem csak 2 éves csak azt annyira nem reklámozzák. Tény hogy pár száz forinttal (vagy kb egy ezressel teljes csomag esetén) drágább a havidíj.

    Árlista Telekom:

    Berotel:

    Hamarosan megjelenik az ő csomagkínálatuk is, elsőnek Kakucson, Augusztus-Szeptember környékén Inárcson, Októberben pedig Újhartyánon is elindítják a szolgáltatásaikat.

    UPC is egy érdekes képet adott, lehetséges hogy vDSL-ről beszélnek, vagy csak a szokásos félrevezető kampányként folytatják ezt a "megtévesztést":

    Miért megtévesztés? Nagyon sokakat hívnak fel manapság a UPC munkatársai, a réz előnyeit hajkurászván, hogy sokkal fejlettebb és jobb az optikánál. Többen bejelentést is tettünk az NMHH felé ez ügyben.

    Digi:

    Egyrészt, mivel a Telekom elindította rengeteg helyen a lefedettségét és a hálózati kiépítéseit a körzetben így a Digi biztosan nem jön olyan helyre egy jóideig, ahol van konkurencia. Másrészt a Digi már csak akkor jönne be a körzetbe ebbe-abba a városba, HA a polgármesterrel meg tudnak egyezni, és maga a Polgármester kezdeményezi a egyességet.

    U.I: A Telekom és a HFC alvállakozója megerősítette a tényt, hogy Monorierdő, és a Dabasi kistérség az opciónális célpont Monor után. Októberben ha jól emlékszem Táborfalvát már bekötésre alkalmasnak találják így valószínűleg az előtte lévő városok hamarabb készen lehetnek (Örkény vagy Hernád). Nem vitás, hogy a HFC egyszerre több várost is képes egy idejűleg lefedni.

    Monor és Alsónémedi esete:

    Monoron 3 részletben adják át a Települést, az első részletet már lehet hogy át is adták, ha nem még a hónapban átadják. Ez a 4-es és a Vasút közötti rész. Utána jön a Kossutig és utána a maradék. Bizonyos utcáknál előfordulhat ezen szabályosság nem megléte, és akár független hogy első fázison belül van, kerülhet a 3. fázisba. Ha bementek a Telekomos ügyfélszolgálati irodába, pontosan megmondják hanyadik ütembe kerültök átadásnál. A harmadik ütem átadási ideje előreláthatólag Augusztus 1.

    Alsónémedinél más a helyzet ott össze kell kötni a Némedi és Ócsai optikai hálózatot független hogy kész van maga a város lefedettsége. Így ott kicsit elcsúszik az átadás ideje:

    Átadási idő Augusztus 21

    u.i: Habár a Telekom szolgáltatása drágának tünik nem érdemes úgy nézni rá hogy drága, mert míg 8 mbitet kapsz 4000 ft-ért, addig itt sokkal többet. Ár-érték arányban és minőségben is jobb. Tény hogy nem 1000-2000 ft egy csomag, na de ez a kilós kávé és a negyedkilós kávé esete is lehet. Iszol egy jobb kávét amiben több is van (kilós), és csak egy picivel drágább mint a negyedkilós rosszabb izű és ár-érték arányban nem olcsóbb, kávé, de mint negyedkilós olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

  • Nooeca

    senior tag

    válasz wmati #8325 üzenetére

    Akkor hogy világos legyen...

    Egyik legnagyobb érdeklődési köröm a körzet infrastrukturális kiépítettsége. Annyival könnyebb ez az egész, hogy az egyik ismerősöm a Telekomnál dolgozik valamiféle technikusi munkakörben, a másik ismerősöm pedig a HFC-nél.

    Aktívan követem azt a másik oldalt, de oda nem vagyok regisztrálva. Megláttam amit írsz, így hát kaptam a telefont. Konkrétumokat az ismerősöm se közölt, annyit tett, hogy ősszel vagy 1 év múlva de mindenképpen 1,5 éven belül (Vagyis, ha a lehetőség adott akkor minél gyorsabban, akár ősszel/télen) lesz sávszél emelés.

    De mivel többen is beszéltetek, amiből konkrétan már számomra átment egy nehezen megérthető fázisba, így szépen kifaggattam a munkatársamat főleg azért is, mert hamarosan ide is ideért a Telekom, és ha előfizetek szeretnék tisztában lenni azzal, hogy az a sávszél kevés lesz-e vagy sok, amit veszek.

    Pl.: Nagyon valószínű hogy az ADSL miatt nem változik az első két csomag, és az is, hogy a feltöltés se lesz annyira nagy sávszél emelés. (arányaiban biztos nem fog nőni, valamelyest fog, de ha most egy letöltés megduplázódik a feltöltés nem fog).

    Szóval ez a része számomra is találgatás, hogy mi mennyi lesz. Sávszélességben.

    De ha logikusan gondolkodsz miért lenne irreális? 2 sávszél emelést is tettek a konkurenciák, ez most kicsit olyan kezd lenni lassan mint az ADSL és az optika közötti különbség. Független hogy a technikai háttér egy és ugyanaz (Koax és Optika most legyen egy kalap) a sávszél, legfőképp az ár-érték arány hasonlít a 29-es körzethez és a Telekom árainak különbségéhez.

    Lakótársammal együtt... visszaolvashatod Seimon hozzászólásait, elsőkként tudta hogy mikor indul el Dabason a Telekom szolgáltatása, sőt unokatestvérének már az első napon bekötötték a Telekom szolgáltatásait úgy, hogy az utolsó előtti napon jelezte az igényét.

    Konkrétan false infót se én se mi nem adtunk. Sose senkinek. Ami false-nak vehető az a HFC által jelzett Dabasi kistérség, de az se a mi hibánk volt (mikor hirtelen Dabasi térség helyett Alsónémedire mentek a szerelők), mert egyrészt tényleg Hernád és Örkény volt kész mint papíron mint mindenhol, mint célállomás, csak az Alsónémedis Polgármester kilobbizta.

  • radio100jozs

    őstag

    Bővült a telekom lista a 2015-ben befejezendő hálózatépítés települései terén. Ami a 29-est érinti, felkerült Alsónémedi, Felsőpakony, Ócsa települések is. Kb, ezek is lehetnek a reálisak az idei bekapcsolásra, elnézve, hogy mennyi felé fejlesztenek a lista szerint.

  • Nooeca

    senior tag

    válasz radio100jozs #8489 üzenetére

    Na ne már te is kezded? :D

    Akkor leírom részletesen. Ócsa még tavaly kész volt, csak idén adták át. Alsónémedi most épül (ott is átadás közeli a dolog).

    Ezen a listán nincsenek fent a már elkezdett és még kétes projectek vagy a még nem elkezdett projectek. Gyakorlatilag sok értelmét nem látom a listának, mivel csak akkor kerül fel egy város, ha az adott project már biztosan elkészül időre.

    Lásd Bugyi esetét, kábeleznek ezerrel elvileg (ismerősöm is járt arra), még sincs rajta a listán. Monorierdőnek is nekiesnek Monor után, szintén hiányzik a listáról. Tudod úgy igérgetni hogy semmi sem biztos, azt se a Telekom sem fog se senki más.

    A Dabasi irodában többeknek is jelezték hogy már ősszel elérhető lesz Táborfalva környékén az internet, sőt, amit említesz Örkényt ott már régebb óta kész tervek vannak a kiépítésről.

    Hernád, Örkény, Táborfalva még idei projectnek néz ki. De majd csak akkor kerülnek fel a listára, ha kimész az utcára (pl. tételezzük fel hogy Hernádon laksz), és látod a szerelőket dolgozni, és már megállapodás is van az átadásra. Mert ellenben nem kerül fel a listára a dolog.

    Ez a lista most bővült és még bővülni is fog idén. Nem kevés település hiányzik róla. A Telekom részéről ez egy durva megtévesztés egyébként mert hát vakon nem ígérgetnek más értelme meg nincs, mégis úgy írják ki, mintha idén csak annyi város lenne mint ami fent van. Máshogy kellett volna kiírni ezt. Nem 2015-ben átadott települések, hanem 2015-ben eddig már meglévő projectek....

    [ Szerkesztve ]

  • Nooeca

    senior tag

    válasz BPéter1984 #8512 üzenetére

    Úgy van ahogy Intruder írta.

    Egy kábel lefedése 2 lépésből áll, lefedni a várost/falut/községet, rákötni a gerincre. Általában a várossal kezdik, de látványosabb ha nem, hiszen abból csak anniyt lát a lakos, hogy bejöttek 2 hét alatt lefedték a falut és hopp elindult a szolgáltatás. (ha az engedélyeztetés is lefut ilyen gyorsan), mivel a gerinc az úgy történt hogy a lakos belőle semmit nem látott.

    De igazából vagy egyidőben csinálják a kettőt, vagy pedig a várossal szokták kezdeni. Konkrétumot nem tudok.

    Mondjuk a Digi kiépítési technikáját meg végképp nem ismerem.

    Viszont pl. a HFC amiket lefed, azokat rögtön átadja és jön is a szolgáltatás. Nem kell hónapokat várni, nem értem mire gondolt kábelmánia. Igen "impotenciából" adódóan húzódhat a szolgáltatás a fent leírt okokkal, tesztidő is lehetséges hogy nem köthető be azonnal, utóbbi akár érthető is, de előbbi már csak hozzáállás kérdése.

    HFC lefedi a területet átadja. Nincs ilyen hogy nincs összekötve meg mi egyéb.

    Monoron pl. a második és harmadik ütem valahogy Augusztus végéig, de a tervek szerint 1-2 héttel korábban át lesz adva. Egyben. De én szerintem egyben kerül átadásra Alsónémedivel ami biztosan Augusztus 21-e. (ha az NMHH nem húzza el az engedélyeztetést.)

    [ Szerkesztve ]

  • Christian79

    tag

    Alsónémedin tegnaptól van fény a kábelben, el is kezdték a bekötéseket a házakhoz! Folyamatosan hívják fel az előszerződést kötött embereket, időpont egyeztetés miatt... 10 nappal korábban, mint ahogy ígérték!

    [ Szerkesztve ]

  • Nooeca

    senior tag

    Mivel jelenleg Monoron és Alsónémedin már végeztek teljesen, ezért jönnek tovább Démászos területen is, mert úgylátszik megoldódott az "ismételt" viszályuk.

    Kiváncsi leszek mikor látok szerelőket, alig várom már a T-t :)
    ADSL modemet dobom ki az ablakon, a másikon meg a UPC-s HDTV modemet. Aztán visszaviszem nekik hogy nesze :D

  • Nooeca

    senior tag

    válasz Johnny_001 #8713 üzenetére

    Hol olvastál ilyet? Örkényen még nem tudom hogy elkezdték volna a kiépítést azt se hogy tervben van-e bár biztos hogy tervben van mivel még annó Alsónémedi előtt akartak nekiesni illetve rajta van a kiépítési listán is.

    Ha esetleg Örkényi vagy akkor néz ki az utcákra hátha látsz munkaerőt dolgozni és meg is van válaszolva a kérdés. Én nem tudok arról hogy most Örkényen kábeleznének.

    [ Szerkesztve ]

  • Christian79

    tag

    válasz tototos #8726 üzenetére

    Szia! Én Alsónémedin rendeltem tőlük csak netet optikán, 50/5-ös csomagot, ami igazából 50/25. Kb. két hete használom, atomstabil, nagyon meg vagyok vele elégedve!

  • Nooeca

    senior tag

    válasz Zsocy155 #8903 üzenetére

    Üllő agglomeráció, Alsónémedi is az, ott még nem jelezték szándékukat, Monor nagyváros oda mehetnének (egyszer biztos mennek is), Monorierdő meg szinte Monor része. (régen talán egyben is voltak).

    Szóval ezekre, és ezekre a régi "próbálkozásokra" itt a válasz.

  • Constantin79

    csendes tag

    Üdv. mindenkinek! A fejlemény hihetetlen számomra, 2015.04.hó elkezdték kiépíteni a meglévő lámpa oszlopokra az Optikai kábelt!! (Telekom) Imádom őket! :DD Elérhető a 120Mbtes Internet. Csomagban (Internet-TV-Teklefion) sokkal kedvezőbb alapból biztosítanak egy nagyon profi 4DB RJ45 (lan) porttal szerelt Wi-Fi-s modem-routert :C én UPC-től ahogy lejár a hűségem náluk egyből átmegyek a Telekomhoz, már csaináltam is egy elő regsuztrációt! Eddigi tapasztalatok nagyon jók annyi megrednelésük van alig tudnak menni itt a környékan (Alsónémedi, Ócsa) Mutteromék megrendelték (csak az internet szolgáltatást) Óriási különbség van pedig egy alap 30Mbites csomagba rakták be őket (tesóm intézte - 1 utcában lakunk)
    Hihetetlen hogy ezt is megértük, nagyon várom már az átállást (2016.02.20) az tutti hogy kérek egyből vagy másfél hét szabit. :DD szóval annyi lesz a feltöltési sebességem, (10Mbit) amennyi most az elérhető legnagyobb UPC ADSL letöltés - nagyon állat!

    [ Szerkesztve ]

    Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

  • Constantin79

    csendes tag

    válasz btz #9130 üzenetére

    Üdv!

    Igen igen, elnézést kérek tőled, minden kedves olvasótól, erre nagyon oda kell figyelni a hozzászólásoknál, szóval mégegyszer elnézést a kavarodásért. :D Amúgy el nem tudtam képzelni miről beszél mindenki amikor tesóméknál (1 utcába lakunk) szuperul működik a dolog.... De szögezzük le: Telekom Optikai hálózat. itt Alsónémedin csak UPC-s ADSL volt évekig, én hülye meg kb 1,5 éve át mentem a Btel-hez ami aztán 2015.02 hó körül csődbbe ment. Őnáluk viszont jó 18Mbites ADSL-em volt amíg az UPC hivatkozott a vezetékek elavultságára mondván "ők nem tudnak csak max 10Mbites ADSL-t biztosítani" (sőőt akkor még a max csak 8 volt) ere a Btelnél 18Mbites ADSL-em volt azért az is nagyon jó ahhoz képest stabilan jött a letöltés 2,4MB/s sebességgel. (feltöltésem kb 2-3Mbit volt). És amikor csődbe ment kénytelen voltam 1 évb hűséggel visszamenni a UPC-hez, ami majd most 2016.03.05.-én jár le. Már nagyon várom az átállást! Minden tiszteletem a Telekom-é! :R

    Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

  • Nooeca

    senior tag

    válasz screeny #9400 üzenetére

    Az a fekete hengeres valami az ADSL hálózat része a UPC-é, ilyen van Alsónémedin is, Dabason is, Örkényen is, Táborfalván is. A többiről fogalmam sincs.

    Egyébként ezt már egyszer én is beraktam ide képként egyet fotóztam alsónémedin egyet meg már nem is emlékszem hol. (akkoriban természetesen nem volt még csak tervben sem a Telekom errefelé.)

    [ Szerkesztve ]

  • Nooeca

    senior tag

    válasz screeny #9415 üzenetére

    Nem, és ha lenne ott Telekom, arról tudnék.

    Viszont Pilisen van ilyen.

    De mint írtam, a UPC-nek is van ilyenje az oszlopain, ha nem hiszed, holnap hozok képet... ismételten.

    Sőt itt is van, nem tudom mennyire hasonlítanak egymáshoz, te elég közeli képet raktál fel, én ezeket csak távolról látom, mindkettő fekete, hengeres:


    Alsónémedi - Google Maps UPC eszköz.

    [ Szerkesztve ]

  • Nooeca

    senior tag

    válasz Padrino1 #10226 üzenetére

    Mint mondtam ez hülyeség, valaki elnézett valamit, már tudok olyan előszerződésről Pilisen ahol szintúgy kedvezményes ár lett 50 Mbit+alap telefon 5040 forint. Itt valamit elnéztek a feliratkozáson vagy nem tudom.

    Sokszor ők is bekeverednek, mert 3 táblázat van egymás mellett, és gondolom elfelejtette nézni az "akciókért" nevű feliratot (ami pl. a hálózatfejlesztési oldalon is ott van), és nem adja meg a Spec. tarifát.

    Ugyanilyen kedvezményt adtak Alsónémedin is egy ismerősömnek, illetve Monoron is.

    [ Szerkesztve ]

  • Nooeca

    senior tag

    válasz zsolesz7503 #10237 üzenetére

    Hát az az igazság, hogy erős túlzás.
    Eredeti (nem akciós) áron 450 Ft különbség van csomagárban közöttük. Kedvezményesen még kevesebb.

    Az a baj hogy ismerek két üzletkötőt (megnevezni nem akarom őket), vagyis 3-at, akik Monoron, Alsónémedin és Dabason is tevékenykedtek, zaklatták az érdeklődőket itt, és elvileg Facebook csoportban is, és rájuk sózták a legdrágább szerződést, vagyis a listaárat, azaz csupa 10.000 feletti csomagokat.

    Illetve azt mondogatták, hogy ők csak szívességet tesznek az előfizetőknek mert a rossz net leváltása az mindenkinek az érdeke.

    [ Szerkesztve ]

  • Christian79

    tag

    Sziasztok! A körzetben a UPC digitális tv-hálózatában mindenkinek működik a Mozi+HD??? Tegnap volt kint technikus, mert bejelentettem a hibát, és közölte, hogy Nyáregyházán sem működik. Egyébként Alsónémediről beszélek. A frekvenciáján az 554 Mhz-en egy darab digitális adó sem található! A jelszint, és a jelminőség az adott frekin kiváló! A technikus fejállomás hibát állapított meg!

  • maxiking7

    újonc

    Sziasztok!

    Alsónémedin lakok és már évek óta fizetem a havi 19000 Ft-ot a UPC-nek az általuk szolgáltatásnak nevezett tyúkszarért. Már többször megfogadtam, hogy itthagyom őket, de eddig konkurencia hiányában nem igazán volt rá módom. Most viszont ki lett plakátolva a település a Telekom 1000 Mbites plakátjaival, úgyhogy úgy érzem eljött az idő, hogy lelépjek a UPC-től. Hallottam viszont szóbeszédekből pár dolgot, amire jó lenne ha tiszta választ kapnék előtte. Ezek a következők:
    1) Igaz-e, hogy a telekom csak internetet szolgáltat, TV-t nem tud Alsónémedin?

    2) A UPC elvileg tavaly október óta optikai hálózatot fejleszt. A gyakorlatban Alsónémedire mikor jutnak el?
    Van-e értelme várni rájuk?

    3) Amennyiben szeretnék a telekommal szerződni, ezt milyen módon tegyem/tehetem meg? Értem ez alatt,
    hogy online rendeléssel vagy üzletben? Esetleg van Alsónémedin üzletkötő partnere?

    4) Az előző kérdéshez kapcsolódóan, milyen kedvezményeket lehet igénybevenni? Van-e lehetőség az online csomagárhoz képest olcsóbb áron szerződni? Ha igen ezt milyen módon lehet?

    Válaszaitokat előre is köszönöm :)

  • Constantin79

    csendes tag

    válasz maxiking7 #11750 üzenetére

    Üdv. Én kérlek amikor hallottam kb 2015 04.hóban az Alsónémedi hírmondóban teljesen véletlen hogy a HFC Network Kft valósitja meg és Lesz Telekom Optika egyből gondolkodás nélkül átmentem hozzájuk. Akkor még telefonon kötöttem meg a szerződést tehát családi + 20 HD sokal jobb kiemelkedően jobb színvonal IPTV előfizetés kb 4000ft, 120Mbites Internet 50Mbites feltöltéssel kb 4500ft, Hoppá + Díjcsomagú telefon 3200ft kapásból olcsóbb mint az UPC ez is nagyon megfogott korlátlanul azaz havi 5000 perc erejéig beszélhetsz mindhárom mobil irányba. Nem akartam elhinni hogy volt olyan hogy 5MB/s-el feltöltéssel ment a torrent seed, most volt úgy a 1GBps-es nettel hogy 1 órán keresztül nem esett a feltöltési sebességem 20MB/s alá! :D Telefononf gondolkodás nélkül rendeld meg csakis sokal jobban jársz én most fizetek nekik csoimagban 12200ft-ot! Felűlmúlhatatlan szolgáltatást kínál, imádom a Telekomot és az Optikai hálózatot!!! Kaptam egy Huawei HG8245H típusú Optikai terminált ami egyben tudja a wi-fit-t, nagyon könnyű a beállítása port nyitás, stb fix IP a gépeknek wi-fi, nem kell ennél több, ja és 2db IP-TV egységet bérlek a Telekomtól ezen az áron - bocs UPC lúzer még mindig az oldalukon 29-es körzet ajánlatit hiredik, akkora nyomorékeok nem lehetnek a világon nagyon örülök hogy sikerült eljönnöm tőlük, ha el kellene költözni valamiért csak Telekomos ugyanilyen Optikai hálózattal kiépített területre költöznék semmi más nem érdekelne!! :D :C

    [ Szerkesztve ]

    Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

  • Constantin79

    csendes tag

    válasz maxiking7 #11750 üzenetére

    Üdv. Én kérlek ahogy megtudtam hogy a Telekom Optikai hálózatot fejleszt számoltam a hónapokat, a heteket az éjszakáket mennyit kell még aludni hogy eljöjjön az idő amikor lejár a hűségem az UPC-nél és váltasak Telekom Optikai hálózatra.

    Én telefonon hívtam fel őket a 1412-es ÜF-szolgálati telefonszámon; mondod hogy otthoni szolgáltatást szeretnél, nekem már másnap jöttek is szerelni. . . . . .

    De AZ UPC-nél mire fel fizettek havi 19k-t? Nem sok az egy kicsit? Én 10-14 körül fizettem, (nejem mikor-hogy beszélt elfeledkezve magáról mobilt) amikor megvan a full új szolgáltatás, akkor lép le ő is. Most Ingyenesen azaz havi 5000perc erejéig mindhárom mobil irányba beszélhetsz a Telekomos otthoni telefonról - nagyon királyságosság! :D

    UPC fejleszt, de Optikai hálózaton akkor is jobb Internet szolgáltatást kapsz. Nekem a 120Mbites csomaghoz járt egy 50Mbites feltöltés - nem mindegy amikor a UPC csak 500as csomagjához is csak 20Mbit feltöltést kínál. . . . Nem túl kevés az egy kicsit? De ugye mindenki maga dönti el mire használja az internetet és mi a fontos. Nek m az UPC ADSL-l semmi bajom nem volt azon kívül ha töltöttem egy filmet ami jött max 1,0-1,2MB/s-sebességgel, mellette mondjuk egy youtube videó. felejtős, áá, sőőt egy vatera oldal betöltése tartott kb 30-60másodpercig. A feltöltési sebességről ne is beszéljünk. Király net volt ez kb még 10 évvel ezelőtt. :DD

    Kedvezményt akkor kapsz ha csomagot rendelsz - úgy a legjobb, tehát Internet+TV+Telefon! :C

    Remélem tudtam segíteni. nekem is van egy ismerősöm itt Alsónémedin; próbálom rábeszélni hogy legyen ő is Telekomos de nem igazán akarja a dolgot. . . . .

    Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

  • Christian79

    tag

    Alsónémedin szerelik a tartókonzolokat az oszlopokra, másik brigád húzza a kábeleket is. UPC optika.

  • Constantin79

    csendes tag

    válasz puma72 #12116 üzenetére

    Hi, nekem is pont ugyanez van. (Telekom 1GBps Internet) :C Mérés: ping 3 ennyi. A közel 2 év alatt talán ha egyszer volt gondolom központilag IP váltásnál hogy nem volt telefon, sem internet, akkor a Huawei kikapcs kb 1 percig, utána vissza, kb 1 perc volt amíg újra beált a hálózat és azóta is tökéletesen működik. . . . . UPC ADSL csak az volt nekem évekig 8000ft. .. áá hagyjuk már? Most is mit akar a 20Mbites feltöltési sebességével ami a max? Ne vicceljünk kérem. Mondjuk nekem az nagyon tetszik hogy a régi kábeleket teljesen lecserélik. Itt Alsónémedin már húzzák az oszlopokon itt az utolsó utcába is fenn vannak az új tartó konzolok az oszlopokon. Meglátásom szerint nagyon jól haladnak. Van egy barátom akit nem tudtam megfűzni hogy álljon át Telekom-Optikára. Ő is itt lakik, mind1 kíváncsi leszek milyen csomagja lesz az új UPC-be mert most a max ADSL-el tolja. 8Mbit. :DD Neki alég arra amit használ - bőven, de kívánccsi leszek aZ UPC Connect Box-ra is meg az eszközökre, kábelezésre. . . . :)

    [ Szerkesztve ]

    Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

  • Constantin79

    csendes tag

    válasz bollokcs80 #12029 üzenetére

    ??? Ócsán? :Y Ez valami új infó? Hogy érted? Már 2 éve Telekom Optikai hálózat van Ócsán is, hiszen a fő Optikai kábel Ócsáról jön át ide Alsónémedire. . . . :C

    Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

  • radio100jozs

    őstag

    válasz kefearman #12239 üzenetére

    2018.12.31-ig lesz, az van a támogatási szerződésben. Nem lepődnék meg pl. ha levonulnak Dabas, Bugyi településekről, meg november 13-án lesz kész Alsónémedi is, ahol most ép dolgozik az UPC, akkor jönnének a pályáztatott települések. Csévharaszton behúzni az optikát max 1 hét.

    [ Szerkesztve ]

  • kabelmania27

    félisten

    UPC hálózaton november 13-án kikerül a Dabas tv az analóg kiosztásból, ezen a napon Analóg Start és Analóg Bronze csomag értékesítése megszűnik Alsónémedi településen, részletek ITT.

  • Constantin79

    csendes tag

    válasz V.Stryker #12253 üzenetére

    Hali, kérlek az fogott meg, meg kérdezhetem először is milyen NAS-od van? Én Alsónémedin vagyok immár 2 éve lassan Telekomos. Kapásból a 120-as csomagra szerződtem, (ez volt 2016 03.hó) amikor pedig teljesen véletlen épp befizettem a Telekom oldalán a számlát, ez év elején kb 2017.04.hó azóta 1GB-s a net. Gondoltam csomagban havi 4k-ért a Gigabites net 200-as feltöltéssel mégh a hülyének is megéri, hát még nekem az éveken át használt elavult max 8Mbit-es ADSL-hez képest. Synology NAS DS212j max 6 megát hoz letöltéskort, tudom nagyon gyengusz a 256MB ram és a 1Ghz-es proci. Ezt direkt Seed miatt vettem akkoriben (vagyis cseréltem) mert hát nem számít mennyit megy mint volt egy PC Alap 4Giga RAm Intel Core 2Duo proci alpaVGA-k annyit ment a gép 2007-2008 órta a seed miatt hogy akkoriban hazavágtam vele/benne 4 videókártyát . .. :DD Az a meglátásom hogy a NAS sajnos nem foglalja le a helyet a letöltendő fájloknak és "ösöszevissza" rögzíti a HDD-re. ÁÁ volt oylan hogy ezzel a feltöltési sebességgel ment akkor is maxon elére az 5megát, de nem tudtam aludni tőle mert anynira "járt a fej" hogy hangos volt ment egyszerre vagy 8 feltöltés max 5megával. Van különbség mert PC-ről max volt oyan hogy houzts vagy 1 órán keresztül a 22mega feltöltést. Néha videózok, és volt egy GTA5 videóm 6 órás, 15,4GB 1 órán belül feltöltve készen volt a youtube-on. :C Én még így 2 év után is a hatása alatt vagyok ennek az Optikai hálózatnak. Nem térek észhez. Irigyellek hogy Ócsára tudtatok költözni . .. sztem jó hely. Igaz itt is szeretek Némedin lakni, de hát vannak változások, amit a saját életembe is el tudnék viselni részben. CSaládi ház, rosszul kiszámolt hitel még 15 millás tőke tartozás, befizetve 9 milla a kaptt 10,5-re 30 éves futamidőre, futamidő kitolva 42-évre. :F Azon viszont nagyon gondolkodok hogy egy ilyen NAS-t szeretnék 2db 3-4TB-os HDD-vel; link: https://nas-meghajto.arukereso.hu/synology/ds716-ii-p339953150/
    Előre is köszi az infókat! Nagyon kellemes Internezetést, Online játékokat, letöltést, mindenkinek! Telekom: köszönöm! :R

    Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

  • Constantin79

    csendes tag

    Üdv!

    Némi észrevétel:
    Nem térek észhez!
    Minden tiszteletem mindenkié (na már aki megérdemli . .. . :DD ) szóval valahol nagyon szánalmasnak tartom az UPC oldalát: könyörgöm már több mint 2 éve másik szolgáltató is van a 29-es körzetben Optikai hálózattal és ilyen már nincsen hogy "29-es körzet ajánlatok" kíváncsi vagyok mikor tűnik el az oldalukról ez a lehetőség - áá, nem találok szavakat . .. nem értem én ezt.

    Szabin voltam itthon a kisfiammal a hét vége előtt és akkor pépp a szerelők itt az utcába is felszerelték a fekete elsoztó dobozokat minden oszlopra. Épp néztem valahol bnagyon sűrűn vannak. .. Miért kell minden oszlopra szerelni?? Épp az lett volna a szebb szerintem hogy azokon az oszlopokon van elosztó ahol a Teklekomnak nincsen a fehér. Váltakozva menne. .. . Lehet tudni mikor érhető itt Alsónémedin a szolgáltatás? CSak mert van 1-2 ismerősöm akit nem igazán lehetett rábeszélni a váltásra, és mondjuk az is angyon tetszik hogy a régi kábelezést teljesen leszerelik. . . . . Ugyanúgy 1 eszköz 4LAN port Wi-fi. Max utána akinek szükséges Gigabites Switch. . .. :C

    Klímázás után, adj a szigetelésnek is, + új nyílászárók....

  • radio100jozs

    őstag

    válasz tototos #12287 üzenetére

    Pedig Bugyi november 17-én indul, Alsónémedi meg November 13-án. Persze ez ahogy Dabas esetében is nem azonnal minden utca, minden ház, de egy-egy településrészen ekkor indulna a szolgáltatás.

Új hozzászólás Aktív témák