Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janó 44

    tag

    válasz Nooeca #10939 üzenetére

    Én sokat olvasgattam e témákban, egyedül azt nem, ahol LCD -t hasonlították plazmához (habár a kérdéses prohardver topicban anno diskuráltam a többi fórumozóval pont mielőtt megvettem a TV -met), és az még 2010 -ben volt (érdekes, hogy pont 2011 előtt :P). Ők nem tudtak meggyőzni arról, hogy plazmát vegyek. Az LCD -s topicban meg érdekes módon megint csak más fórumtagoknak merőben más volt a véleménye a plazmákról és az LCD -kről. És egyébként igen: tudom, honnan, milyen távolságról kell nézni a HD, és milyen távról a Full HD felbontást, mert utánanéztem. Úgyhogy ez az oka, hogy a HD -s adások a bátyó TV -jén sokkal szebb, (élesebb!) képet adnak, mint az SD adások/műsorok, vagy mint pl. a Digi TV a műholdas szolgáltatásával. Eleve az azért az se mindegy, hogy 768p vagy 720x576i (ha minden igaz, az utóbbi a Digi műholdas szolgáltatásának felbontása). Amiket meg nem tudom, azokat pont azért kérdeztem meg, mert azokat valóban nem tudom, illetve nem tudtam eddig. Vagyis most én nem a HD -s Digi -szolgáltatást hasonlítottam az IPTV -hez.
    Ja, és hogy minden fórumozónak lehessen hasznos e hsz -m, aki még nem látta: [link] -olyan kép van valahol a weboldalon 720p -hez is, de azt nem tudom, hogy van -e 768p phez is olyan kép, de most nem nézek utána (vannak azon a weboldalon e témától eltérő más hasznos tippek is, pl. házimozihoz tanácsok).
    Azt mondjuk hozzáteszem, hogy ahol pl. a bátyó se látott képminőség -beli különbséget, én viszont igen, az attól volt, hogy a szemüveggel mindent jobban látok, mint más anélkül és egészséges szemekkel.
    Viszont mára meg eltünt a hangja a T -nek az egyik beltéri egységnél, úgyhogy kérdezhetem meg a bátyót, hogy mit állított el rajta ennyire, mert a másik beltéri most is ad hangot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák