Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BoSSanCS

    tag

    Hali!

    A segítségeteket szeretném kérni. Bocsi, ha olyat kérdezek, amit korábban már megválaszoltatok, vagy volt téma, de nagyon sok a hozzászólás, és egy hét alatt se olvasnám őket végig.

    Tehát a problémám az lenne, hogy szeretnék egy ki/be kapcsolható ventit csinálni, vettem is kétállású kapcsolót, aminek két lába van. Olyan a ventim, hogy két kábel jön ki belőle, egy sárga 12V és egy fekete föld. Nos elvágtam ezt a kábelt, a sárgát rákötöttem az egyik lábra, a feketét a másikra, és az lett a végeredmény, hogy egyik állásban megy a venti, másik állásban viszont reseteli a gépet, vagy összezár vmit, ti biztosan jobban tudjátok.

    Valószínűleg kifelejtettem valamit, vagy rosszul csináltam nemtom, de remélem, hogy ti tudtok segíteni, mit kellene még tennem. Bármiféle rajz, vagy leírás jól jönne.

    Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét!

  • BoSSanCS

    tag

    válasz And #2369 üzenetére

    Szerencsére nem vágta agyon, mert ki is kapcsoltam, tehát a tápnak és a ventinek sincs semmi baja. De akkor megpróbálom úgy ahogy mondtad. :)

    Köszi szépen, így már megy, csak én voltam akkor a balfasz. :)

    [Szerkesztve]

  • BoSSanCS

    tag

    Hát én ebben nemtok segíteni, de nekem is lenne ismét egy kérdésem!

    Szóval azt szeretném megtudni, hogy a ledet hogy kell pontosan bekötni a kapcsolóra? 2.2V nyitófeszü ledem van, hozzá 510 Ohmos ellenállás, elvileg ezzel jónak kéne lennie a dolognak, már csak azt akarom megtudni, hogy kell pontosan ezt bekötni.

    A lényeg hogy egy kétpolusú háromállású kapcsolóm van, aminek tehát 6 lába van, elég lett volna egy négy lábú is, mivel 5V-t nem fogok rákötni, de a boltban olyat nemtudtak adni, de az most mindegy. Szóval a középső lábra rákötöttem a venti 12V-s vezetékének egyik ágát, a felette lévő lábra pedig a másikat, így aztán ha középső állásban van a kapcsoló, akkor nem megy a venti, a másik állásban pedig megy. A ledet pedig a másik polus 2 lábára kellene rákötnöm elvileg, úgy akarom persze, hogy ha kivan kapcsolva a venti, akkor ne világítson, ha meg be, akkor világítson. A led az egy sima világító led, tehát 2 lába van.

    Hogy kell akkor ezt pontosan bekötnöm? A másik polus középső ágára kössem a led egyik lábát, a másik ágra meg a led másik lábát? Ellenállásból vettem kettőt, de azt most akkor csak arra a lábra (led lábára) kell kötnöm, amelyik világít, vagy a másik lábra is kell kötnöm ellenállást? Ezt nem értem pontosan.

    Ha van valami hiba akkor írjátok meg légyszives, meg akkor hogy pontosan hogyan is kell bekötnöm. Előre is köszönöm a válaszokat!

    Szerk.: most találtam egy ilyen hogy: Csak akkor világít, ha a tápfeszültség polaritása is ennek megfeleloen van bekötve, tehát a sárga vezeték és a pozitív láb közé kell helyezni az ellenállást.

    Tehát akkor gyakorlatilag az led pozitív végét (anód) kell rákötnöm a kapcsoló arra a lábjára, ahol bekapcsol a venti, és a kettő közé kell az ellenállás, a másik lábát meg csak simán rá kell kötni a kapcsolóra, ott ahol nem megy a venti, és oda akkor nem kell ellenállás, ha jól értem?

    [Szerkesztve]

  • BoSSanCS

    tag

    válasz #96302336 #2376 üzenetére

    syn7h37ic: küldtem egy mailt a címedre, majd légyszives olvasd el mielőbb és válaszolj! Előre is köszönöm a segítségedet! :R

Új hozzászólás Aktív témák