Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Psych0

    őstag

    válasz petakpa1 #4909 üzenetére

    összetekerheted, de felesleges. mindegy melyik feketét használod

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • Psych0

    őstag

    válasz petakpa1 #4912 üzenetére

    én már hajtottam ventit ugynarról a földről 5 és 12 voltról is.

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • sly105

    tag

    válasz petakpa1 #4912 üzenetére

    a tápban mindkét fekete vezeték egy pontra van kötve ez tuti már nem egyet szedtem szét :)

    Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

  • válasz petakpa1 #20669 üzenetére

    Fokokról elég nehéz beszélni ebben az esetben. Jó lenne tudni, hogy mi a szűk keresztmetszet.
    Ha a külső hőmérséklet melegedésével lett rosszabb a helyzet, akkor fő probléma az, hogy ez a kicsi zárt doboz nem tudja a környezetének átadni a hőt.

    Ennek lehet persze az oka, hogy a felső lap és a bordák közé rakott gap-pad egy vicc.
    Valószínűleg egy aktív hűtéses design költségcsökkentett variánsa ez a cucc, és így fordult elő ez az ocsmányság benne.
    Tudniillik tisztességes tervező, aki ismeri a hűtés fizikáját, az zárt dobozba nem tesz bordát.

    A borda lényege, hogy növelje a hűtőközeggel érintkező felületet. Zárt doboz esetén azonban a hűtőközeg nem a dobozban álló levegő, hanem közvetve a dobozon kívüli levegő, közvetlenül pedig a rettentő hővezetéssel rendelkező műanyag ház.
    Mivel a műanyag ház hővezetése és hőterjedése is borzalmas, ezért előbb egy jó hővezetővel igyekeznek minél nagyobb területre szétosztani a hőt, és azt átadni a műanyagnak. Ezt csinálja az L alakú lemez.
    A baj ott van, hogy az az indokolatlan borda minimális érintkező felületet ad a felső résszel, azt is csak gap-paden keresztül.

    Amiket tudsz csinálni a ház nyitása, és venti alkalmazása nélkül radikalitás sorrendben:

    - A lehető legnagyobb felületen kötöd össze a bordát a felső blokkal. Amit linkeltél gap-pad segíthet ebben, érdemes 0. lépésként ezt megpróbálni, hátha segít. De persze ha most problémás, 40 fokban ez nem lesz elég.
    - Ellenőrizd, hogy a felső L alakú fém érintkezik e rendesen a műanyag házzal. Ha nem, akkor a ház és az L közé is szoríts be akkora gap-padet amekkorát lehet.
    - Szerzel a jelenlegi borda helyett egy azonos magasságú alutömböt kifúrod a rögzítési pontokat, és beoktojálod a dobozba. Ezzel saccra megháromszorozod a hővezetést.
    - Mégjobb, ha nem megegyező magasságút, hanem a gap-pad méretével magasabbat találsz. Összerakás előtt megküldöd MX4-el, így nem a gap-pad lesz a kapcsolat a két fém között. Ez a két lehetőség persze erősen alapoz arra, hogy találsz ilyen alublokkot, és meg tudod munkálni.
    - Ha nem találsz ilyen blokkot, de van ügyességed és szerszámod akkor a következőt is megteheted: egy sablonnal pozícionálod a CPU helyét a jelenlegi bordán (gondolom a laptopokhoz hasonlóan kupak nélküli a proci, így a die helyét). Közben veszel egy (vagy több) méretes réz csavart. Belefúrsz a bordába, és vágsz bele menetet, amibe behajtod a csavarokat úgy, hogy a fejüknéhány mm-el feljebb legyen, mint a bordák csúcsa
    (A menetet előtte megkenheted MX-el). Ezután síkba csiszolod és polírozod a csavarokat a processzor oldalról, a túloldalról pedig a fejüket. Pasztázol a csavar(ok) fején, és visszarakod a burkolatot. Voila, rézmagos hűtés.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • petakpa1

    őstag

    válasz petakpa1 #20671 üzenetére

    Egyenlőre annyit sikerült csinálnom, hogy a borda és az L alakú lemez között lévő 2x2 cm-es thermal pad-et kicseréltem egy 5x5 cm-es Arctic-ra.
    Sajnos ez nem oldotta meg a problémát :(

    Viszont az sikerült kiderítenem, hogy az L alakú lemezre így már megfelelő a hőátadás: Aida CPU stabilitásttesztel járattam vagy 40 percet a masinát, úgy, hogy már az 5x5-os Arctic volt a hőátadó közeg. Sajnos terhelés alatt felment 80-82 fok félé a CPI hőmérséklet, és elkezdte szépen visszavenni az órajelét 600 MHz-re.
    Ekkor gyorsan szérkaptam a kötyüt és mind a borda, mind az L alakú lemez nagyon meleg, illetve inkább forró volt, alig állta az ujjam mikor hozzzáérintettem.

    Arra is rájöttem, hogy az L alakú lemez és a műanyag ház között egyáltalán nincs hőátadó közeg, hanem kb 3 mm rés van itt. Ide veszek holnap még további Arctict Thermal Pad-et, hogy az L alakú lemez teljes felületén adja át a hőt a külső műanyag borításnak. Műanyag sajnos rossz hővezető, így lehet, hogy ez nem sokat segít már, hiába a relatíve nagy felület :(

    Lehet végül nem fogom megúszni, hogy ház teljes felső részé fémre cseréljem :(

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák