Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Zozzant #2940 üzenetére

    Ezt is értem. a szabvány is írja, de kérdem én... mi van olyankor, ha pl a csőhöz neki van nyomva a gépház. Erre nincs biztonsági előírás.
    Amúgy a kazánokat és a csővezetékeket szintén EPH-ra kell hozni, a gázcsövet szintúgy, ha nincsen, akkor át sem veszi a Kögáz. Másrészt. a gázcsőben lévő gáz képtelen meggyulladni, mert nincs benne a lobbanáshoz elegendő oxigén. tehát akár folyamatos szikraeső is lehet a cső belsejében. Csak akkor robban, ha a szikránál megfelelő arányban van oxigén, és gáz, ami a gázkoncentrációt nézve, kb 15-30% között van. Töményebb koncentrációnál szintén nem gyullad.

    Még valami. Ha a gép zárlatos lesz, akkor levágja a biztit.Csak akkor nem, ha nincs rajta semmiféle földelés, mert akkor a kialakult feszültséget nincs ami levezesse. a biztosítékok pedig áramfelvételi határolók. Ha nincs földelve egy készülék, akkor soha sem ogja a biztit lenyomni, ergo veszélyesebb, mintha le lenne valamilyen módon földelve. Az érintésből adódó
    áramütés mérséklésére egy jobb módszer a fi relé. Ez már miliamperek esetén lekapcsol.
    Már akkor is, ha a nulla, és a védőföld vezetékét összezárjuk, mert mindíg van potenciálkülönbség, hiába van nullázott rendszer egy épületben

    [Szerkesztve]

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Zozzant #2940 üzenetére

    Egyetlen tuti és szabványos megoldás akkor, ha nem akarják a kiépítéssel járó költséget, és koszt, egy földelt konnekorból hosszabbítóval a gépig vinni a naftát, vagy ettől a dugaljtól csatornában egy kábelt kiépíteni.(szakember requied)

Új hozzászólás Aktív témák