Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SanyiSay

    aktív tag

    válasz lehella #4599 üzenetére

    Hát lehet hogy a papír doboz hozza a 1080-at de a készülék nem nagyon. :)
    Enyémen is kernelt kellene cserélni hogy tudja a 1080-at de nem olyan meggyőzőek a vélemények hogy megérné ezzel vacakolni és a TV-m sem igényli egyenlőre. Egyébként van a menübeállításokban ez a pont hogy 1080 de Kb arra való hogy ráírják a dobozra. Valamint folyamatosan újabb verziók jönnek ki. A tiéd már nem olyan lesz mint az enyém, viszont hogy milyen az többnyire csak a vásárlás után derül ki, ha szétszeded. Na utána forum és olvasgatás, http://freaktab/ Itt érdemes nézelődni.

    Szóval annyira nem egyértelmű az egész. Kinézel valamit, rendelsz valamit, kapsz valamit, és ha az ár érték arányt nézed nem is jársz rosszul.
    Ha csak filmeket néznék rajta lehet én is inkább egy média lejátszót vennék.
    Családnak is könnyebb lenne a használata.

    Aki szereti a kütyüket, és a vele való vacakolást annak viszont a lehetőségek tárháza. Szerintem

    [ Szerkesztve ]

  • Pistabaaa

    aktív tag

    válasz lehella #4599 üzenetére

    Szia,

    nekem az általad kinézett boxnak egy variánsa van (Q7), elvileg azonos hardverrel (gondolom WiFi, BT, stb. modulok között van eltérés).

    Papíron az enyém is 1080p támogatással érkezett, a valóságban ez persze 720p volt. Itt többen mondták, hogy nem feltétlenül éri meg piszkálni, mert filmeknél nem lesz akkora változás. Nos ez így is van, ha jó minőségű 720p vagy 1080p film megy rajta, direkt erre kell figyelni, hogy észrevedd (persze ez függ a TV-dtől, stb.).

    Ahol egyértelmű előnye van az 1080p-nek, az a böngészés, egyéb appok.

    De nem is erre akartam kitérni, hanem:
    - az itthoni árnál jelentősen olcsóbban találsz ilyen boxokat mindenfelé (eBay, dx, geekbuying), általában fél áron. Igen, így nincs rá 1-1 gari, de 50% "akció" akár már billenthet is a mérlegen, főleg úgy, hogy általában ha para van, a jó értékelés miatt cserélik vagy küldenek újat. (és most nem az itthoni boltok piacát akarom rontani, de ez kb. az a szitu, amikor az étteremben 3 dl kóla 300 Ft, pedig a boltban ezért 2 litert kapsz)

    - a 3188-as boxok / stickek nem mai csirkék. Nem írom le őket, hiszen nekem pl. teljesen elegendő 1080p filmnézésre, böngészésre, persze vannak röccenések, de emészthető ennyi pénzért. Ami fontosabb, hogy jóval kevesebb hozzájuk a ROMolási lehetőség, már inkább a 3288-ra koncentrálnak az emberek, mert nem sokkal drágábbak, viszont erősebbek. Ha box mellett döntesz, mindenképp nézz szét előtte, hogy mennyire van ROM lefedettség, mert ezen múlik a használhatósága.

    - out of the box és a cserélt, megfelelő ROM-mal sem fogsz "iAkármi" élményt kapni, lesz majd, hogy újra kell indítani egy appot, aztán a boxot, aztán esetleg egy rendszer újrahúzás is elfér néha. Nem vészes, de számolni kell ezzel is.

    Ahogy előttem is írták: ha nem riadsz vissza egy kis "törődéstől", akkor egy ilyen kütyü sokkal többet tud, mint egy céleszköz. A céleszköz pedig egyet tud, de azt hülye / atombiztosan. :U

Új hozzászólás Aktív témák