Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SanyiSay

    aktív tag

    válasz gettno #3475 üzenetére

    Eddigi méréseim alapján nem csak lehet, de erősen ajánlott is a hűtés javítása.
    Hővezető kétoldalas + aluborda.

    Sajnos mivel egy majdnem teljesen zárt dobozban van, a passzív borda önmagában nem hinném hogy elég, Azzal csak a doboz belselyében melegíted a levegőt. Sajna ebből fakadó problémákkal már küzdöttem egyéb készülékeken. Szép lassan megfőnek. :/
    (persze a melegedés is használat függő)

    Nálam épp folyamatosan megy. Játék,film,játék,film sorrend (burkolat nélkül, de így is határeset)
    Aktív hűtést próbálom elkerülni a zaj miatt én is, és a készülék alakját is meg szeretném tartani.
    Terveim szerint
    - a készülék aljára fúrok több lyukat ahol a panel hiányzik
    - picit magasabb lábakra rakom, hogy alján tudja szívni a levegőt
    - tetején lévő + lap csak dísz, könnyen lepattintható
    - díszlap alatt vágok a bordák fölé egy szép nagy (ventillátor méretű) nyílást
    - díszlapot távtartóval visszateszem, így kialakul majd egy kellően nagy szellőző rész.
    - alubordát teszek nem csak a procira, memóriákra meg minden nagyra.
    - aztán újra mérek.
    - ha kevés akkor megy bele egy ventillátor 40x40x10mm 5V amit remélem még elbír a tápja.

    - borda mérete akkora lesz amit még elbír a doboz (soha nem számoltam még hűtő teljesítményt)
    - optimális hőfok.... azt még nem tudom, (erre várnék ötleteket is)de -40 ig jó vagyok. :D

    Kicsit ez a készülék gyermekkoromra emlékeztet mikor még anyám mondta, hogy kapcsold ki mert túlmelegszik, ezzel jelezve, hogy ne az egész nyáriszünetet a tv előtt töltsem.

Új hozzászólás Aktív témák