Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PcCar

    tag

    Megérkezett a #6035-ben említett HDMI - VGA adapterem.

    Pár szó a hardwerről.

    MK808B-vel próbáltam.
    Tápot csatlakoztatva az adapterhez és az Mk-hoz, pár másodperc múlva világít egy kék led az adapterben és megjelenik a kép a monitoron.
    Amennyiben az MK nem kap tápot, hiába csatlakoztatok külső tápot az adapterhez, nem történik semmi, monitor nem reagál, kék led nem világít.
    Ez picit zavaró, mivel semmi visszajelzés nincs arról, hogy csatlakoztatva van külső táp az adapterhez.
    Szerencsére az adapter szétszedhető(hasonló olcsó passzív adapterek többnyire nem szerelhetők, csak roncsolással lehet hozzáférni a belsőhöz)így gyorsan meg is néztem a belsőt.


    Lekötöttem a HDMI csatlakozó +5v érintkezőjét a panelról és kipróbáltam csak külső táppal, viszont így nem működött.
    Bekötöttem egy műszert a hdmi csatlakozó +5v érintezője és a panel közé.
    Elsőként megmértem az áramfelvételt passzív módban külső táp nélkül, majd csatlakoztattam a külső tápot.
    - Passzív mód : Van kép, minden jól működik, áramfelvétel HDMI kábeltől 220mA
    - Aktív mód külső táppal : áramfelvétel HDMI kábeltől 0mA

    Mivel kapcsolási rajz nélkül nem lehet tudni hogyan oldották meg a hdmi kimenet +5v tápját, annak ellenére hogy passzív módban is működik az adapter, nem ajánlott külső táp nélkül a használata.

    Négy monitorral próbáltam, mindegyiknél volt kép. (MK808B 720p decemberi gyári rom)
    Képminőség hibátlan.
    Audió kimenet is rendben van, nincs semmi alapzaj, hangminőség hibátlan.

    16:9 megjelenítőkön(15" 16:9 HD lcd tv, 22" 16:9 1080p lcd monitor tv) többnyire szépen be lehet állítani a megfelelő képet a gyári rommal is az Android/screen/screen scale menüvel illetve a monitor képmegjelenítés beállításainál.
    24" 1920x1200 monitoron nem sikerült beállítani a megfelelő képarányt, képernyőt kitöltötte a kép viszont minimálisan megnyújtotta függőlegesen(monitor amúgy 1728x1080-nak érzékelte a vga jelet)
    4:3 monitoron alul és felül pár centis üres sáv, kép függőlegesen megnyújtva(gondolom a megfelelő rommal orvosolható)

    1080p alatti megjelenítőkön az android fel sem ajánlotta az 1280x720p feletti "virtuális" felbontásokat.

    Úgy tűnik használható.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák