Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PcCar

    tag

    Megérkezett a #4294 -ben említett "Realtek 8191" chip-el szerelt usb/wifi adapterem.
    Vegyesek az érzéseim..
    Jó hír, hogy stabilan működik az MK808B-vel, kapcsolat sebessége az MK és PC szerint 300Mbps, pc realtek 8191SU -ként ismeri fel és telepíti.
    Insmod-al nem sikerült "integrálnom" a drivert, így átneveztem rkwifi.ko-ra és felülírtam az eredeti rkwifi.ko.-t, így működik.
    Nem jó hír, hogy a valós sebesség alig lépi túl a gyári wifi korlátait.
    (gyári wifi-vel pc-ről MK külső sd-re másolás ftp-n 2Mb/s, usb/wifi-vel néha eléri a 2.6Mb/s -t)
    Bármit csinálok a jelerősség fix -45dbm, jelszint kijelzés megjelenik viszont szürke(inaktív).
    Lassú átvitel, fix-nek tűnő jelszint és az inaktív jelszint kijelzés lehet a nem megfelelő driver használat miatt is, viszont kiváncsiságból szétszedtem és ekkor jött a meglepetés.
    Realtek 8191 chip helyett, realtek 8188 chip-et találtam benne, ami az adatlapja szerint max 150Mbps-re képes, ami nem is lenne gond, ha megközelítené ezt a sebességet a gyakorlatban is.
    Kipróbálom majd pc-pc között is.
    Ügyesen "felprogramozták", hogy a pc 8191-nek ismerje fel(ugyanaz a driver kell mindkettőhöz) 300Mbps kapcsolattal.





    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák