Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    1, számtech bolt:

    én: Helló Celeron 420/430/440-et keresnék
    eladó: -rövid keresgélés után- ilyen processzor nincsen!
    én: dehogynincsen pl.: 430: 1.8GHz/800/512k, stb...és Conroe-L a ''másik neve''
    eladó: -vagy 2-3 perces keresgélés- pedig nincs ilyen még az intel oldalán sem!
    én: azt tudom, hogy oda még nem került fel, de engem ez a dolog nem is nagyon érdekel én inkább venni/rendelni szeretnék egyet ugyanis nagykerekben már van. Segítek írd be gúúgliba, hogy celeron 430 és rájössz van ilyen proci.
    eladó: Ja akkor te a mobil celeronra gondolsz. OK.
    én: nem, én lga775-ös celeron 430-ra gondolok és nem mobil celeronra.
    -ekkor már 3 eladó kolléga dolgozott az ügyön, na pár perces várakozás és igen-
    eladó: ja meg van megtaláltam, xy-ért tudunk hozni, xy nap múlva.
    én: köszi majd ha még aktuális lesz a dolog akkor visszanézek.

    2, számtech bolt:
    én: Helló Celeron 420/430/440-et keresnék
    eladó: Minek veszel celeront vegyél p4-et 530, 630!!!én: Hááát ez nem pont az a celeron amire te gondolsz.....
    eladó: Na megnézem, van 3xx meg 3xx meg 3xx celeron D-m melyiket kéred???
    én: Tehát 420/430/440-en érdekelne celeronból, tudod ez a c2d-k felezett kistestvére ami conroe alapokra épül --> Conroe-L néven is emlegetik.
    eladó: Ja, de hát az sokat fogyaszt. (itt még fogalma nem volt róla, hogy milyen prociról beszélgetünk)
    én: dehogy, 35w a tdp-je, még húzva is alig több.
    eladó: az mindegy, de nagyon melegszik és sokat is fogyaszt!!!
    én: nem fogyaszt sokat és nem is melegszik --> 3giga körül gyári coolerével ami kb.: fele akkora mint a szokványos lga775 hűtők --> mármint a borda magassága, teljesen JÓ hőfokokat produkál még terhelve is!!!!!!
    eladó: -előző válaszaiból kiderült, hogy még itt sem volt képben a prociról- dehogy is ugyan akkora a coolere, de te tudod, ha neked ez kell akkor mindjárt megnézem.
    én: -nem nem ez kell, csak bejöttem bájcsevegni b@zmeg- Igen ilyet szeretnék még mindíg vásárolni, mennyiért/mikorra tudjátok hozni?
    ... -itt sem vettem semmit-

    3. számtechbolt:

    én: -no láttam az egyik számtechboltban új szervizes van, pont mentem be haverom tápjáért, mondom picit beszélgetek már vele- Szió jöttem a tápért.....stb..., mióta vagy itt, milyen végzettséged van?
    szervizes: Ok hozom a tápot... stb....Nem régóta, vagy 2 hónapja, INFORMATIKAI MŰSZERÉSZ VAGYOK..-kicsit még beszéltünk erről arról, aztán mondom megkérdem már tőle, hogy milyen tápot ajánlana-
    én: haverom tápja elég gagyi, te milyet ajánlanál helyette?
    szervizes: háát, szerintem úgy válassz tápot, hogy leveszed a polcról és amelyik a legnehezebb azt vedd meg!!!!
    én: aha köszi szépen, szerintem hagyjuk ezt a beszélgetést, mert szerintem meg ez nem pont így működik na hello...

    Még volt 1-2-3-sok, de már nincsen kedvem írni...

    Egyébként a Darkcomp-ban sikerült megvennem a 430-at, ott így nézett ki a beszélgetés:

    én: szia, Celeron 420/430/440-et keresnék.
    eladó: szia, pill. megnézem -egy pillanattal később- a 420 ennyi, a 430 ennyi, a 440 ennyi, holnap délutánra tudnám hozni.
    én: ok akkor egy 430-at vennék.

    ...

    [Szerkesztve]

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

Új hozzászólás Aktív témák